MHP Milletvekileri Kartal'da halkla buluştu

MHP İstanbul İl Başkanlığı bu kez de 1. Bölge milletvekili adaylarını halkla buluşturdu. 2.Bölge milletvekili adaylarının ardından bu kez de 1.Bölge adayları Kartal Sahili’ndeki Çeçenistan Parkında seçmenin karşısına çıktı.Tanıtım toplantısına, MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş, MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul 1. Bölge milletvekili adayı Edip Semih Yalçın ile diğer 30 milletvekili adayı ve  partililer katıldı.


“Adaylarımızın herbirinin gönlünde ‘Türkiye Sevdası’ var”

MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş, tanıtım etkinliğinde bir konuşma yaptı. Karataş, İstanbul‘un 1. bölgesinde birbirinden değerli 31milletvekili adaylarının olduğunu belirtti.  Karataş, “1 ile 31 arasında hiçbir fark yoktur. Çünkü bunların gönüllerinde Türkiye sevdası vardır. Bugünkü Türkiye‘nin halinden haberdarlar, bugünkü Türkiye‘nin aydınlık çilesini gerçekleştirmek adına gayret ve mücadele etmektedirler. Onun için, hedefleri bir, gayeleri bir, amaçları bir, aynı hedefe bakan insanlar bunlar” dedi.


“Günahı, haramı meşrulaştırıp helal göstermek Allah’a şirk koşmak mıdır, değil midir?”

Mehmet Bülent Karataş AKP ve CHP seçmenine de seslendi. Karataş, “Geçmişten bugüne kadar AK Parti ve CHP’ye oy vermiş insanlarımız var. Bu insanların kandırılmışlığı ve aldatılmışlığı da var. Bir kısım muhafazakar, mütedeyyin, maneviyatçı insanların inançları ve duyguları da sömürülerek, din istismarı yapılarak bunların oyları alınmıştır. Bugün gelinen noktada ise bakıyoruz, ne AK Parti milliyetçi, muhafazakar, mütedeyyin, maneviyatçı bir yaşantı içerisinde, ne de CHP Cumhuriyet değerlerini koruyan, Atatürk ilke ve inkılaplarının peşinde giden bir siyasi parti. Diğer taraftan da din sömürüsü yapan, milletimizin inançlarını sömüren, ama Allah’ın bütün yasaklarını da meşru kılacak anlayışa sahip olan bir siyasi iktidarla karşı karşıyayız. Şimdi ‘Çalıyorlar ama yapıyorlar’ diyorlar. Çalmak, hırsızlık, kul hakkı yemek, dinde cezası nedir Haramdır, günahtır. Günahı, haramı meşrulaştırıp helal göstermek Allah’a şirk koşmak mıdır, değil midir? O zaman kendilerine göre bir değerlendirme yapan, inançları da kendi değerlendirmeleri doğrultusunda yönlendiren bir siyasi parti ile MHP 7 Haziran’da hesaplaşacak.” dedi.


“Bunlar tek tek çalmazlar, bunlar toptan götürürler”

Mehmet Bülent Karataş, 7 Haziran’ın Türk’ün kurtuluş günü olacağının altını çizdi. Karataş, sandık güvenliğine de değindi “İradesini Milliyetçi Hareket Partisi’nden yana kullananların iradesini sandıkta çalıyorlar. Buna müsaade etmeyeceksiniz. Bunlar tek tek çalmazlar, bunlar toptan götürürler. Onun için buna müsaade etmeyeceğiz.” dedi.Karataş, İstanbul’un AKP iktidarı döneminde değişen silüeti hatırlattı “ 21 yıldır Adalet ve Kalkınma Partisi’nin zihniyeti İstanbul’un yerelde iktidarı. İstanbul’un 21 yıl önceki siluetini hatırlayın, bir de bugünkü halini hatırlayın. 21 yıldır aymazca bu coğrafyanın, bu medeniyet şehrinin değişimini görün. Her yeri bina yaptılar oksijen alanlarımızı elimizden aldılar, park alanları yok. Burası deprem bölgesi olmasına rağmen toplanma alanları kalmadı. Yandaşlarına, belediyedeki şirketleri olan KİPTAŞ’a, Emlak Konut Gayri Menkul Yatırım Ortaklığı’na, TOKİ’ye bu araziler peşkeş çekildi. Yarın Allah korusun bir deprem olduğunda toplanma alanı bulamayacağız. Yani bunlar kupon olarak gördükleri bütün arazileri, oksijen alanı olarak değil, yeşil alan olarak değil, bir rant alanı olarak düşündüler.” dedi.İl Başkanı anket sonuçlarına da değindi. Karataş “ Bunlar ise yarınlarda Türk hukukunun karşısında yargılanmamak için mücadele veriyorlar. Canhıraş gayretleri ve mücadeleleri, anketler sonuçlar hep önlerindedir. Ne kadar aldatırlarsa aldatsınlar milleti, ne kadar kandırırlarsa kandırsınlar, ne kadar algı ile yönetmeye kalkıp ta oyumuzu düşük göstermeye çalışsalar bile en düşük yüzde 18 gösterebiliyorlar. Bunların 18 gösterdiği yerde Milliyetçi Hareket’in oy oranını varın siz hesaplayın. Milliyetçi Hareket Partisi Allah’ın izniyle 7 Haziran’da iktidar olacaktır.” açıklaması yaptı.

 


“MHP 7 Haziran seçimlerini bir karar anı, çok önemli bir milat ve bir menzil olarak mütalaa ediyor.”

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul 1. Bölge milletvekili adayı Edip Semih Yalçın da, 13 yıllık bir fetret dönemi sonrasında mevcut siyasi iktidarın Türkiye‘yi uçurumun kenarına getirdiğini iddia etti. Yalçın, Bu 13 yıllık sıkıntılı dönem, artık meşru ve demokratik ilkeler çerçevesinde, 7 Haziran’da ortadan bütün sonuçlarıyla kaldırılmak suretiyle önemli bir fırsat yakalanmıştır. Bu anlamda düşündüğümüzde, MHP 7 Haziran seçimlerini bir karar anı, çok önemli bir milat ve bir menzil olarak mütalaa ediyor. 13 yıllık tahribatı MHP her kademede, her mensubuyla vatandaşlara anlatmış ve arz etmiştir. Bugünden sonra da hızımızı hiç kesmeksizin, mevcut siyasi iktidarın bu ayıplı halini aziz milletimize anlatmaya devam edeceğiz. Bunu yaparken, MHP‘nin ortaya çarelerini de koymak suretiyle bir arayış içerisinde olduğunu, bu arayışın tek başına iktidar olduğunu milletimize ifade edeceğiz dedi.“Halkın içinde olacağız. Hep beraber olacağız”


Yalçın, Biz önemli bir siyasi hareketiz. Artık iktidar olmak vakti gelmiştir. Buna inanarak, sizinle bu duygu ve düşünceleri paylaşıyoruz. Değerli aday arkadaşlarımızla birlikte huzurunuzda bunun gerçekleşmesi konusunda size çalışacağımız noktasında söz veriyoruz. Halkın içinde olacağız. Hep beraber olacağız. İnsanımızı, ikna etme hususunda ve gelecekte, 7 Haziran sonrasında bu milletin isteklerini, taleplerini ve sıkıntılarını bertaraf etme veya yerine getirme noktasında verilen sözlerin tutulacağı konusunda ikna edin. Hep birlikte ikna edelim. Çünkü 7 Haziran’ı MHP mensupları artık sadece sıradan bir seçim yarışı olarak görmemektedir. 7 Haziran, bu 13 yıllık karanlık devirden sonra artık bu ülkenin bölünüp bölünmeyeceği noktasında oylanacak bir tarihi gündür. 13 yıllık tahribatın, inşallah MHP iktidarıyla uçurumun kenarından çıkarılacağı, kurtarılacağı, insanımızın sıkıntılarına çare olunacağı şuuru ile gideceği bir gündür. Bu güveni, bu aziz millete hep birlikte vermek durumundayız. Bunu hep birlikte gerçekleştireceğiz ifadelerini kullandı.

 

1.Bölge ikinci sıradaki milletvekili adayı ve MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin Başdanışmanı İzzet Ulvi Yönter de “Mukaddes değerlerimizin milli değerlerimizin manevi değerlerimizin hırpalandığı , üst üste yara aldığı bir dönemden geçiyoruz. 13 yıldır iktidarda olan Adalet ve Kalkınma Partisi inanın bana abartısız söylüyorum Yunan işgalinden daha fazla bu ülkeye zaiyat vermiştir” dedi.

 

4.Sıradan aday gösterilen ve MHP’nin yerel seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Turgut da “Sayın Genel Başkanımız Pazar günü büyük projelerimizi paylaşacak ondan sonra da her birimiz bu projeleri bütün İstanbullu’ya tek tek kapı kapı gezerek anlatacağız. Yoksulluk büyüdü 3 milyon işsiz olduğunu anlatacağız. Üniversitelilerimizin işsiz olduğunu anlatacağız asgari ücretin yoksulluk değil açlık sınırı olduğunu anlatacağız” dedi.

 

Adaylar konuşmaların ardından sokağa çıktı ve hem vatandaşlarla sohbet etti. Hem de esnafın dertlerini dinledi.

 

 

 

 

MHP İstanbul. org

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.