Mankurtlara Bir Tepki de Ülkü Ocakları\'ndan!
Vefa Uzuner, Burhan Çakır ve Savaş Güneş isimli şahısların daha önce MHP ve Ülkü Ocaklarında yaptıkları görevleri kullanarak,Ülkücü tabanı AKP'nin şaibeli adayı Necmi Kadıoğlu'na pazarlama girişimlerine,MHP İlçe Başkanlığı'ndan sonra Ülkü Ocakları'ndan da sert tepki geldi.

Esenyurt Ülkü Ocakları Başkanı Veysel ekinci'nin basın açıklaması:

Sevgili Esenyurtlular, aziz dava arkadaşlarım bundan bir kaç gün evvel ülkemiz üzerinde ki oyunların yerel yansımalarından bahsetmiş, bir zamanlar teşkilatlarımızda bulunan kendilerini eski diye nitelendirmekten imtina etmeyen kişilerinde bu oyunlara alet edildiğini lakin hala itibarlarını bu hareketin eskisi olmaktan kazanandıklarını ve Ülkücü oylar üzerinde psikolojik bir baskı kurmaya çalıştıklarını, bu kişilerin teşkilatımızla alakası olmadığı değişen siyasî çıkarlar uğrunda Ülkücü kimliklerinden vazgeçerek saflarını değiştirdiklerini sözlerinin ve kendilerinin Ülkücü hareket üzerinde hiç bir şekilde itibar görmediğini belirmiştik.

Kendilerinden gelen basın açıklaması doğultusunda, kurumumuzun adının geçmesi dolayısıyla, kurumumuza cevap hakkı doğmuştur. 
Esenyurdun geleceğiyle, MHP ' ye yaptıkları hizmet arasında kaldıklarını ve Esenyurdun geleceğini seçme kararı aldıklarını vurgulayan bir savunma yapıp, MHP ve Ülkü Ocaklarından istifa ettiklerini duyurur tarzda traji komik bir açıklamanın altına imza koymuşlardır.

Ülkü Ocaklarına mensup her bireyimiz bilir ki Ülkü Ocakları istifa edilebilecek bir yer değildir !

Ülkü ocaklarında mensubiyet şuuru ve gönül bağı vardır. Eğer bu şuurdan ve gönül bağından vazgeçtiklerini söylemek istiyorlarsa ki bizce öyledir buna istifa değil kimlik ve gömlek değiştirme denir. Şu an destekledikleri iktidar partisinin genel başkanı bu işlerde ustadır ona sorup öğrenebilirler. 

Ömürlerinin yarısını bu harekette geçirdiklerini belirtip ve bu gün kendilerini inkar eder derecesinde ki duruşları bu mensubiyet şuurunu ve gönül bağını kazanamadıklarını açık bir şekilde göstermektedir. Kendilerinin iddia ettiği gibi olsaydı ;

11 yıldır bölücü bir zihniyetle hareket edip milletimizi 36 etnik yapı olarak gören, açılım zırvasıyla ülkemizi bir kaosun eşine getirip Habur rezaletini yaşatan, bebek katiline sayın aziz şehitlerimize kelle demekten hicap duymayan, milliyetçiliği ayaklar altına alan, yolsuzluk ve rüşvet rezaletinin başını çeken, barzaniyi şeref konuğu yapıp vatan hainlerini ödüllendiren, Yüce Yaratıcıya şirk koşar tarzda açıklamalar yapan, vatan evlatlarının değil de bakan evlatlarının istikbal kaygısına düşen, öcalanla görüşen şerefsizdir deyip çok geçmeden şerefsizlik halkasını boyunlarına geçiren, dış mihrakların ülkemizde ki piyonluğunu yapan bir siyasi partinin destekçiliğine açıktan ve yahut gizliden soyunmak Yüce TÜRK Milletine ihanettir.

Diğer yandan Ülkücü Hareket'i her fırsatta hor görüp; kafatasçı, morg bekçileri, kandan beslenenler diye alçakça nitelendirmeler yapan ve sıkıştığında Ülkücü Hareketin aziz şehidinin mektubunu siyasetine meze yapmaya kalkıp timsah gözyaşları akıtan bir siyasi organizasyonun içinde bulunmakta Ülkücü Harekete ihanettir.

Eğer kendilerini ülkücü diye nitelendiriyorlarsa böylesi bir organizasyonun içinde bulunmamaları gerekirdi.bulunduklarını basın açıklamalarıyla duyuran bu kişilerin geçmişlerinin de hiç bir değeri kalmamıştır demektir. Bu hal bize Galip ERDEM ağabeyin ;

'' Üç tür Ülkücü vardır. Ülkücüler. Ülkücü geçinenler ve Ülkücülükten geçinenler '' sözünü hatırlatmış ve bunların bu güne kadar Ülkücü geçindiklerini şimdide Ülkücülükten geçinmeye soyunduklarını göstermiştir.

Ülkücü Hareket 45 yıllık tarihi boyunca büyük düşünüp ülkesinin geleceğine katkı sunmayı kendine şiar edinmiştir. Küçük hesaplar peşinde koşmamış varlığını yüce Türk Milletinin varlığına armağan etmiş bir teşkilattır.

Mankurtlaştırılmış bu zihniyet her platformda karşısında Ülkücü Hareketi bulacaktır.

Siz değerli Esenyurt halkına, Dava arkadaşlarıma ve Yüce Türk Milletine duyurulur.

Ne Mutlu Türküm diyene 

ESENYURT ÜLKÜ OCAKLARI BAŞKANI
VEYSEL EKİNCİ
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Cengizhan 4 yıl önce

Bu kahbe kılıklılar omurgasızlar bölgelerinde şehit düşen Cengiz Akyıldızdan utanmayan şerefsizlere Ülkücü paye veren niteliksiz insanların ürünleridir.!

Artık bu verilen makamların sorumluluğunu taşıyamayan insanlarında temsil noktasına getirmeyelim.!

Temsil nıktasındaki adamın refereye ihtiyacı varken birde böyle pırasa gibi makam dağıtmaları doğrumu?

Ülkücü hıyerarşiyi bilmeyen mensubiyet duygusu taşımayan hiçkimseyi asla göreve getirmeyelim.!

Bakın tuzlanın haline ne dolaplar dönüyor,iki dönemdir ilçede oturanın zaafları Mhpyi bölgede ne hale soktu?bırakın o makamda oturmayı Ülkücü sıfatıyla gezmesi bile Ülkücülere zuldur.!

Şefkat Çetine güveniyorum maslahatıgüzaf uygulamadan Ülkücü iradeyi tesis etmesi gerekli olduğu kadar bu harekete borcudur.! Hatta mecburdur ne için?Allah için.!