MHP'li Ateş: MHP İktidarı İçin Değişimden Yana Olduk
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Başkanlık Divanı tarafından görevden alınan MHP Gümüşhane İl Başkanı Ali Ateş, bu karardan dolayı müteessir olmadığını, attığı imzayla dava arkadaşlarının fikrini, onların omuzuna yüklediği sorumluluğu yerine getirdiğini söyledi.

Parti binasında yine aynı kararla görevden alınan Merkez İlçe Başkanı Nurgül Özener ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelerek açıklama yapan Ateş, 7 yaşından beri Ülkücü Hareketin bir neferi olduğunu, görevden alınsalar da hareketlerinin ve davalarının emrinde olduklarını söyledi.

“O İMZA BÜTÜN TEŞKİLATIMIN KARARIYDI”

Olağanüstü kurultay çağrı heyetine Ali Ateş, Nurgül Özener ve Güven Kapucu olarak niçin imza verdiklerini de açıklayan Ateş, “Gümüşhane’de bu kararı alırken, şahsım adına aldığım bir karar değildi. Bütün teşkilatlarımız, ilçe teşkilatlarımızın, yönetim kurullarının ve yüzde 90’da delegenin fikriyle alınmış bir karardır. Biz bunu uygularken bu sonucun olacağını da biliyorduk. Ama şuanda bu karardan dolayı müteessir değilim. Çünkü ben dava arkadaşlarımın fikrini yansıttım, onların omuzlarıma yüklediği sorumluluğu yerine getirdim. Onun için müteessir değilim” dedi.

“MHP İKTİDARI İÇİN DEĞİŞİMDEN YANA TAVIR KOYDUK”

MHP’nin Türkiye’de iktidar olması için değişimden yana tavır koyduklarını dile getiren Ateş, “Değişimi şunun için istedik: Biz Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli’ye hiçbir zaman hakaret etmedik, kem söz söylemedik. Ama bu süreç böyle gitmiyor. Devlet beyin söylediği doğrular bile halk tarafından doğru bir şekilde algılamadığı için 18 yıllık görevinde bir değişiklik olmak kaydıyla partimizi iktidara taşıyalım istedik. Bu ülkücü harekete yıllarını vermiş insanların kendileri iktidar göremediyse de çocukları, torunları iktidar görsün dedik. Bizim amacımız buydu. Bizim Genel Başkanımıza ve Genel Merkezimize hakaretimiz ve kötü lafımız olmamıştır, bundan sonra da olmayacaktır. Biz ülkücü terbiye gereği burada söylediğimizi dışarda da aynı şekilde devam ettireceğiz. Partimizin ve teşkilatımızın her zaman emrinde olacağız” diye konuştu.

“ÜÇ HİLALLE DOĞDUK, ÜÇ HİLALLE ÖLECEĞİZ”

“Üç hilalle doğduk, üç hilalle öleceğiz” ifadelerini kullanan Ateş, delegenin takdiriyle göreve geldiği 18 Ocak 2015 tarihinden bugüne 2 seçim geçirdiklerini, bu süre içerisinde güçleri ve nefeslerinin yettiğince, birlik beraberliği tesis etmek, ülkücü hareketi Gümüşhane’de iktidara taşımak için ellerinden geleni yaptıklarını kaydetti.

“BİZ ANAMIZDAN BAŞKAN DOĞMADIK”

Ateş,  “Bizler bu yola çıkarken, inandığımız kutlu davamızı muzaffer eylemek için, yemin ederek bu yola çıktık. Biz anamızdan başkan doğmadık ama 7 yaşında ülkücü hareketin ve MHP’nin bir neferi olarak görevimize başladık ve o günden bugüne kadar şuanda 55 yaşındayım hiçbir partinin kapısına gitmeden davama ve hareketime hizmet etmeyi kendime bir borç bildim. Biz dünde ülkücüydük, bugün de ülkücüyüz, yarın da ülkücüyüz. Bizim gidecek bir yerimiz yok” dedi.

“BİZ DÜN DE ÜLKÜCÜYDÜK, BUGÜN DE ÜLKÜCÜYÜZ, YARIN DA ÜLKÜCÜ OLACAĞIZ”

Görevden alındıkları için ülkücülükten feragat etmeyeceklerini, MHP’yi bırakmayacaklarını vurgulayan Ateş, “Biz dün de ülkücüydük, bugün de ülkücüyüz, yarın da ülkücü olacağız. Davamıza elimizden geldiğince hizmetimiz devam edecektir. 
Bu görevler kimseye baki değildir. Biz layıkıyla bu görevi yaptığımıza inanıyoruz. 13 ay boyunca Gümüşhane’de dostlarımıza güven, rakiplerimize korku saldık. Bütün imkansızlıklara rağmen Gümüşhane merkez ve ilçelerinde tarih yazdık. Başkanlarımızla ve teşkilatlarımızla uyumlu çalışarak Gümüşhane’de başarıyı yakaladık” ifadelerini kullandı.

“BİZ GÖREVDEN ALINSAK TA HAREKETİMİZ VE DAVAMIZIN EMRİNDEYİZ”

Bütün çalışma arkadaşlarına teşekkür eden Ateş, şunları söyledi: “Bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bu işin sonu değil. İlerdeki çalışmalarımızın ve MHP’nin iktidarının bir başlangıcı olacağına inanıyorum. Biz görevden alınsak ta hareketimiz ve davamızın emrindeyiz. Bizim gidecek bir yerimiz yok. Doğduk üç hilalle, öleceğiz üç hilalle” dedi.

MHP’NİN YENİ İL BAŞKANI NADİM AYDIN, MERKEZ İLÇE BAŞKANI BİLAL ÖZDENER OLDU

Genel Merkez’in kapatılan teşkilatlara yeni yönetim görevlendirmesi için İl Başkanlığına eski Merkez İlçe Başkanı Nadim Aydın’ı, Merkez ilçe başkanlığına da eski Belediye Meclisi üyesi Bilal Özdener’i atadığı, her iki ismin de Ankara’ya gittiği öğrenildi.

Ateş’in Gümüşhane kamuoyuna yönelik ayrıca yaptığı basın açıklaması ise şu şekilde:

Milli Devlet, Güçlü İktidarla bezenmiş Milliyetçi Türkiye’nin kurulması için besmele çekip zora talip olan, mücadelenin iman, sabır ve çileyle yoğrulması gerektiğine inanan, “zaferle değil seferle yükümlü olduklarını “ bilen, “Tanrı Dağı kadar Türk, Hira Dağı kadar Müslümanız” diyen Anadolu’nun mahsun ve mazlum ülkücüleri olarak, tabutluklardan başlayıp idam sehpalarına kadar uzanan bir hayata talip olan, gençliklerini yaşamadan en güzel yıllarını zindanlarda, hücrelerde geçiren başta Rahmetli Başbuğumuz ALPARSLAN TÜRKEŞ olmak üzere ülkü devlerinin bize bıraktığı emaneti dünya döndükçe, güneş doğdukça koruma yüceltme ve yükseltme karar, azmi ve ülkücü iradenin teveccühü ile 18 Ocak 2015 tarihinde göreve başlamıştık. 

Bizler birilerinin müsade ettiği kadar milliyetçilik yapmayı, Egemen güçlerin izin verdikleri oranda inançlı olmayı kabul etmeyen, kalemi, kelamı ve selamı kıbleye dönük olan gönlü Türk dünyasını kucaklayan kalbi Türkiye için çarpan önce ülkem sonra partim sonra ben diyen inandıkları yolda dimdik yürüyen, kırılmayı göze alan, fakat hiçbir zaman bükülmeyen bu ülkeyi karşılıksız seven, davasına ölümüne bağlı il başkanlarıyız. Bugüne kadar inandığımız ve kutsal saydığımız davamızın emrinde gece gündüz demeden her türlü maddi ve manevi fedakarlıktan kaçmadık, tüm siyasi baskılara rağmen yılmadan, yıkılmadan kimseye eyvallah etmeden görevimizi yapmaya çalıştık. 

Milletvekilliği Genel Seçimleri süreci sonucu 7 Haziran’da 23.000 oy alarak bir milletvekilliği kazanmıştık. Akabinde yaşanan süreç ve tekrarlanan 1 Kasım seçiminde, aynı teşkilat ve aynı liste ile yarışmamıza karşın tam 6.000 oy düşüşüyle mevcut milletvekilimizi de kaybettik. Mensubu olmaktan onur ve gurur duyduğumuz, Türkiye’nin teminatı olan partimizin yurt genelinde de tam 2 milyon oy kaybı ile 80 milletvekilinden 40’a düşmesi ve mecliste milletvekili sayısıda, eli kanlı PKK’nın siyasi temsilcisi olan bir partinin dahi gerisine düşmesi, bu davaya gönül vermiş, partimizin her kademesinde görev yapmış ve halen yapan gönüldaşlarımızı derinden yaralamıştır. 

47 yıllık şerefli bir maziye sahip, ömrümüzü verdiğimiz partimiz bu günkü oy oranına layık değildir. Bu gidişatın nedenlerinin araştırılması aksi halde ömründe MHP dışında hiçbir partiye oy vermemiş olan bu güzel insanların sandığa dahi gitmem, düşüncelerini seslendirmeleri ve teşkilatımıza bir kurultay’da bu sorunlar tartışılsın düşünceleri üzerine bizler de, il merkez ilçe, ilçe teşkilatlarımız ve bağlı yan kuruluşlarımız, kanaat önderlerimiz ve tabanımızla yaptığımız istişareler neticesinde Gümüşhane Üst Kurul Üyeleri olarak 3 arkadaşımız ile tüzüğümüzden kaynaklanan demokratik hakkımızı kullanarak bir ‘Olağanüstü Tüzük Kurultayı’ toplanması yönünde imzalarımızı Sayın Sinan Oğan , Sayın Koray Aydın ve Meral AKŞENER hanfendiye bizzat takdim ettik. 

Türkiye genelinde Sayın Meral AKŞENER, Sayın Sinan OĞAN ve Sayın Koray AYDIN’ın topladığı imzalar hukukçular tarafından birleştirilerek ve birleştirme tutanakları da noterce onaylanan toplam 544 adet imza 15.01.2016 tarihinde Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezimize teslim edilmişti. Arzu edilen Genel Merkezimizin bizzat tüzük kurultayını toplaması idi. Ancak Genel Merkezimizin bu yönde atım atmaması ve dahası mahkeme yolunu göstermesi üzerine üzülerek ve istemeyerek de olsa başka yol kalmadığından, tüzük kurultayının toplanması için Gümüşhane de dahil 16 il başkanımızın müracaatı ile Anakara 12.Sulh Hukuk Mahkemesi’nde dava açılmış ve yargı süreci devam etmektedir. 

Partimizin ufkunu açacak ve iktidara taşıyacak bu talebimizin sonucu Gümüşhane İl teşkilatı ve 18 il Teşkilatının kapatılmasını demokrasimiz ve partimiz adına uygun bulmadığımızı, bu tür tasarrufların partimizi büyütmeyeceğini aksine küçülteceğini üzülerek ifade etmek istiyorum. Ülkemizin içinde geçtiği bu kritik günlerde MHP’nin kongreler ile seçilmiş teşkilatlarının kapatılması ve yerine atama yapılarak parti teşkilatlarımızın zayıflatılmasını doğru bulmadığımızı belirtmek istiyorum. Gümüşhane il yönetimi, merkez ilçe ve üst kurul üyeleri olarak bizler, bugün görevimizi yapmanın ve gelinen noktada tabanımızın, partililerimizin ve teşkilatlarımızın iradesini şiar edinerek partimizin ayağa kalkması ve iktidara yürümesi için tüzük kurultayımızın toplanması yönünde imza vermiş olmanın vicdani huzurunu yaşıyoruz. Bizler dünde eğilmedik bugünde eğilmedik yarında eğilmeyeceğiz. İnandığımız, doğru bildiğimiz davamızın ve ülkümüzün selameti için verdiğimiz kararların arkasında dimdik eğilmeden duracağız.
MAKAMLAR VE MEVKİLER GELİP GEÇİCİDİR, BİZİM İÇİN ASIL OLAN ÜLKEMİZ VE ÜLKÜMÜZDÜR. Kamuoyuna saygıyla sunuyorum. 
Anahtar Kelimeler:
MhpAli AteşMhp Teşkilatı
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
göktürk bozkurt 5 yıl önce

birisi bana şunun cevabını versin özellikle de ve mümkünse buradaki genel merkez beslemeleri tetikçilerinden rica ediyorum bu genel merkez hangi gerekçeyle neye dayanarak il ve ilçe başkanlarını görevden alıp teşkilatları kapatıyor ? başta burada parti tüzüğü ve maddelerini kopyalayıp yapıştıran çakma gazeteci olmak üzere cevap verin !!!! genel merkez parti tüzüğüne dayanıp bu Allahsızlığı yapıyor değil mi ? peki aynı genel merkez parti tüzüğüne dayanarak tüzük ve yasalara uygun imza toplayan ülkücü iradeye neden mahkeme kapılarını gösteriyor ? Neden tüzüğe uymuyor ? Bu nasıl bir Allahsızlıktır ? Bu nasıl bir ahlaksızlıktır ? Bu nasıl bir aymazlıktır ? Hiç utanmıyorsunuz değil mi ?

Avatar
MURTAT KANLI MHP OSMANİYE ESKİ İL BŞK 5 yıl önce

olmasi gereken de budur. ayni şeyleri̇ yaparak farkli sonuçlar alamazsiniz. farkli sonuçlar almak i̇çi̇n deği̇şi̇m şartdir..