MHP 25. Dönem Milletvekillerinden Bahçeli'yi Kızdıracak Açıklama!

 Geleneksel hale getirilen ve ikincisi gerçekleştirilen buluşmanın ardından 25. Dönem MHP Milletvekilleri toplantıyla ilgili ortak bir açıklamada bulundular:

“Ülkemiz, AKP iktidarı tarafından Cumhuriyet tarihi boyunca hiç olmadığı kadar olumsuz bir politik ve ekonomik çıkmaza sürüklenmekte; iç ve dış kaynaklı çok tehlikeli güvenlik zaafiyetleriyle karşı karşıya bırakılmaktadır. Özellikle 1 Kasım Genel Seçimi sürecinde ve sonrasında yaşananlar, AKP tarafından MHP ve Ülkücü İrade’nin hızla pasifize edilerek ülkemizde yeni bir siyasal düzen oluşturulmaya çalışıldığını bize çok açık bir biçimde göstermiştir. 25. Dönem MHP milletvekilleri olarak, hem MHP teşkilat ve tabanını, hem de seçilmiş olduğumuz illerdeki seçmenimizi temsil etmekte olduğumuzun bilinciyle bizlerin, bu gidişata kayıtsız kalması söz konusu değildir. Bu zorlu koşullarda bizlerin tek amacı, ömürlerimizi verdiğimiz Türk Milliyetçiliği Davası’nın ve fikriyatımızın siyasi tecelligahı olan Milliyetçi Hareket Partisi’nin iktidara gelmesidir. Bu davaya gönül verenlerin daha fazla oyalanmaya, ötelenmeye, her türlü özveriye rağmen başarısızlığa mahkum bırakılmaya artık tahammülü kalmamıştır. İçerisinde bulunduğumuz tarihi süreç bizlerin inisiyatif ve sorumluluk almasını zorunlu kılmaktadır. Milliyetçi Hareket’in yeniden ve daha güçlü bir biçimde şaha kalkması, gencinden yaşlısına, kadınından erkeğine herkese, tüm Türk Milleti’ne bir umut olabilmesi ancak kendi içerisinde sağlayacağı bir değişim ve heyecanla mümkün olabilecektir.

Bizler, 1 Kasım Genel Seçimi sonrasında köylüsünden kentlisine, toplumsal hayatta karşılaştığımız insanların çok büyük bir kesiminin MHP’nin gelecek vizyonuna ilişkin olarak çeşitli talepleriyle karşı karşıya kaldık. Siyasetin halktan kopuk bir biçimde yapılamayacağının bilincinde ve fakat halka önder olarak yapılması gerektiğinin farkında olarak bizler, MHP Genel Merkezi’nde yeni bir anlayış ve bu anlayışı temsil edebilecek bir yapılanmaya ihtiyaç olduğuna inanmaktayız. Yine bu çerçevede, istişareden ve Türk

Milleti’nin beklenti ve taleplerinden uzak bir siyaset tarzının sürdürülebilir olmasını mümkün görmemekteyiz. Bundan dolayı esas önemli mesele, Milliyetçi Hareketi ülkenin bu kritik siyasi dönemecinde tekrar sağlam temelleri üzerinde yükseltecek bir anlayış, strateji ve ekibi oluşturabilmektir. Elzem olan, sevgiye, saygıya, emeğe, liyakate ve ülküdaşlık hukukuna önem ve öncelik veren bir düşünce ve sistematiği MHP içerisinde hakim kılabilmektir. MHP’nin gelecek nesillere umut verecek; halkımıza ihtiyacı olduğu güveni yeniden telkin edecek bir başarı hikayesine ihtiyacı vardır. Bu başarı hikayesi de, geleneğe bağlı ancak, geleceği hedefleyen yeni fikirler, söylemler ve çalışmalarla gerçekleştirilebilir. 1 Kasım Genel Seçiminden sonra boynu bükük kalan MHP teşkilat mensuplarının ve yıllardır hiçbir karşılık beklemeksizin MHP’ye koşulsuz destek veren seçmenimizin buna da fazlasıyla hakkı vardır.

Yıllardır Milliyetçi Hareketi her kademede en güzel şekilde temsil etmeye çalışan samimi birer Ülkücü ve 25. Dönem MHP Milletvekilleri olarak, her türlü şahsi ikbal beklentisinin ötesinde; sadece Türk Milleti’nin, ülkemizin ve ardından partimizin menfaati için mücadele ettik ve etmeye devam edeceğiz. Ülkücünün ülkücüye düşman edilmesine, harcanmış onca emeğin ziyan edilmesine, toplumda partimiz içerisinde bir kavga varmış izlenimine yol açılmasına izin vermeden, geçmişten bize kıymetli bir miras olarak gelen Genel Merkez yönetim tecrübelerimizi zayi etmeden ve Milliyetçi Hareketin geleceği olacak genç kadroların heyecan ve iştiyaklarını söndürmeden MHP’liler olarak ortak aklı harekete geçirmeliyiz. Bunun yolunun da yaşadığımız olağanüstü şartlar dolayısıyla Olağanüstü Tüzük Kurultayı ile olacağına inanıyor; parti içinde demokratik haklarını kullanarak tüzük kurultayı için imza veren delegelerin yoğun olarak bulunduğu il ve ilçe teşkilatlarının kapatılmasına ve imza veren delegelere ve bu konuda irade beyan edenlere karşı kullanılacak her türlü onur kırıcı üsluba karşı olduğumuzun altını önemle çiziyoruz.

Türk Siyasi hayatında farklı bir yeri olan 25. Dönem MHP milletvekilleri olarak; 1 Kasım Genel Seçimi neticelerinin sağlıklı bir biçimde değerlendirilebilmesi ve parti tüzüğümüzde gerekli değişikliklerin yapılması amacıyla Olağanüstü Tüzük Kurultayı çağrımızı yineliyor; gerek partimiz içerisinde, gerekse de ülkemiz idaresinde hukuka saygılı, demokratik, adil ve geleceğe güvenle bakabilen bir yönetim anlayışının oluşturulabilmesi için sonuna kadar gayret sarf edeceğimizi tüm Ülküdaşlarımız, Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilatlarımız, saygıdeğer seçmenlerimiz ve gönüldaşlarımız nezdinde bütün Türk Kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.”

25. Dönem MHP Milletvekilleri

Vedat BAYRAM Niğde Milletvekili

Yavuz TEMİZER Elazığ Milletvekili

İbrahim Kürşat TUNA Çanakkale Milletvekili

Prof.Dr. Mustafa Sait GÖNEN Konya Milletvekili

Dr. Uygar Suphi AKTAN İstanbul Milletvekili

Turan YALDIR Aksaray Milletvekili

Alparslan Ahmet DURSUN Burdur Milletvekili

Celal DAĞGEZ Sivas Milletvekili

Prof.Dr. Recep Çetin Balıkesir Milletvekili

Ali UZUNIRMAK Aydın Milletvekili

Dr. Karabey Kadri KARAOĞLU Bayburt Milletvekili

Durmuş YALÇIN Karabük Milletvekili

Mustafa CANLI Gümüşhane Milletvekili
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
çok demokratiksiniz 5 yıl önce

işlerine gelmeye yorumlarım yayınlanmıyor. hal böyle olunca birilerine cevap vermiyor gibi algılanıyor. gazete2023 3 liderin çapını gördükten sonra bile temel oymaya devam ettiğinize göre iyi niyetli değilsiniz demektir.

Editör: Sitemizde okurlarımızın küfür, hakaret, iftira ve suç unsuru içermeyen yorumlarının tamamı yayınlanmaktadır.

Misafir Avatar
haksız mıyım? 5 yıl önce @çok demokratiksiniz

iftira denmişken. mahkemesi bitmemiş davası görülen görülmeyen, kamuoyuna mal olmuş söylentilere iftira denmez kanımca. bunlardan korkan da yollara düşmez. varsa püsürün kenara çekilip yol verirsin.

Beğenmedim! (0)
Avatar
ahmet 5 yıl önce

Bu+uygar+kimdir+ne+zaman+Mhp+ye+geldi+de+%C5%9Fimdi+de+de%C4%9Fi%C5%9Fim+diyor.+Devlet+bey+de+g%C3%B6rs%C3%BCn+disaridan+monte+ettikleri+onu+ilk+satanlar+oluyor.