MHP'de Giresunluları temsil etmek için adayım

Yıllarca Giresun Şebinkarahisar derneklerinde yöneticilik ve başkanlık yapan Avukat Hakan Özbay içinden çıktığı toplumun meselelerinin çözümü noktasında halen sürdürdüğü MHP Beyoğlu İlçe Başkan Yardımcılığı görevinden istifa ederek MHP iSTANBUL  2.Bölgeden milletvekili aday adayı oldu.

Özbay Gazete2023'e görüşlerini paylaştı;
 Saygıdeğer Hemşerilerim, Çok Değerli Dostlarım,

Güzel memleketimiz Şebinkarahisar’da doğan, büyüyen ve ilk tahsil hayatını da burada tamamlayan  bir kardeşiniz olarak ,  üniversite eğitimi ve mesleki yaşantımız nedeniyle doğduğumuz topraklardan maalesef doyduğumuz gurbet ellere  göçüp  yaşamak zorunda kaldık. uzun yıllardır kadim bir kültür merkezi olan güzel memleketimizin uğramış olduğu haksızlıkların ve diğer  tüm sorunlarının çözümü noktasında ,  vefa borcu anlayışı içinde  gerek İstanbul’da gerekse Şebinkarahisar’da ,sivil toplum kuruluşlarımız içinde  her aşamada  hizmet vermeye çalıştım ve bu çalışmalarıma hala devam etmekteyim.
İnsana hizmet etmenin en büyük ibadet olduğu düsturu içinde , ülkemizin zor ve sıkıntılı bir döneminde görev ve sorumluluktan kaçmamak adına ,  mensubu bulunduğum siyasi  partide  camiamızı temsil için demokrasinin gereği olarak aday adaylığı müracaatında bulunma kararı verdim. Bu amaçla 03.09.2015 tarihinde Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezinde 26. dönem milletvekilliği genel seçimlerinde İstanbul 2. bölgeden milletvekilliği aday adaylığı için resmi müracaatımı yapmış bulunmaktayım.Bu müracaatım kapsamında şahsıma  adaylık noktasında görev verilmesi halinde yöremizin bir evladı olarak Giresun/Şebinkarahisar camiamızı en iyi şekilde temsil etmek ve insanımızın yanında olmak için elimden gelen gayreti göstereceğimizin bilinmesini isterim. Bu vesile ile tüm dostlarımı en derin ,selam , sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.
                                                                                                             AV. HAKAN ÖZBAY
                                                                                         MHP İSTANBUL 2. BÖLGE MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI

Av Hakan Özbay kimdir?

                                    30.03.1975 Giresun İli , Şebinkarahisar İlçesi doğumluyum. Köy öğretmeni bir baba ve ev hanımı annenin en küçük çocukları olarak ilk , orta ve lise tahsilimi memleketim Şebinkarahisar’da tamamladım.   

                                   Üniversite eğitimi nedeniyle 1993 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesine kayıt yaptırarak İzmir’e yerleştim. 1998  yılında lisans eğitimimi tamamlayarak iş hayatına atılmak  için İstanbul’a geldim.

                                   Hedefim serbest avukatlık yaparak çalışmak olduğundan 1999 yılında İstanbul Barosu’na bağlı olarak stajımı başlatıp tamamladım. 02.03.2000 tarihinde İstanbul Barosuna bağlı olmak üzere  Avukatlık Ruhsatımı aldım. Staj dönemi ve sonrası bir müddet hukuk bürolarında ücretli avukat olarak çalışıp tecrübe kazandım. Bu dönem askerlik müracaatımı da yaparak askerliğimi Marmaris Aksaz Deniz Üs Komutanlığında kısa dönem Deniz İstihkam Er olarak tamamlayıp terhis belgemi aldım.

                                 Askerlik dönüşü amacım mesleğimi bağımsız olarak kendi büromda devam ettirmek olduğundan 21.05.2001 tarihinde Necatibey Cad, Şeref Han. No:1/3 Karaköy/Beyoğlu/İSTANBUL adresinde ÖZBAY HUKUK VE DANIŞMANLIK BÜROSU unvanı ile hukuk büromu açtım. Bu tarihe kadar , kesintisiz aynı adreste serbest avukatlık faaliyetine devam ederek ailemin geçimini idame ettirmekteyim. Büromuzu o tarihten bu yana her geçen gün büyüterek,  halen sekiz kişilik istihdam sağlayan yarı kurumsal bir hale getirdik. Kurumsallaşma adına koyduğumuz hedeflerimize ulaşmak için ekibimle birlikte büyük bir gayretle çalışmaktayız.

                                İş hayatının başlangıcında , yoğun çalışma tempomuz nedeniyle ertelemek durumunda kaldığım yüksek lisans eğitimimi tamamlamak için 2014 yılında ALES sınavlarına katıldım. 2015 yılı sonuna kadar Yüksek Lisans Başlangıcımı yaparak tamamlayacağım.

                               2005  yılında eşim Nuray Bölük ÖZBAY’la evlendim. Eşim  devlet memuru , Yüksek Hemşire olup, halen Gaziosmanpaşa Toplum Sağlığı Merkezinde eğitim hemşiresi olarak çalışmaktadır. Bu evliliğimizden 2009 doğumlu Kağan Özbay ve 2011 doğumlu Aysima Özbay isimli iki evladımız bulunmaktadır.

                               Üniversite eğitimi ve mesleki staj ve eğitimlerim sonrası ,  büyük bir vefa duyduğum ilimiz Giresun ve memleketim Şebinkarahisar’a hizmet için öncelikle İstanbul’da faaliyet gösteren Giresun ve Şebinkarahisar Sivil Toplum Kuruluşlarında uzun yıllar üye , yönetim kurulu üyesi ve başkan sıfatı ile hizmet verdim. Geçmişte öğrencilik dönemimde bursiyer öğrencisi olduğum , 1964 yılında kurulan Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneğinde 12 yıl yöneticilik yaptıktan sonra 2014 yılında ,  derneğin 50. Kuruluş yıldönümünde başkanlık yaparak hizmet verdim ve 2015 yılında kendi isteğimle görevimi teslim ettim. İstanbul Giresun Vakfı, İstanbul  Giresun Federasyonu, İstanbul Şebinkarahisar Vakfı, İstanbul Şebinkarahisarlı Sanayici ve İşadamları Derneği ve  Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği, Türkiye Yardım Sevenler Derneği  üyeliklerim halen devam etmektedir.

                                 Üniversite Eğitimim süresince ülkücü bir köy öğretmeni olan babamdan aldığım eğitim ve terbiye kapsamında kendimi daha da geliştirmek adına İzmir Buca Ülkü Ocağının ve İzmir MHP İl Başkanlığının etkinliklerine devam ettim. Bu kapsamda Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Yurt-Kur Hoca Ahmet Yesevi Üniversite Öğrenci Yurdunda öğrenci temsilcilik görevlerinde bulundum. Yine okul sonrası İstanbul’da mesleki yaşantıma başlayıp , iş ve aile hayatımı düzene sokunca partimizin Beyoğlu İlçe Başkanlığına müracaat ederek parti üyeliğimi gerçekleştirdim. MHP Beyoğlu İlçe Başkanlığında , ilçe başkanımız Sayın Osman GÜR  başkanlığındaki ilçe yönetiminde hukuk işlerinden sorumlu başkan yardımcısı olarak uzun yıllar görev yaptım. Halen ilçe başkanımız Sayın Murat DOĞAN başkanlığındaki Beyoğlu İlçe Yönetiminde Hukuk İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görevime devam etmekteyim. Parti üyeliğimin başlangıcından bu güne kadar her kademede verilen tüm görevleri layıkıyla yerine getirmeye çalıştım. Mesleki anlamda da partimize ve partililerimize tüm hukuki ihtiyaçlarında yardımcı oldum ve olmaya devam ediyorum. Görev süremiz boyunca yapılan tüm genel ve yerel seçimlerde ilçemizin, partimizin ve adaylarımızın çalışmalarında aktif bir şekilde görev aldım ve halen de görev   yapmaya gayret ediyoruz. Tüm  seçimlerde sandık kurullarında ve itiraza yetkili kurullarda partimizin haklarını korumak adına gerekli hizmeti vermeye çalıştım.

                              İnsana hizmet etmenin en büyük ibadet olduğunun  bilincinde olmaya çalışan  bir partili üyeniz olarak  ,  1 Kasım 2015 Yılında yapılacak 26. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimlerinde demokratik  hakkımı kullanmak adına İstanbul 2. Bölgeden milletvekilliği aday adaylığı müracaatında bulunma kararı aldım.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.