Koray Aydın'dan Teşkilatların Kapatılmasına Tepki

 Koray Aydın, bazı MHP Teşkilatlarının kapatılmasına dair yazılı basın açıklaması yayınladı. Açıklamada "Olağanüstü tüzük kurultayı için büyük oranda imza vermiş bulunan Denizli, Uşak, Aksaray ve Kilis MHP il teşkilatları ile MHP Aksaray merkez ilçe teşkilatımızın kapatılması ve ayrıca disiplin süreci başlatılmış olması, MHP ve Ülkücü Hareket’e gönül veren milyonları üzmüş, kırmış ve derinden yaralamıştır."

Unutulmaması gerekir ki; ülkücü irade, olağanüstü kurultay için imza veren-vermeyen ayrımı gözetmeksizin bir bütündür. İmza veren ve her biri MHP ve Ülkücü Hareket içinde önemli görevler üstlenmiş delege arkadaşlarımız da, en az imza vermeyenler kadar, davalarına bağlıdırlar ve imza vermeyen arkadaşlarımız kadar ülkücü iradeyi temsil etmektedirler. Dolayısıyla hiçbir ülkücü kardeşimizin oyu ve tercihi diğerinden üstün değildir.

Ülküdaşlık hukuku, dava şuuru ve demokratik nizam içinde aklıselim ile hareket edilerek, bu sürecin partimize zarar verilmeden atlatılması bizim ve bütün ülküdaşlarımızın ortak temennisidir.

Temel ilkelerimiz arasında yer alan Hürriyetçilik ve Şahsiyetçilik ilkesi gereğince, hür iradeleriyle, tercihlerini ortaya koyan arkadaşlarımızın hakları, MHP’nin fikri müktesebatı, ülküdaşlık hukuku ve demokratik hukuk nizamının güvencesi altındadır.

Partimize üyelik ve delegelikten kaynaklanan haklarını kullandıkları için ülküdaşlarımız hakkında disiplin uygulaması başlatılması ile teşkilatlara yönelik kapatma, görevden alma ve feshetme gibi uygulamaların yanlış olduğunu, vicdanları yaraladığını, bütün ülküdaşlarımızı üzdüğünü ve incittiğini daha önce de kamuoyuna açıklamıştım.

Genel Başkan Adayı olduğum 4 Kasım 2012 tarihinde yapılan MHP 10. Kurultayı’nın akabinde bizimle birlikte hareket eden il teşkilatlarımızın kapatılması üzerine 12 Şubat 2013 tarihinde yaptığım açıklamada aynen şöyle demiştim.

“Sırf kurultaydaki tercihleri dolayısıyla, teşkilatları kapatılan bütün partili arkadaşlarımız, başta il başkanlarımız olmak üzere ömürlerini bu davaya vakfetmiş, sadece ellerini değil, yürekleriyle birlikte, bütün vücutlarını taşın altına koymuş değerli arkadaşlarımızdır. Arkadaşlarımızın tavırlarından dolayı böyle bir uygulamaya muhatap oldukları kanaati, vicdanları yaralamıştır.

Unutulmamalıdır ki; ülkücü, ülkücünün öz kardeşidir. MHP ve Ülkücü Hareket’in tek bir mensubunu dahi küstürmeye, ötekileştirmeye ve kaybetmeye tahammülü kalmamıştır. Zaman, ülkücülerin onaylamayacağı uygulamalarla, gönülleri kırma zamanı değil; kırgınlıkları, dargınlıkları ve küskünlükleri bir kenara bırakma zamanıdır. Zaman, engin bir hoşgörü ve ülküdaşlık hukuku çerçevesinde gönülleri fethetme zamanıdır. Zaman, hiçbir ayrım gözetmeden, ülküdaşlarımızı ve bütün Türk milletini kucaklama ve hedefe yürüme zamanıdır.”

Bu görüşlerimin, dün olduğu gibi bu gün de arkasında olduğumu üzerine basa basa bir kez daha açık ve net bir şekilde ifade ediyorum.

MHP ve Ülkücü Hareket bizim için geçici bir heves değil, ilk ve son durağımızdır.

MHP ve Ülkücü Hareket bizim baba ocağımız, ana kucağımız ve canımızdan aziz bildiğimiz vatanımızdır.

MHP ve Ülkücü Hareket bizim kara sevdamızdır.

MHP ve Ülkücü Hareketin birliği, bütünlüğü ve başarısı için bu güne kadar elimizden gelen mücadeleyi, gayreti ve çabayı ortaya koyduk, bundan sonra da aynı kararlılıkla mücadelemizi sürdüreceğimizden hiçbir ülküdaşımızın kuşkusu olmamalıdır.

Yüce Allah izin ve ömür verdiği müddetçe davamızın emrinde ve hizmetinde olmaya, ülküdaşlarımızın ve aziz Türk milletinin haklarını savunmaya sonuna kadar devam edeceğiz.
Anahtar Kelimeler:
MhpKoray Aydın
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
serkan 5 yıl önce

hep genel merkezi destekledim yalnız bu yaptıkları resmen haddi aşmaktır. bu ilk değil ki, işi gücü teşkilât kapatmak şefkat bey'in. teşkilat kapatacağına, kendi atadığı adamların nasıl yan gelip yattığını bi zahmet araştırsın! özerklik tartışılsın diyen birini mv yapıyorlar ama. bu kadar gaddarlık görmedim ben. hem neden bu kadar korkuyorsun arkadaş kurultay'dan??? aday ol tekrar, seçil madem. mahvettiniz koca mhp'yi be. yeter artık.

Avatar
Yıldırım 5 yıl önce

helal olsun koray beye çok güzel açıklama yapmış

Avatar
nkavcar 5 yıl önce

davana sadakat olsa idi bir kere ders alırdın. genel merkeze kazan kaldıran il olur mu?olursa disiplin olur. genel merkeze teşekkür ediyorum.

Misafir Avatar
göktürk bozkurt 5 yıl önce @nkavcar

göreceğiz bakalım yola nasıl devam edeceksiniz bu yönetim değişmezse sokağa nasıl çıkacaksınız ülkücülerin yüzüne nasıl bakacaksınız ? gerçi bunları zaten yapmıyorsunuz 2 miting 2 tv paroramı seçime gidiyorsunuz boyunuzun ölçüsünü alıp acısını ülkücülerden çıkartıyorsunuz ama artık bitti ülkücüler yeter diyor dsp gibi dibi boylayınca bakalım güçlülerle devam edince nasıl oluyormuş göreceksiniz koltuk makam mevki kenelerine ülkücüler nasıl ders verecek anlayacaksınız olan partimize olacak ama ülkücüler dirilmesini mhp yi tekrar ayağa kaldırmasını bilir akp nin lejyonerleri

Beğenmedim! (2)
Misafir Avatar
kavcar 5 yıl önce @nkavcar

sözde ülkücüye!!!bozkurtluk mahlasla olmaz. para ile hiç olmaz. sen ne bozkurt, ne de ülkücüsün. ülküdaşlarına hakaret eden sen gibiler, ne kadar höykürseniz de başaramayacaksınız.

bahsi geçen 3 adayın, her türlü yanlışına rağmen onlarla birlikte hareket edenlerin bir kısmı aldatıldığını söylüyor. yanlışta ısrar edenler için yapılacak bir şey yok. zayıf elenecek, güçlülerle yola devam edilecek.

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
delikurt 5 yıl önce @nkavcar

merak etme o sizin adamınız. devlet şefkat koray üçlü sacayağı. trabzon yok.

Beğenmedim! (6)
Misafir Avatar
göktürk bozkurt 5 yıl önce @nkavcar

kadrolu besleme neval buyurmuş yine genel merkeze kazan kaldıran il olur mu diye ? zannediyorki herkes kendileri gibi koltuk makam mevki kenesi zannediyor i herkes kendileri gibi menfaat çıkar rant peşinde zannediyor ki herkes kendileri gibi adamın adamı olur koşulsuz itaat eder. senin anlamanı beklemiyorum zaten neval bozkoyunlar bozkurtları anlayamaz sen besleme çantanı kontrol et eksik bir şey olmasın

Beğenmedim! (4)
Avatar
tekin 5 yıl önce

koray aydın ,meral akşenerle değilde kendi adına ortaya çıkıp mücadele etseydi bu mücadeleyi kazanabilirdi.her daim ülkücü harekette yer almış biri olarak tabanda bir güven sorunu yok, kurultaydada yüksek oy almıştı. milliyetçi harekete büyük bir dinamizm getirebilrdi.

Avatar
neval kavcar 5 yıl önce

koray bey, sizin için 3 adaydan sadece o hep mhpde idi deyip, hakkınızda olumlu görüş beyan edenler var-dı. buna katılmıyorum. önemli olan mhpde bulunup, ülkücü kardeşlerinin oyu ile bakan olmak değildir. yine velev ki olağan üstü kurultay olacak olsaydı, genel başkan olmayacağınızı bilerek vitrin süsü olmayı kabul etmek, başka mecralarda hayatını geçirmişlere truva atlığı yapmak insanı ülkücülükten çıkarır. i̇şte bu suçu işlediniz. mhpyi ülkücü olmayanlara teslim etmek için koşturdunuz.

siz bundan böyle ülkücü değilsiniz. i̇lan ediyorum!!

Avatar
SEZGİN DOĞAN 5 yıl önce

artik devlet bahçeli gitmedikçe bende sandiga gitmeyeceğim aksaray da bu sene turan yaldir sayesinde aldin o kadar oyu bundan sonraki seçime eğerki sen girersen sayin devlet bahçeli 130 bin oyluk aksaray dan 7.000 oy alirsan iyi size iyi çalişmalar

Avatar
koray aydın'ın yüce divan kararı 5 yıl önce

lütfen şu kararı dikkatlice okuyunuz.

http://www.anayasa.gov.tr/files/pdf/k2007-2.pdf

Avatar
m şen 5 yıl önce

mhp ve ülkücü hareketi balgata hapsettiniz,tuzunuz kuru,