\'Lice olayının dayandığı yer...\'

Erdoğan, Lice'de 1 kişinin ölümü, 9 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan karakol protestosuyla ilgili, 'Lice olayı sıradan bir olay değildir. Dolaylı olarak dayandığı yer esrardır, hint keneviridir. Karakol, kalekol bunların hepsi hikaye' diye konuştu.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları...

Bugün meclis başkanlığı seçimleri var. Tam kadro halinde seçimlere katılacak ve adayımızı güçlü şekilde destekleyecek ve yolumuza devam edeceğiz. 

AKDENİZ OYUNLARI

Akdeniz oyunlarında toplamda 126 altın almak süretyle İtalya'dan sonra en fazla madalya alan ülke olduk. 18 a gibi bir sürede tesisleri tamamlayarak zaten tarih yazmıştık. 200 bin kişi oyunları izlerken bilet satış rekoru kırılmış oldu. Oyunlar 14 ülke tarafından canlı yayınlandı.

35. MADDEYİ DEĞİŞTİRİYORUZ

Demokrasiye müdahale için gerekçe gösterilen TSK iç hizmet kanununu 35. maddesini artık değiştiriyoruz. Şimdi bu kılıfı artık kaldırıyoruz. Vazifesini ve askerlik kavramını yeniden tanımlıyor ve durumdan vazife çıkarılmasının önüne geçiyoruz.

-Demokrasi üzerindeki gölgeyi kaldırıyoruz.TSK mensuplarının siyasi faaliyette bulunamayacağı açıkça kanunda yazıyor.

-Sözleşmeli personelin kadroya geçmesinden sürücü belgelerine yasa dışı bahis oyunlarına yine pek çok önemli düzenlemeyi TBMM’ye getireceğiz. Bu önemli düzenlemeler çıkmadan tatile çıkmak yok.

Ramazan ayının ülkemizde ve kardeşlerimizin sıkıntı yaşadığı ülkelerde daha fazla refaha ve barışa vesile olmasını temenni ediyorum.

'MAKARNACI DİYENLER VİCDANINI KAYBETMİŞ ZAVALILARDIR'

Bizim gerek teşkilat gerek hükümet olarak sosyal yardımlar konusundaki hassasiyetimiz farklı yerlere çekenler olabilir. Türkiye’nin bazı yerlerini kendi lüks mahallesi gibi sanıp orada yaşayanları makarnacı kömürcü gibi niteleyenler olabilir. Bunlara kulak asmayacağız ve onları sadece Allah’a havale edeceğiz. 

Makarnacı kömürcü diye lanse edenler kibir hastalığı içinde vicdanın kaybetmiş zavallılardır. Devası olmayan bir hastalıktır. Vicdansızlık her zaman kaybetmiştir ve kaybetmeye mahkumdur. Sosyal yardımları daha bir aşkla sürdüreceğiz.

YOKSULA YARDIM KARTI VERECEĞİZ

Yardım alan vatandaşlarımıza PTT ile işbirliği yaparak bir kart vereceğiz. Sağ elin verdiğini sol el görmeyecek. Kuyruğa girmeden gururları incitilmeden alışveriş edecekler. Ne kadar yardım edileceği sms ile önceden belirtilecek.

'BİR ANDA ÇÖZÜLMESİ MÜMKÜN DEĞİL'

Bu görevi büyük bir şevkle yerine getiren tüm heyet mensuplarına sonsuz teşekkür ediyorum. Ortaya çıkan raporları büyük bir hassasiyetle değerlendireceğiz. Çözüm süreci, adı üzerinde bir süreçtir. AK Parti’nin kurulmasıyla başlamış kademe kademe bu noktaya ulaşmış kademe kademe devam edecek bir süreçtir. Asırlardır süren meseleleri bir anda çözülmesi mümkün değildir. Böyle bir mücadelede her kesim sabırlı olmalı itidalle davranmalıdır. Hep söyledim keşke bir gece içinde bütün sorunları bıçakla keser gibi kesebilsek atabilsek.

'BİZ TEK DİL, TEK DİN DEMEDİK'

Bir ortak akıl üzerinden çalışmak zorundayız. Güvenlik adına özgürlüklerden taviz vermeden bu süreci götürmek zorundayız. Türkiye tek bir ferdi kalıncaya kadar bayrağını ülkesini ve sınırlarını korur ve koruyacaktır. Tarihin hiçbir döneminde vatanımız için bayrağımız için canımızı ortaya koymaktan kaçınmadık bundan sonra da kaçınmayız. Biz yola çıkarken bir şey söyledik bugün de aynı noktadayız. Ama bize söylemediğimizi söylemişiz gibi atfedenler bize saygısızlık yapıyorlar. Biz yola çıkarken tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet dedik. Tek din, tek dil demedik. Bunlar bize iftiradır. Bizim devlet yönetim anlayışımızda tek din, tek dil anlayışı yoktur. Farklı dinlere mensup insanları yönetmek bizim devlet yönetimindeki anlayışımızdır. Yola çıkarken yine etnik, bölgesel, dinsel milliyetçilik yapmayacağız dedik.

'BİZ YÜZDE 50 İLE GELDİK YÜZDE 100'E HİZMET VERİYORUZ'

Etnik milliyetçilik yapmayacağız derken, hepsi bizim canımız ciğerimizdir, biz hepsine eşit mesafedeyiz, bizim kitabımızda asla böyle bir şey yok. Eğer böyle bir zihniyette olsak bu ülkede 78 vilayetten milletvekili çıkarabilir miydik? Tüm halkımıza hitap eden birpartiyiz. Yüzde 50 ile geldik yüzde 100'e hizmet veren partiyiz.

'BARAJLAR BAŞKA AMAÇLAR İÇİN YAPILIYORMUŞ'

Batıyla doğu arasında makas çok açıktı. Bakın şimdi kaldı mı kapanıyor makas. Eksikleler neyse gideriyoruz onları. Biz halka hizmet götürmek isterken bakıyorsunuz BDP gibi partiler barajların karşısına dikiliyor. Bu barajlar başka amaçlar için yapılıyormuş. Biz bir gram suyumuzun boşa gitmesini istemiyoruz. Belki bir gün gelecek suyu yedi kez geri dönüşümle kullanma noktasına getirecek teknolojiyi getireceğiz. İçme suyu noktasında bu sular bize yetmiyor.

AK Parti bütün inanç gruplarına eşit mesafededir. Bunu farklı noktalara çekmek suretiyle tahrik etme gayreti içinde olanlar var. Tarih bunları affetmeyecektir.

LİCE OLAYI: 'TERÖRÜN PARASAL KAYNAĞI BUYDU'

Lice olayının dayandığı yer esrar ve hint keneviri olaydır.

Karakol, kalekol falan hikaye. Biz karakolları kaldırıyoruz. Daha güvenli hale getiriyoruz. Bunlar için terör örgütünden, parti mensuplarından izin almayız. Karakollar sınır güvenliği için olmazsa olmaz.

Terörün olduğu bir ortamda çözüm olmaz, çözüm konuşulmaz, fikirler ortaya çıkamaz. Biz sonna kadar şiddetsiz bir ortamın peşinde olacağız. Sadece esrar gibi olaylarda 100 trilyonu aşkın hent keneviri ihma edilmiştir. Bundan rahatsız olan çevreler var. Çünkü terörün en önemli parasal kaynağı buydu. 

(Grupta 'Dağlar oy oy oy, yollar oy oy oy, şarkısı hep bir ağızdan söylenince, Erdoğan da 'Hepimiz kardeşiz' karşılığını verdi.)

KARAKOL YAPIMI

Bunun yönetimini yapanlar siyasetin içinde olanlarla bağlantılı. bunların hepsini ifşa edeceğiz. Lice olayı sıradan bir olay değildir, dolaylı olarak esrara hint kenevirine dayanıyor. Daha güvenlikli karakol yapmak durumundayız. Kalkıp siyasi partilerden ya da örgütlerden izin alacak halimiz yok.

Cudi dağının eteklerinde piknikler yapıldı, kardeşleriyle hasret giderdiler, çözümün adı bile yetti. işveren örgütleri ardı ardına bölgeye ziyaretlere gittiler. Böyle bir atmosferi bozmaya kimsenin hakkı yoktur.

Benim Kürt kardeşime acıdan hüzünden başka bir şey vermedi. Tüm vatandaşlarımızı hüzünden kurtarmak zorundayız. 

'CHP BAŞKANI YALAN DİYOR AMA...'

İstanbul’da ağaç çevre ve park gerekçesiyle ortaya çıkan ve tüm Türkiye’de şiddet ve vandallığa dönüşen hareketleri ibretle izledik. Kabataş’ta bir kızımı çok çirkin bir saldırıya maruz kalıyor. Polise gidiyor ifade veriyor. Ancak CHP Genel başkanı çıkıp ahlaktan uzak edep dışı bunun bir yalan olduğunu söylüyor. 1940’ların CHP’si zulmünde ve çirkinlikte bugünkü CHP’nin yanında masum kalıyor. Bugün CHP’nin başında celladına yaranmak için her çirkinliği meşru gören bir Genel Başkan var.

Kıyafeti ne olursa olsun yanında bebeğiyle dolaşan bir kadına yapılan saldırıyı yalan olarak niteleyen bir genel başkan CHP’nin de siyasetin de yüz karasıdır. Ben CHP’nin kadın milletvekillerinden bir ses bir tepki beklerdi. Kabataş’taki olayın faillerini o canileri bulacağız ve yargıya teslim edeceğiz. Ama onlara hamilik yapanların da bu kara lekeyle hayatlarının sonuna kadar yaşayacaklarına inanıyorum. İnançlı kardeşlerim endişe etmesin biz bu barbarlığın hesabını soruyoruz sormaya devam edeceğiz. 

KIRCA'YA TEPKİ

Londra'da istanbul'un kurtarıldığından bahsediyor. Bu da sözde sanatçı. Bu adımları atmakta hukuki görevimizdir. Bunun da hesabını vermesi lazım. Suç işleyenler asla cezasız kalmayacak. Millet iradesini gasbetmek o kadar kolay değil. 

çalışın sizin de olsun. Biraz daha gayret edin, halkı kucaklayın. Halkı kucaklamak süretiyle millet size de yürü diyebilir. 

“GENÇLİĞE GELENEKLERİ ÖĞRETEMEDİK”

Gençliği biz seviyoruz. Biz bu gençliğe geleneklerini öğretemedik. Burada hatamız var. Geleneğini bilmeyen genç geleceğini bulamaz. Sıkıntı burada bunu başartmamız lazım. Gelenekten geleceği bir yürüyüşü hep birlikte başarmamız lazım. Gezi olayları için Meclis’te araştırma komisyonu kurulması için harekete geçtik .İnşallah meclis boyutuyla da Gezi olaylarının içyüzünü ortaya çıkartacağız.


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.