Meral Akşener'e 150 Akademisyenden destek!
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Adayı Meral Akşener 21 Şubat akşamı düzenlenen yemekte akademisyenlerle buluştu.

Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, Yeni Yüzyıl Üniversitesi, Kültür Üniversitesi, Aydın ve Haliç Üniversitelerinden Türk Milliyetçiliğine gönül vermiş yüz elli öğretim üyesinin katıldığı toplantı Yıldız Teknik Üniversitesi Tekno Parkta bulunan Anatolia restoranda gerçekleştirildi.

Toplantının ev sahipliğini yapan işadamı Rüstem Fırat’ın hoş geldiniz konuşmasıyla başlayan gecede Prof. Dr. Hayati Durmaz ve Prof. Dr. Sezgin Çelik de akademisyenler adına konuşma yaptı.

Prof. Dr. Hayati Durmaz, Türk siyasetinin bilimsel çalışmalardan yeterince faydalanmadığını, siyaset ve bilim dünyası arasındaki kopukluğun pek çok problem ve hatayı da beraberinde getirdiğini belirtti. Meral Akşener’in genel başkanlığında bu kopukluğun giderilebileceğine inandığını belirten Durmaz, başarı temennilerinde bulundu.

Prof. Dr. Sezgin Çelik ise Meral Akşener ile şekillenecek yeni dönemde akademisyenlerin çok daha etkin olacağını belirtip, toplantıya katılan öğretim üyeleri adına Meral Akşener’i desteklediklerini açıkladı.

“İKTİDAR İÇİN DEĞİŞİM ŞART”

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Adayı olarak kürsüye davet edilen Meral Akşener;

Milliyetçi Hareket Partisi’nde hedeflenen değişimin genel başkanlık makamıyla kısıtlı kalmadığının altını çizerek konuşmasına başladı. Ülkücülerin kendi adaylarını belirledikleri, parti içi demokrasinin hakim olduğu, il ve ilçe teşkilatlarının önemsendiği ve bu hedeflerin parti tüzüğünde yer aldığı bir değişimi hayata geçireceklerini belirtti.

İktidara ulaşmak için bu hedeflerin gerçekleştirilmesinin elzem olduğunu yineleyen Akşener, genel başkan seçildiğinde değişimin sözünü verdi.

Güncel bir kamuoyu araştırmasına değinen Akşener, başbakanlık iddiasının toplumun her kesiminde yankı uyandırdığını ve büyük destek gördüğünü açıkladı. MHP Genel Merkezi’nin dahi kendisinin başbakanlık iddiasıyla ilgili bunun mümkün olmadığı yönünde bir propaganda yapamadığını belirtti.

“CUMHURBAŞKANI HESAP VERMELİ”

Milletle çatışarak siyaset yapılamayacağını ve milletin cumhurbaşkanını seçme arzusunu referandumla ortaya koyduğunu anlatan Akşener, cumhurbaşkanının da millete karşı sorumlu olması gerektiğini anlattı.

Mevcut yasalara göre cumhurbaşkanının sadece vatana ihanet etmesi halinde yargılanabildiğinin altını çizen Akşener, milletin seçtiği cumhurbaşkanının hırsızlık, yolsuzluk gibi konular başta olmak üzere pek çok konuda millete karşı sorumlu olması ve hesap vermesi gerektiğini belirtti.

“BAŞKANLIK SİSTEMİ BİR REJİM DEĞİŞİKLİĞİDİR”

Hukuki altyapısı hazırlanmadan, getirisi ve götürüsü bilimsel verilerle sınanmadan, sadece bir kişinin isteği doğrultusunda atılan yanlış adımların Türkiye’nin geleceğine mal olacağını açıklayan

Akşener, bu haliyle başkanlık sistemine geçmenin bir rejim değişikliği manasına geldiğini belirtti.

“TÜRKİYE KAYIT DIŞI PARA İLE AYAKTA DURUYOR”

Ekonominin üretmediğini, hükümetin nereden geldiği malum olmasına karşın örtülen kayıt dışı para ile ayakta durduğunu açıklayan Akşener, bu durumun Türk Devleti’nin varlığı açısından büyük tehdit oluşturduğunu açıkladı.

“GÜNEYDOĞU BOYNUMUZDA VEBALDİR”

Güneydoğu sorununa da değinen Akşener, daha dün Hakkari’de, Şırnak’ta düğünlerine katıldığın, evlerinde misafir kaldığı, köy köy birlikte gezdiği Kürt kökenli vatandaşların bugün terör örgütünün baskısı sonucu bölücülüğe destek verir hale gelmesinin iktidarın ve kendisi de dahil olmak üzere tüm siyasetçilerin boynunda vebal olduğunu belirtti.

Doğu illerinden milletvekili seçilmemesine rağmen doğuyu en çok ziyaret eden milletvekili olduğunu belirten Akşener, Muş’ta tanıştığı bir esnafı yıllar sonra tekrar ziyaret ettiğinde dükkânında gördüğü terör örgütü renklerine şaşırıp ‘Ne oldu buralarda’ diye sorduğunda ‘Bizi yalnız bıraktınız’ cevabı ile donup kaldığını anlattı. Doğuda yaşayan vatandaşlarımızın gerek iktidar, gerekse tüm siyasi kadrolar tarafından terör örgütünün zulmüne teslim edildiğini belirtti.

İktaidarın yanlış politikaları sonucu Muş’ta bir camide, Cuma namazında şehitlerimiz için dua isteyen hocaya tepki olarak cemaatin bir kısmının camiyi terk etmesinin bile mevcut iktidarın derhal değişmesine delalet ettiğinin altını çizdi.


DOĞUNUN OYLARI MHP’YE

Doğu ve Güneydoğu’da yaşanan problemlerin bölge halkını incitmeden nasıl çözülmesi gerektiği hakkında bilgi veren Akşener, teröre boyun eğmek zorunda bırakılan halkın çaresiz olmadığını ve Türk milliyetçilerinin arkalarında olduğunu belirtti. HDP’ye giden oyların kendi genel başkanlığında ve başbakanlığında MHP’ye yönleneceğini iddia etti.

Akşener, Milliyetçi Hareket Partisi’nde Genel Başkan seçilmesinden sonra Şırnak’ta, Hakkari’de yine düğünlere katılacağını, ziyaretlerinde bölge insanının evlerinde kalacağını ve Şırnaklılarla, Hakkarililerle yine köy köy, ilçe ilçe bölgeyi gezeceğini, Diyarbakır’da kadın partililerle esnaf ziyaretleri gerçekleştireceğini açıkladı.

Sosyal, siyasal ve ekonomik sorunların çözümü için öğretim üyelerinin çalışmalarını isteyen Akşener, Milliyetçi Hareket’in iktidarında özellikle Güneydoğu meselesi hakkında uygulanacak politikalara katkı sunmalarını da istedi.

Aynı zamanda Meral Akşener’in hocası da olan Prof. Dr. Abdülkadir Donuk’un milliyetçi akademisyenler adına takdim ettiği plaket ve başarı dilekleri ile gece son buldu.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
şüheda 5 yıl önce

sadece mhp nin değil tüekiyeninde acilen meral akşener e ihtiyacı var. yoksa yok olup gideceğiz

Misafir Avatar
ziya 5 yıl önce @şüheda

bayan edoğana ihtiyaç yok demiş yorumculardan biri, kendisine şunu söylemek isterim ki, asıl senin gibi zavallılara bu partinin ihtiyacı yoktur.zihninde barındırdığın önyargılarınla zaten yok hükmündesin...

Beğenmedim! (5)
Misafir Avatar
oylarımızı akp'ye kanalize ediyor 5 yıl önce @şüheda

bayan erdoğan'a ihtiyaç yok

Beğenmedim! (12)
Avatar
göktürk bozkurt 5 yıl önce

sana Allah akıl fikir versin neval sen düşündüğümden de boş ve yetersizmişsin akşenerin bu açıklamalarından mhp nin açılıma destek olacağı anlamını çıkartıyorsan hakikaten bir doktora görün gerçi senin genel başkanın seçimlere 2 mitingle katıldığı için o bahsi geçen g.doğudaki illerin yerini bile bilmediği için sana da çok görmüyorum zavallı şey

Avatar
G.Doğu değil PKK problemi var meral hanım!!! 5 yıl önce

bu ne demek değişimciler? okumuyor, dinlemiyor, düşünmüyorsunuz.

"akşener konuşmasında sosyal, siyasal ve ekonomik sorunların çözümü için öğretim üyelerinin çalışmalarını isteyerek milliyetçi hareketin iktidarında özellikle güneydoğu meselesi hakkında uygulanacak politikalara katkı sunmalarını da talep etti."

tüm dertleri mhp'nin örtülü, örtüsüz açılıma destek verdirmek. mhp tabanını uyuşturmak. ey ülküdaşlar uyanın!!

Avatar
mustafa kara 5 yıl önce

g.merkez zihniyeti sayesinde ,sen bile umut oldun benim için!

Avatar
KIRSEHIR 5 yıl önce

seninle ulkucu harekete hareket gelecek umut gelecek

Avatar
tayfur 5 yıl önce

fazla atmış.