MHP Bağcılar İlçe Başkanı İstifa etti.

Büyük bir onur ve şerefle yedi (7) yıldır Milliyetçi Hareket Partisi Bağcılar İlçe Başkanlığı görevini ifa ediyordum.

            Üyesi olduğum günden bu güne kadar partinin başarısı için elimden gelenin de ötesinde çalıştım, gayret ettim, özveride bulundum. MHP'nin başarısı mutluluğum, zayıflığı üzüntüm ve tasam oldu.

            Merhum Başbuğumuz A.TÜRKEŞ'i siyasi ve fikir dünyamda liderim, BAŞBUĞUM ve Türk milliyetçiliği ideolojisinde hocam bildim. O'nun kurduğu ÜLKÜ OCAKLARINI Türk gençliği ve çocuklarımızın fikir ve ahlak okulları, MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ'ni Türk milletinin makus talihini değiştirebilecek, Türk devletini milletler ailesi içindeki en yüce yerde temsil ettirebileceği inancını taşıyanların siyasi hizmet merkezleri, Üç Hilal ile sembolleştirilmiş İMAN, ADALET, HÜRRİYET anlayışını idrak etmiş olanların ise gönüllüler okulları bildim.

            Merhum Başbuğumuz A. Türkeş'in vefatıyla liderlik bayrağını, Ülkücü iradenin tescilleriyle almış olan Hareketin Lideri Sayın DR.DEVLET BAHÇELİ Beyefendiyi bilge lider bildim, inandım.

            Otuz yılı aşkın Ülkücülük yaşamımda; Ülkücü Hareketin düşmanlarının hep farkında oldum, dostlarını da bildim. Ülküdaşlarımı hunharca katleden Komünistleri-Marksistleri bildim, yaşadım. Onlara karşı can pahasına mücadele ettim. Gazilerime destek oldum, acılarını paylaştım, yaralarını sarmaya çalıştım.

            Kapkara 12 Eylülleri yaşadım. Satılık, uşak sistemin idam ettikleri canları bildim. Onların darağaçlarında birer gül olup açtıklarına inandım. Cennet-i alada Kürşat, Bilge Kağan, A.TÜRKEŞ, Fatih, Mustafa Kemal, Önkuzu, İmamoğlu ve nice mübareklerle toplanmış şehitlerle karşılandığına, bir gül gibi koklandıklarına iman ettim. Cezaevlerini gördüm, hücrelerde Ülkücülüğümle, imanımla arkadaş oldum. Yusuf Peygamberin sabrına büründüm. Hz. Peygamberin sünnetiyle korundum. Allah'a sığındım. Bıkmadım, yorulmadım, usanmadım, yıkılmadım. Her Ülküdaşım gibi dimdik durdum, düşmedim. ''Kan kustuk kızılcık şerbeti içtik'' dedim. Hiç aldırmadım, tıpkı Ülküdaşlarım gibi. Ancak partide İlçe Başkanlığımdaki görev süremin son bir buçuk-iki yılında, kurşundan etkili iftira atanımın, vesayet kuranımın, nefsini başkanım yapmaya çalışanın gerçek İl Başkanı değil, nefsinin esiri olduğunu gördüm. Büyümek, güçlenmek, çoğalmak ve başarmak yerine alt kurul ve mensuplarına önyargıyla davranan, her şeyi kendinden menkul zanneden; küçülmeyi, dağılmayı, teşkilatlarla ve Ülkücülerle irtibatsızlığı kendine şiar edinen duyarsız bir İl Başkanı olduğunu gördüm.

            Bu önyargılı ve ferasetten uzak anlayış(maalesef) şahsımı ve arkadaşlarımı  töhmet altında bırakmış, yalan ve iftiralarını tüzük yetkisiyle tahvillendirip nefsi vesayet gücüyle şahsımı İlçe Başkanlığı görevimden aldırmıştı. Genel Merkez Disiplin Kurulunca oy birliği ile verilen kararda iddiaları reddedilmiş ve göreve dönme hakkım teslim edilmiştir. Yetki makamıma oturmam hukuk ve tüzük gereği hakkım iken, uzun süredir aynı kişi ve aynı merkezce hem şahsıma hem de arkadaşlarıma yaptıkları iftira ve spekülasyonların ardı arkası  kesilmemiştir. Bu muğlak bir durum yaratmış, arkadaşlarım ve şahsımda bir yılgınlık oluşturmuştur. Bütün bu negatif davranış ve tutumlardan gördüğüm odur ki Bağcılar İlçesinde Milliyetçi Hareketin gönüllü ve resmi mensupları yaklaşan Yerel Seçimler öncesi bir motivasyon bozukluğu yaşamakla yüz yüzedirler. Bu durum ise Milliyetçi Hareket Partisi'nin Bağcılardaki başarısına sekte vuracak hale gelmiştir. Eminim ki dilemediğimiz bu başarısızlık zuhur ederse sorumlu olarak şahsım ve mesai arkadaşlarım gösterilecektir. Zira inanıyorum ki  hukuk, vicdan ve tüzükle tescillenen suçsuzluğum hak olmasına rağmen bahsettiğim şahsın nefsinde hak olarak görülmeyecektir. Milliyetçi Hareketin Türk Milleti ile bütünleşmesinin elzem olduğu şu günlerde iftira, dedikodu ve spekülasyonlarla partimi ve arkadaşlarımı oyalamak isteyenlere inatla, son nefesime kadar başarısı için çalışacağım. Milliyetçi Hareket Partisi Bağcılar İlçe Başkanlığı görevimden üzüntü dolu duygularımla istifa ediyorum.

            Basın aracılığıyla kamuoyuna duyururum.           

                                                                                  MHP BAĞCILAR İLÇE BAŞKANI

                                                                               ALİ ERDEMİR

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Erhan 4 yıl önce

Partinin içine eden sensin yıllardır yerlerde süründü teşkilat şimdi aklınca alınan başarısız seçim sonucunda ben değil il başkanımı sorumlu demek istiyorsun yürü anca gidersin