Kocaeli MHP’de yarışın galibi Aydın Ünlü

MHP İl Kongresi, önceki yılların aksine son derece düzenli ve disiplinli bir şekilde gerçekleşti. Konuşmalar kısa tutuldu, oy kullanma akıcıydı ve sonuçlar da kısa sürede alındı. Oy kullanma hakkı bulunan 639 delegeden 616’sı sandık başına gitti. 6 oy geçersiz sayıldı. Mevcut başkan Aydın Ünlü’ye 223 oy çıktı. Diğer adaylar Hüseyin Murtazaoğlu 172, Sedat Arı 124, Selim Çakır 91 oy aldı. 

YARIM SAAT GEÇİKMELİ BAŞLADI

Büyük bir heyecanla beklenen 11’inci MHP İl Kongresi Sabancı Kültür Merkezi’nde yapıldı. Partililer ve davetliler salona büyük güvenlik önlemleri altında girdi. Kongre yarım saat gecikmeli olarak saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Kongrenin açılış konuşmasını mevcut İl Başkanı ve Başkan Adayı Aydın Ünlü Yaptı. Kongrede Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin mesajı da okundu. Kongreye; MHP Genel Sekreter Yardımcısı Recep Dumanlı, MYK üyeleri Saffet Sancaklı, Figen Tosuner, Erol Gül, MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş, MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan ve partililer katıldı. Kongrenin divan başkanlığını, MHP Genel Sekreter Yardımcısı Recep Dumanlı yaptı. Toplam 639 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede yönetim 33 Asil 32 Yedek üye ve 23 Üst Kurul Delegesi’nden oluşacak. 

DAVUTOĞLU, ERDOĞAN’IN DUBLÖRÜ

Kongrede konuşan MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, “Ülkücü harekete yakışacak şekilde bir kongre yaşayacağımıza inanıyorum. Yunanistan seçimleri Türkiye’de ses getirdi. Haneden ve yolsuzluk kaybetti. Sol partilerde heyecan var. Kendilerine pay çıkarıyorlar. Hayal dünyasında yaşıyorlar” dedi. Başbakan Hüseyin Davutoğlu’ndan Cumhurbaşkanı’nın dublörü diye bahseden Türkkan Kobena’de yaşanan olaylara da değindi. Türkiye’nin her geçen gün bataklığa saplanmakta olduğunu söyleyen Türkkan, “Cumhurbaşkanı ve başbakan PKK’yı şımartmaktadır. TC’nin anadili Türkçe’dir, Türkçe kalacaktır. AKP’nin oyları düşmektedir. Değil Anayasayı değiştirmek seçime girecek çoğunluğu bile bulamayacaktır” dedi. 

KAYBEDEN KAZANANI DESTEKLESİN

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçim startını verdiğini söyleyen Türkkan, “Başbakan anayasayı değiştirmek için oy istedi. Cumhurbaşkanlığı makamının şerefi vardir. Erdoğan, ne ağırlık ne şeref bırakmıştır. Hepsini ayaklar altına aldı. Kaçak sarayında otursana bir yerde. Ama oturamazsın. Diktatörlük istiyorsun. Her 4 gencimizden 1 tanesi işsiz. Kongreden çıkan sonuç ne olura olsun ülkücü hareket ve üç hilal kazanacak. Kazanamayan arkadaş kazanan arkadaşın ekibine destek vermeli. Çünkü bizlere çok büyük sorumluluk düşüyor. Ülkemizi AKP illetinden kurtarmamız gerekiyor. Hep birlikte MHP’yi iktidara taşıyacağız” diye konuştu. 

Kongrede konuşan başkan adayı Selim Çakır, “Bizleri küçücük salonlara dolduran bir anlayışın karşısında aday oldu. Kocaeli Türkiye’nin can damarıdır. Bizler yokuşlarda susadık. Samimiyete, sımsıkı bağlı kalmak ülküdaşlık hukuğuna, MHP iktidarına susadık. Hırsızlarla mücadele etmek için geldik. Kolumuza milyarlık saatler takmak için değil memleketim ne kadar derdi varsa onların yanında olmak için geldik” dedi. 
Çakır’ın ardından söz alan Sedat Arı, “30 yıldır bu hareketin tozunu dumanını yutan arkadaşlarınızdan biriyim. Sadece kongreden kongreye karşılaşmamalıyız. Düzenlenen organizasyonlarda buluşmalıyız. MHP’nin sistemli bir şekilde çalışması için göreve talip oldum. Hem kendi partilileri hem de kocaeli halkının karşısına çıkması adına program hazırladık. MHP olarak Kocaeli ‘de neler yapamadığımız ortada. Biz ülkücü hareket milletinin gönlünü alamıyor ise problem bizim. Bu problemi aşmamız lazım. Parti içi eğitim ile aşacağız” dedi. “KOCAELİ DE 150 BİN OY ALAN BİR İL BAŞKANIYIM”

MHP İl Başkanı ve başkan adayı Aydın Ünlü, bu güne kadar hiç bir görevden kaçmadığını söyleyerek, “Bütün aday arkadaşlarımla çalıştım. Bugün il başkanıyım bütün adaylar saygılarımı sunuyorum. Özeleştiri yaparım, eleştiriye açığım. Nerde eksiklerim var biliyorum. 3 yılık süreçte başına iş gelmeyen kalmayan il başkanıyım. Ama hiç moralini bozmayan MHP başı önüne düşürmeden dik duran, 7 Haziran’a en iyi şekilde hazırlanan bir il başkanıyım. Kocaeli de 150 bin oy alan bir il başkanıyım. Kazanırken de gördüm kaybederken de gördüm. Ben il başkanlığına adayım. Protokole giremeyen ülkücü arkadaşlarıma sesleniyorum. Sizin için adayım. Sizin teminatımız olduğum içim adayım. Yoksa milletvekili adayı olurdum. Seçimler için tecrübe gerektiği içim mevcutları destekledim. 3 seçim tecrübeleri var. Kocaeli siyasetinin en tecrübeli il başkanıyım. 7 Haziran’da başarmak zorundayız. Sandıklarımıza sahip çıkalım. Beni kimse seçim kaybettiğinde yok sayamaz. Kocaeli’den çıkarabildiğim kadar milletvekili çıkarmak için adayım. Sandık koyarak aday çıkaracağız. MHP’de en fazla 3 isim sayabilirsiniz. Her dönem il başkanlığı ve 1’inci sıra milletvekilliği kavgası yapıyoruz. Konu mankeni milletvekili adayımız olmayacak. Sandıktan ya bu anlayış çıkacak ya da plan ve programın olmadığı bir yapıyla mücadele edecek arkadaşlarım. Sizlerin önünü kapamamak adına 2015 te başarıyı yakalayacaksak kimsenin önünü kapamaya hakkım yok. Onlar olsun diye ben başkan adayıyım. Sandıktan çıkan sonuca göre ya birilerine göre ya teşkilata göre siyaset yapılacak” dedi. 

AYDIN ÜNLÜ'NÜN LİSTESİ

Erkan Azeri, Hüseyin Çakıroğlu, İzzet Erdem, Ercan Bayrak, Bayram Karaaslan, Hamza Güloğlu, Vahap Nuhoğlu, Ogetay Bal, Muammer Laçin, Tuncay Batı, Recep Özcan, İsmail Akkuş, Mehmet Kavallı, Ömer Öztaş, Yasin Dükmen, Sami Acıkök, Havva Köse, Gürcan Kolay, Çetin Çıldır, Ergül Keskin, Alaattin Sezer, Sinan Gürel, Ayhan Akay, Halil Yardım, Musrafa Kemal Yılmaz, Adem Emre Aygün, Ali Yılmaz, Ali Osman Özkan, Ümit Kurt, Nazif Tannur, Mustafa Kayış, Kubilay Yaşar
Disiplin Kurulu; Mehmet Y Çakır, Sevil Erdem, Fşkret Yalçınöz, Şirzat Ataman, Davut Aslan, Atabey Yalçıntaş, Muzaffer Yenişer
Üst Kurul Delegeleri; Aydın Ğnlü, Erkan Azeri, Kamel Köse, Kaan Dilmen, İzzet Erdem, Ercan Bayrak, Zeki Gürsu, Muzaffer Sayıcı, Emin Şimşek, Murat Öge, İbrahim Özcan, Murat Kalender, Hüseyin Çıldır, Orhan Kılınçsoy, A.Ferti Taşdemir, Fatih Kartali Erhan Öztaş, Hüseyin Avni Aslan, Ahmet Yalçınöz, Muammer Laçin, İsmail Akkuş, Vahap Nuhoğlu, Şükrü Karamanoğlu

SEDAT ARI’NIN LİSTESİ


Sedat Arı (Başkan), Tunay Arı, Gökmen Türengül, Osman Deniz, Selami Koray Keskin, Osman Kurt, Rıza Güven Usta, Ömer Tahsin Cebeci, İsmail Eroğlu, İsmail Çevilel, Hayati Dilek, İsmail Özkanlı, İrfan Öge, Osman Alkan, Derya Aksoy Çavdar, Veysel Akgün, İbrahim Usta, Ömer Kaymak, Sinan Yıldız, Serkan Cengiz, Ural Bal, Yaşar Akkardaş, Nurettin Tezel, Yunus Uyar, Necmi Sevemez, Melikşah Taşkın, Sinan Engin, Aykut Gödek, Yusuf Kenan Güçlü, Burhanettin Kabay, Muzaffer Avcı, Şenol Karamus. 
İl Disiplin Kurulu: Sabri Sancaktutan, Abdurrahman Akgül, Fikret Yalçınöz, Şirzat Ataman, Ekrem Çalışkan, Kemal Garipoğlu, Muzaffer İzmitli
Üst Kurul Delegeleri: Sedat Arı, Ahmet Ferit Taşdemir, Güven Deniz, Fatih Kürşat Demir, Türksn Özcan, Haluk Akyüz, Nurdoğan Kaçar, Ruhi Çavdar, Sabri Sancaktutan, Yaşar Kardaş, Necmi Bulut, Tunay Arı, İbrahim Özcan, Eyüp Öztürk, Eyüp Doğan, Hasan Kurtoğlu, Hilal Elmas, Ahmet Yılmaz, Oğuz Erhan Kopuk, Emin Murat Esin, İskender Turan, Kemalletin Tulgar, Mehmet Emin Şimşek. 

HÜSEYİN MURTAZAOĞLU’NUN LİSTESİ

Hüseyin Murtazaoğlu (Başkan), Ahmet Tağ, Abdullah Başkurt, Şaban Ufuk, Ersin Kurt, Ali Yıldız, İbrahim Saral, Hüseyin Balcı, Doğan Bekiroğlu, Ercan Sarıkaya, Ercan Aslan, Hayati Bayram, Veysel Vesnili, Dursun Daşdangil, Dursun Ali Şakar, Kadir Büyükgöz, Şerif Aktaş, Ümit Kum, Cengiz Şimşek, Halit Bayhan, Ömer Tosun, Tuna Kalyoncu, Okan Karagöz, Salih Akkuş, Burak Örçen, İlknur Lüleci, Mehmet Baba, Cemil Uslu, Temel Bingöl, Şirin Aydın, Musa Coşkun, Ensar Kılıç, Mehmet Dur.
İl Disiplin Kurulu: Mehmet Gül, Abdulvahit Satır, Yılmaz Arif Çiftçi, Kubilay Ongur, Talip Kocatürk, Ahmet Metin, Fikri Kalaycıoğlu. 
Üst Kurul Delegeleri: İbrahim Özcan, Hüseyin Murtazaoğlu, Cumali Durmuş, Ahmet Tağ, İskender Turan, Nihat Gürer, Baki Erdöl, Şambaz Yıldız, Mustafa Gürsoy, Nusret Acur, Çağdaş Duyar, Selim Kara, Muzaffer Keskin, Ercan Sarıkaya, Veli Başkurt, Rıza Ağdağ, Çetin Kışan, Fatih Kürşat Demir, Türkan Özcan, Murat Kalender, Orhan Kılınçsoy, Muzaffer Yılmaz. 

SELİM ÇAKIR'IN LİSTESİ

Bülent Özdemir, Fedai Okumuş, Ahmet Yusuf, Gülay Tekin Gürbüz, Salih Tekin, Serbülent Dursun, Neslihan Zorlu, Taner Yavzu, Fevzi Koçer, Ferit Ulu, Sertaç İstanbulluoğlu, Salih Yeykan, Kemal Okur, Recep Karaaslan, Mustafa Öztürk, Savaş Kazancı, Fatih Yarsız, Enes Emengen, Tarkan Karabulut, Engin Seven, Sibel Karslı, Hamdi Harmancı, Mustafa Gülçan, Barış Başak, Ünsal Seziş, Taner Karagül, Yetkin Kesici, Bahadır Baran Çabuk, Şahin Uzer, Menhan Orhun Hekimci, Ali Rıza Çakın, Güllü Aydın, 
Disiplin Kurulu: Nazmi Sarman, Hasan Hacıoğlu, Serkan Kural, Yaşanur Kanlıkurt, Cezair Ateş, Ümit Öz, Murat Altın
Üst Kurul Delegeleri; Selim Çakır, İbrahim Özcan, Orhan Kılıçsoy, Mehmet Emin Şimşek, İlhami Akbaş, Muzaffer Yılmaz,Osman Beniz, Zekeriya Bayraktar, Hanife Akyayla, İrfan Kesgin, Serkan Kural, Süleyman Gökbayrak, Ahmet Yılmaz, Nurettin Kazaklı, Taner Karagül, Ahmet Ferit Taşdemir, Ali Tınaztepe, Cevat Nas, Barış Sözmezer, Muharrem Doğan, Sıddık Güler, Bülent Özdemir, Filiz Kıymaz. 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.