MHP Çağrı Heyetinden Açıklama

 Kamuoyunun da malumu olduğu üzere, Milliyetçi Hareket Partisi Olağanüstü Büyük Genel Kurulu’ nun toplantıya çağrılması hususunda Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi kararı ile çağrı heyetimiz görevlendirilmiştir.

Ancak Partimiz genel merkezi kaynaklı olduğunu düşündüğümüz ve Çankaya İlçe Seçim Kurulu’ nun talebimizi reddettiği, red gerekçesi olarak da Ankara 12. Sulh hukuk Mahkemesi’ nin kararının henüz Yargıtay’ dan kesinleşmediği, bu nedenle Olağanüstü Büyük Genel Kurulunun şu aşamada yapılamayacağı yönünde kamuoyunu yanıltıcı ve yönlendirme çabası içeren haberler yapıldığı görülmüştür.  
Olağanüstü Büyük toplantının icra edilmesi amacıyla gerek Siyasi Partiler Kanunu gerekse Milliyetçi Hareket Partisi Parti Tüzüğünün ilgili hükümleri gereği, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’ n dan kurultayı toplamak üzere seçilmiş delege, kurucular kurulu üye, MYK ve MDK üyelerinin listesi istenmiş ve Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığınca tarafımıza verilmiştir. Bunun üzerine, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanlığı’ na ve İl Başkanlıklarına davetnameler gönderilmiş, aynı doğrultuda Çankaya İlçe Seçim Kurulu’ na da bildirimde bulunulmuştur. Çankaya İlçe Seçim Kurulu bildirimimize yanıt olarak, kurulun seçimsiz tüzük değişikliği amaçlı büyük genel kurulu toplama ile ilgili her hangi bir görevinin  olmadığı hususunu tarafımıza bildirmiştir. Bu itibarla, hem Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı hem de Çankaya İlçe Seçim Kurulu nezdinde iş ve işlemlerin tamamlanmasıyla olağanüstü büyük kongrenin yapılması hususunda hiçbir engel kalmamıştır.
Tüm açıklıkla ifade edilmelidir ki, gerek Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı gerekse Çankaya İlçe Seçim Kurulunun her hangi bir engelleyici ve olumsuz kararı yoktur. Aksine olağanüstü genel kurulun toplanmasına yönelik tüm hukuki taleplerimiz karşılanmıştır. Dolayısıyla olağanüstü büyük kongrenin icrası ile ilgili olarak hiçbir engel kalmamıştır. Bu nedenle, kamuoyunu yanıltıcı ve yönlendirici ve heyet olarak tarafımızca yapılmayan açıklamalara itibar edilmemesi hususu tekraren, önemle kamuoyuna saygıyla duyurulur. 29.04.2016
 
ÇAĞRI HEYETİ ÜYELERİ
Ali SAĞIR Ayhan Erel Mehmet BİLGİÇ
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
nk 5 yıl önce

korsan tüzük kurultayı mı? ee, hadi yapın.

Avatar
nk 5 yıl önce

siyasi partiler kanunu hiçe sayıp "tüzük kurultayını" kafanıza göre toplayamazsınız. evet "tüzük ya da olağan üstü kurultaylar" delegenin yeter sayısı, genel başkan yada myk tarafından istenebilir. fakat tüzük kurultayını yapacak olan mhp genel merkezidir. ayrıca olağan üstü kurultay için büyük kongre parti tüzüğünün göstereceği süreler içerisinde toplanır. bu süre iki yıldan az üç yıldan fazla olamaz” hükmü mevcut.

12. sulh hukuk kesinleşmedi ayrı. ve verilen o karar mhp gözetiminde tüzük kurultayını öngörüyor.” mhp yaparsa tabii. ysknın cevabında yazan mhpnin iç işi” ne demek? çağrı heyeti mhp ile görüşmüş mü? uzak tanıdığına düğün davetiyesi yollar gibi mhpyi davet etmiş çağrı heyeti. oldu canım. da sen kimsin?”

velhasıl cemaat kafayı sıyırdı. sizleri de kobay gibi kullanıyor. Allah kurtarsın demiyorum artık, ayetle sabit. gözleri var görmezler, kulakları var duymazlar.” i̇şiniz Allaha kaldı. (yorum yutulacak mı?)

Avatar
neval kavcar 5 yıl önce

peki siz kendi göbeğinizi kesebilecekseniz niçin çankaya 4 nolu ysk'ya koştunuz?hakim niçin size "sadece mhp genel merkezinin vereceği listeyi kabul edebilirim" dedi? teklifim açık, gelin hazır salon tutulmuşken gece yapalım o gün.

Avatar
mhp boş değil 5 yıl önce

abdullah gül'a adam kazandırma dönemine girdik. mhp ele geçiremeyeceği anlaşılınca şimdi seçmen koparmaca. bahçeli ne dedi geçtiğimiz eylül? yeni parti geliyor.

bu arada"çağrı heyeti" tek yetkilidiyse ysk'ya niye gidildi?

Avatar
alperen 5 yıl önce

ülkücü hareketin lideri devlet bahçeli'dir....dün başbuğumuza yapılan başkaldırı bugün liderimize yapılmaktadır....bu oyunu bozacağız,bozmazsak namertiz.....devlet yıkılmaz....

Avatar
neval kavcar 5 yıl önce

siz patagonyada mı yaşıyorsunuz? oranın vatandaşı iseniz buradaki mahkeme kararları sizi bağlamaz. tabii, patagonya'ya yerleşmeniz kaydıyla