MHP'li Yalçın'dan Abdülkadir Selvi'ye sert tepki

MHP'li Semih Yalçın'ın Abdülkadir Selvi'ye tepki gösterdiği açıklamaları;

An itibariyle Hande Fırat’ın proğramı Selvi’nin sayesinde yine MHP düşmanlığına dönüştü.Cumhur İttifakının etkisiz hâle getirilmesi, dolayısıyla MHP’nin siyasetteki özgül ağırlığının baltalanması için bir tür “siyasi beşinci kol faaliyeti” yürütülmeye başlanmıştır.
Cumhur İttifakının sadece yerel seçimler için değil kalıcı olarak bozulmasını temin için medyada rol alan birtakım iktidar yağdanlığı ve şakşakçılar da bu faaliyete destek vermişler, gerek köşe yazılarında gerekse televizyon programlarında ha bire MHP’yi hızara vermeye başlamış
Cumhur İttifakının kıymet ve akıbeti aklıselimle, ihtiyatla değerlendirilmek yerine, doğrudan MHP’yi suçlayan fikirler; partimizin politik etkinliğinin ortadan kaldırılmasını hedef alan komplo teorileri, yorum ve görüşler ortaya atılmaya başlanmıştır.
Yandaş medya zihniyetinin Hürriyet’e monte ettiği çapulcu yazar Abdülkuvvet Selvi başta olmak üzere güce tapan fırsatçı kalemşörler, yerel seçimlerde Cumhur İttifakı olmayacağının ortaya çıkması üzerine derhâl zil takıp oynamaya başlamıştır.
Hakikat budur ve Cumhur İttifakı tartışmasında fitne ve fesat galip gelmiştir.
Şer odakları akılları karıştırmış; Cumhur İttifakının yara alması, karanlık hesaplar peşindeki Türklük ve Türkiye düşmanlarının işini kolaylaştırmıştır.
Cumhur İttifaksız yerel seçimlerle ilgili konuşulmaya başlanan senaryolar, PKK’nın siyasi ayağının iktidara yönelik çağrıları; kimlerin yanlış yolda olduğunu, kimlerin kirli emellerine vasıl olma peşinde koştuğunu şimdiden ortaya koymaktadır.
Fesadın başını çekenler ve onları destekleyen medyada yuvalanmış Selvivari birtakım yandaşlar, Cumhur İttifakının ruhunun öldüğünden, büyünün bozulduğundan dem vurmaktadır.
Bu çapsız yazarın bozulmasını istediği büyü filan değil; millî mutabakat ruhudur.
Darbe almasını umduğu, milletimizin bekası noktasındaki elzem hassasiyetlerin ortaklaşa sürdürülmesi arzusudur.
Kronik bir MHP muarızı olan Abdülkuvvet Selvi son yazısında, Cumhur İttifakıyla ilgili tartışmaları büyünün bozulması şeklinde nitelendirmekle yetinmeyip MHP’nin üslubuna bağlama densizliğine düşmüştür.
Selvi, af meselesiyle ilgili Sayın Erdoğan’ın beklenmedik açıklamalarına Sayın Genel Başkanımızın verdiği yerinde cevabın ardından ellerini sevinçle ovuşturmaya başlayanlardan biridir.
Cumhur İttifakının münakaşa konusu olması, MHP’nin üslubu ve tutumu yüzünden değil; medyada ve siyasi çevrelerde Selvi gibi MHP aleyhinde beşinci kol faaliyeti yürütenler yüzündendir.
Mesele MHP’nin üslubu ve tutumu olsaydı, anlaşmazlıklar ve fikir ayrılıklarına rağmen; millî mutabakat zemininde buluşan iki parti arasındaki karşılıklı hoşgörü ve anlayışla yeni bir uyuşma zemininde buluşulması ihtimaline kapılar kapanırdı.
Nitekim Sayın Bahçeli de Sayın Erdoğan da Cumhur İttifakının yerel seçimler dışında süreceğinin altını çizmişlerdir.
Mesele üslup değil, MHP’nin dominant rolünden rahatsızlık duyanların “MHP siyasi vesayet oluşturmaya çalışıyor.” iddiasını dillendirerek güya Ak Parti’yi partimizin tesir ve tasallutundan kurtarma çabasıdır.
Selvi denen müptezel bu yanlış bir hesaptır ve eldeki sınırlı yakıtı tükettirip kazma kürek yaktıran Mart soğuğundan dönecektir.
Evdeki bulgurdan vazgeçip Dimyata pirince gitme hırsının mevcut kazanımların da elden gitmesine yol açması kaçılmazdır.
Cumhur İttifakının devleti bakası ve toplumsal barışın muhafazası açısından taşıdığı değeri siyasi çıkarlarına, ideolojik öngörüsüzlükleri ve etnik reflekslerine kurban edenler; ittifaksız yerel seçimlerin bölücülere ve şer ittifakına yaradığını göreceklerdir.
MHP ile Ak parti arasında millî vicdanın tezahürü olarak akdedilen ve milletimizin bekası için devamı kararında olduğumuz Cumhur İttifakının kıymetini bilmeyenlerin pişmanlıkları, iş işten geçtikten sonra bir fayda vermeyecektir. Selvi sen sevinmeye devam et
MHP ile Ak Partinin yerel seçimlere ayrı ayrı gireceklerinin kesinleşmesinden sonra el ovuşturan sorumsuz ve akılsız gazeteci takımıyla Cumhur İttifakından rahatsız olan kimi yorumcu ve politikacılar, ileride nasıl bir strateji yanlışına düştüklerini göreceklerdir.
Tabii biz de hemen her konuda olduğu gibi, acı acı “Yine MHP haklı çıktı.” diyeceğiz.Cumhur İttifakını yok etmek için Andımız tartışması etrafında koparılan kıyamet ise iktidar partisinin asıl sorumlularının değil, bir şekilde orada pozisyon alan Türklük düşmanlarının marifetidir

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.