Kılıçdaroğlu: Erdoğan\'a Uygun Bir Ülke BuldumCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan için "Darbeci, diktatör, malı götüren, yürütme organın başı" ifadelerini kullanırken, "CHP iktidarında o yurt dışına kaçacak. Ona uygun bir ülke buldum, Ömer el-Beşir'in ülkesi Sudan... Gencecik binlerce çocuğu öldürdü. Yolsuzluk yaptı. Dünyanın servet edindi. İkisi yan yana gelsinler, konuşsunlar, sohbet etsinler" dedi.

"30 MART'TA BAHAR TEMİZLİĞİ YAPMAYA HAZIR MIYIZ?"

Kılıçdaroğlu partisinin Denizli'de düzenlenen mitinginde konuştu. Kılıçdaroğlu, "Denizli 30 Mart'ta bir karar verecek. Denizli, haramilerin iktidarını yıkıp halkın iktidarını kuracak ve Denizli'yle bütün Türkiye'ye gurur duyacak. Bahar ayı... Hanımlar evlerinizi temizliyorsunuz, bahar temizliği yapıyorsunuz. Şimdi Denizli'ye bir görev düşüyor, 30 Mart'ta bir bahar temizliği yapmaya hazır mıyız" diyerek sözlerine başladı.

"TWITTER'DAN KORKAN BİR BAŞBAKAN GÖRDÜNÜZ MÜ?"

Meydanda atılan, "Hırsız Tayyip" sloganları üzerine ise Kılıçdaroğlu, "Başçalan dava açmış, "bana niye hırsız diyorsun' diye. Yahu ben demiyorum bak meydanları görüyorsun. Sanıyor ki dava açınca ben çekineceğim. Sanıyor ki dava açınca ben ondan korkacağım. Yahu sen ayakkabı kutusundan korkan adamsın, ben senden niye korkacağım. Siz hiç dünyada ayakkabı kutusundan korkan bir başkan gördünüz mü? Sevgili gençler, siz hiç Twitter'dan korkan bir başbakan gördünüz mü ama O korkuyor. Biliyorsunuz diktatörler korkak olurlar, baskı kurarlar, yasak getirirler. Sanıyor ki "Twitter'ı yasakladım, gençler twit atamayacak'. Yasak getirdi, yasağı deldik. Sen istediğin kadar yasak getir, CHP iktidarında konuşan Türkiye yaratacağız" diye konuştu.

"BİLAL OĞLAN DAHİL BÜTÜN SÜLALENİN İŞİ VAR, İSTİFLEME İŞİ"

Başbakan Erdoğan'ın işsizlikten hiç bahsetmediğini savunan Kılıçdaroğlu, "Sevgili gençler, siz hiç bu başçalanın işsizlikten söz ettiğini duydunuz mu, niye etmiyor? Çünkü Bilal oğlan dahil bütün sülalenin işi var. Ne işi? Alın teriyle para kazanma işi değil para istifleme işi. Ne parası? Haram para. Şimdi bu seçimlerde ilk kez 2,5 milyon gencimiz sandık başına gidecek. Önünüzde iki seçenek var ya özgürlükten yana oy kullanacaksınız, rahatlıkla Facebook, Twitter bunları kullanacaksınız ya da diktatörden yana oy kullanacaksınız, size yasak getirecekler. Özgürlükten yana oy kullanmanızı istiyorum" dedi.

"ONA UYGUN BİR ÜLKE BULDUM"

CHP iktidarında gençlerin düşüncelerini özgürce açıklamalarının güvencesi olacağını, en geç iki yıl üniversite öğrenciler için yurt açığını gidereceklerini söyleyen Kılıçdaroğlu şöyle devam etti: "Bunları niye anlatıyorum; düne kadar diyorlardı ki, 'Yahu şu CeHaPe var ya', sadece eleştirirmiş, hiç projeleri olmazmış. Bunları duyar mı, duymaz. Sağır sultan, darbeci, diktatör, malı götüren, yürütme organın başı... Duymaz bunları ama ben milletime anlatacağım.

Biliyorum, CHP iktidarında o yurtdışına kaçacak. Bakın buraya yazıyorum. Ona uygun bir ülke buldum, Ömer el-Beşir'in ülkesi Sudan. Biliyorsunuz Ömer el-Beşir katliam yapmaktan uluslararası mahkemede yargılandı ve mahkum oldu. Gencecik binlerce çocuğu öldürdü. Yolsuzluk yaptı. Dünyanın servet edindi. İkisi yan yana gelsinler, konuşsunlar, sohbet etsinler. 'Ben ülkede şöyle baskı yaptım', o diyecek ki 'Seninki hikaye ben şöyle yaptım'. O diyecek ki 'Ne kadar mal götürdün?', 'Şu kadar' 'Seninki hikaye ben 85 milyar götürdüm' Birbirlerine anlatsınlar. Ama sözüm, nereye giderse gitsin onu getireceğim, bağımsız mahkemede yargılamasını sağlayacağım. Hiç kimsenin endişesi olmasın."

"30 MART'TA BİZ DOYURACAĞIZ"

Türkiye'nin parasının, imkanın olduğunu ancak Türkiye'de temiz iktidarın eksik olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, "Başçalana bir önerim oldu, dedim ki 'Sen götürüyorsun, çocukların götürüyor, aile boyu götürüyorsun. Kaç liraya doyacaksanız Allah aşkına söyleyin uluslararası yardım kampanyası açalım, sana verelim, bu milletin yakasından düş'. Doğru öneri değil mi? Ama kaç liraya doyacağının hesabını hala yapamadı. Doymaz değil mi, 30 Mart'ta biz doyuracağız. Sandığa gideceğiz. Bütün yurttaşlarıma sesleniyorum; ben hükümeti eleştiriyorum diye Adalet Ve Kalkınma Partisi'ne oy veren saygıdeğer yurttaşlarım üstlerine alınmasınlar, ben onları seviyorum, hiç ayrım yapmadım. Ama sandığa giderken ellerini vicdanlarına koysunlar. Şöyle düşünsünler; 'Ya arkadaş sen dedin ki, biz yolsuzluğu, yoksulluğu, yasakları önleyeceğim dedin, biz sana oy verdik. Geldiğimiz nokta ne? Yasaklar var mı? Yolsuzluk var mı? Yoksulluk var mı? Malı götürüyorlar mı? Aile boyu götürüyorlar mı? Ne diyordu, 'Ben yürütmenin başıyım' diyordu. Vallahi doğru. Nasıl yürüttüğünü görüyoruz" diye konuştu.

"ADALETE HASRETİZ AHLAKA HASRETİZ"

"Ben çalışıyorum, birileri çalıyor" diyen Kılıçdaroğlu en az kendisi kadar bu ülkenin yurtsever insanlarına da görev düştüğünü ifade etti. CHP Lideri, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu ülkeyi cennete çevirmek mümkündür. Herkesin karının doyduğu bir Türkiye yaratmak mümkündür. Herkes barış, huzur içinde yaşayabilir. Bunun tek şartı var; siyaset ahlaklı olacak. Siyaset ahlak üzerinde büyüyecek. Ahlak adale, adalet milletin vicdanı demektir. Bir filozof der ki, adalet kutup yıldızı gibidir, yerinde sabit durur bütün kainat onun etrafında döner. Biz şimdi adalete hasretiz, biz ahlaka hasretiz.

Geçmişte şu ve ya bu partiye oy veren yurttaşlarımız olabilir ama gün birlik günüdür, gün cumhuriyetimizin günüdür, gün bayrağımıza sahip çıkma günüdür, gün çocuklarımıza, geleceğimize, demokrasimize sahip çıkma günüdür. Bir yurttaşı ikna edin, deyin ki "Artık bölünmeyelim, ayrışmayalım, Türkiye'yi kirlilikten arındıralım'. Türkiye gerçekten dünyaya rezil oldu. ABD'den Japonya'ya kadar Twitter yasağı konusunda Türkiye suçlanıyor. Türkiye bunu hak ediyor mu? O zaman ben çalışıyorum, siz de çalışın. Çalanları alaşağı etmek için, kul hakkı yiyenleri alaşağı etmek için."

"SEVGİDEN, HOŞGÖRÜDEN, KARDEŞLİKTEN YANA OLUN"

Kılıçdaroğlu, "Düne kadar bize inançlarımız konusunda atmadıkları iftira kalmadı. Allah büyüktür ya, en son hani şu üç seferde bir buçuk milyon dolar götüren Egemen Bağış, ses kaydı çıktı. Kaç yurttaşım dinledi bilmiyorum. Bizim inancımız şudur, Allah'ın kelamıyla dalga geçilmez ama onlar yaptılar. "Ben her Cuma Google'dan bir ayet sallıyorum' Bu bizim inancımızda yoktur. Biz herkesin inancına saygı gösteririz. Özellikle Adalet Ve Kalkınma Partisi'ne oy veren yurttaşlarıma sesleniyorum, yarın sandığa gideceksiniz, elinizi vicdanınıza ve oyunuzu öyle kullanın. Harama ortak olmayın helale ortak olun. Kul hakkı yiyenden yana olmayın, kul hakkı yemeyenden yana olun. Sevgiden, hoşgörüden, kardeşlikten yana olun, kavgadan yana olmayın" diye konuştu.
 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.