Kılıçdaroğlu Erdoğan\'a meydan okudu
Partisinin aday tanıtım toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu, 'Bugün benim mal varlığım meydanda. Bütün millete gösterdim. O millete gösterebiliyor mu?' sözleriyle hükümeti eleştirdi.

Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu ile ilgili sert açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, Başbakan Eroğan'dan yolsuzluk soruşturmasında adı geçen dört bakanın bakan olmadan önceki ve sonraki mal varlıklarını açıklamasını istedi.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satırbaşları...

Sosyo ekonomik gelişmede Samsun ilk 5 içindeydi. Şimdi 32. sırada. Her Samsunlu kendine sorsun. Ben AKP’ye oy verdim AKP beni 32. Sıraya düşürdü. Elinizi vicdanınıza koyun ona göre oy verdi. Samsun’un 11 milletvekili vardı, dokuza düştü. Neden Samsun göç veriyor. Çünkü Samsunlu gençlerimi işsiz. Büktün gençlere sesleniyorum, Samsun’u yeniden mi ayağa kaldırmak istiyorsunuz, gelişmiş bir kent haline mi getirmek istiyorsunuz. Adres belli, adres CHP’dir, halk partisidir halkın partisidir. Samsun’u yerelde CHP’ye verin o belediye başkanlarımız size hesap vermeyi namuslu bir görev kabul edeceklerdir.


Son 5 haftada yaşananları gördük hep beraber tanık olduk, hala tanık olmaya devam ediyoruz. Bu ülkenin polisi, bu ülkenin savcısı yani bu milletin polisi, savcısı hırsızları yakalamaya çalışıyor, rüşvet verenleri çalışıyor. Siyasi iktidar ne yapıyor. Bırakmış hırsızları savcının ve polisin peşinde. Aman hırsızı yakalama diyor.


HIRSIZI KORUYORLAR

Bunlar kul hakkı yedirtmeyeceğiz diye iktidara geldiler, şuanda kul hakkı yiyor ve hırsızları koruyorlar.

Efendim aramızdaki kirli olanları ayıkladık diyor. Peki bu operasyon olmasaydı o kirlileri görebilecek miydik? Demek ki o kirliler senin yanındaydı onları koruyordun ve onları Bakanlar Kurulu’na kadar taşıdın sen.

İstediğiniz kadar bağırın hırsız var diye onların kulakları sağır. Para var diye bağırın hemen koşarlar.

GÜNAH OLDUĞUNUN FARKINDALAR MI ACABA?

Madem bunlar kirliydi, sen bunlarla yollarını ayırdı. Hala neden savunuyorsun bunları. Sokak sokak savunuyor. Onu alkışlayanlar kul hakkı yemenin ne büyük günah olduğunun farkındalar mı acaba

Bütün yurttaşlarımı Adalet Ve kalkınma Partisi’ne oy veren yurttaşlarımın tamamına sesleniyorum. Temiz siyaset istiyorsanız yeri belli adı Halk adresi Halk partisi. Diyor ki efendim benim çocuklarım ailelerim bir arya geldiler vakıf kurdular yurt yapacaklar. Ona itiraz eden var mı. Şuna itiraz ediyoruz. Yurt yapabilirsin eyvallah. O vakfa paralar nereden geliyor. Rüşvet parası olarak geliyorsa asıl ona itiraz ediyoruz.

HESABINI SORACAK

İhale veriyorsun rüşveti de götür vakfa yatır diyorsun. Kim o vakfın sahibi, çocukları ve yandaşları. Bu millet bunu yutacak mı? Yutmayacak hesabını soracak.

Herkesin evinde para olur herkesin evinde para olur diyor. Sizin evinizde 4.54 milyon dolar var mı. Yoksa kusura bakmayın bir işe yaramıyorsunuz demektir. Bu salonda ne işiniz var. Ya banka müdürü parayı nereye yatırır. Dürüstse parayı bankaya yatırır. Hırsızlık yaptıysa koyamaz. Kimi güvencesinde ayakkabı kutusuna koyuyor. Recep Tayyip Erdoğan’ın güvencesi.


ERDOĞAN'IN GÜVENCESİ

Eskiden hırsızlık olunca polis gelir suçluları alır götürürdü. Buradan bütün polis kardeşlerime sesleniyorum. Sakın ola ki iktidarın polisi olmayın. Sizin aylıklarını bu ülkenin 76 milyonu ödüyor. Halkın polisi olun. Polisin şerefi onun görevidir.

Cumhuriyet Savcılarına sesleniyorum. Bakın hiçbir kamu görevlisinin isminin önünde cumhuriyet unvanı yoktur. İktidarın savcısı olursanız hesabını sormak benim görevimdir. Sanmasınlar bu devran böyle gidecek. O zaman hep beraber hesabını soracağız. Bütün anneneler sesleniyorum, Karadeniz’in yiğit kadınlarına sesleniyorum, Çocuğunuz işsizse bilin ki sebebi bunlardır, oğlunu atama bekliyor ve atanamıyorsa bilin ki sebebi bunlardır.


ADAM GİBİ ADAMSAN AÇIKLA

Başbakan yolsuzluk yapanları koruyor. Demek ki Başbakan ülkenin değil yolsuzluk yapanların Başbakanı. Benim anlamadığım şey şu. Ne oldu da size de milyarları götürüyor hala doymuyorsunuz. Bir çağrı yaptım. 4 bakan siyaseti girdikleri gün mal varlıkları nedir. Siyaseti bıraktıkları gün mal varlıkları nedir. Çık adam gibi adamsan açıkla. Açıklayamaz.


ÇETE REİSİNİN ADI RECEP TAYYİP ERDOĞAN'DIR

Ben her türlü milliyetçiliği ayağımın altına alıyorum diyorsa bir Başbakan, Karadeniz'i de düşünecek. Ben sizden buna yeter dur demenizi istiyorum.

Her yerde yalan söyleyenden Başbakan olmaz diyorum, aslında yalan söyleyenden adam olmaz da ben öyle söylüyorum. Rahmetli Özal, bir bakan yolsuzluk yaptı yüce divana gönderdi. Eğer bir ülkenin Başbakanı yolsuzluk yapanlara sahip çıkarsa ne diyeceksiniz? Sen çeteyi merak ediyorsan topla bakanlar kurulunu çeteyi orada göreceksin zaten. Erdoğan Bayraktar'ın önüne bir istifa metni koymuşlar o da 'Bir dakika bu talimatları başbakan verdi istifa edecekse o etsin, ben niye edeyim' diyor. Çete reisinin adı Recep Tayyip Erdoğan'dır. Bunu ben söylemiyorum onun bakanları söylüyor. Türkiye iyi yönetilmiyor, temiz ve  halka hesap veren bir siyasete ihtiyaç var.Bizim siyasetimiz vatandaşın gönlündedir. Bizim siyasetimiz budur. 


ADAM GİBİ ADAM OLACAKSIN

CHP Parlemanntoda olduğu sürece asla ve asla bu cumhuriyeti yıktırmayacak. Meydan meydan bağırıp çağırıyor, istediğin kadar konuş artık dünyada itibarın sıfır. Sen siyasete zenginleşmek için girdin. Gözün doysun artık, ölürken öbür tarafa yeşil dolarları götüremeyeceksin.

Birlikte çalışıp haramilere bu ülkeyi teslim etmeyeceğiz. Konya'da küçük Ayaz öldü, çocuk soğuktan öldü. Kim üzülüyor, biz üzülüyoruz. Erdoğan üzülüyor mu? O zengin olmakla meşgul, yedi sülalemi nasıl doyururum diye düşünmekle meşgul. Yolsulluk kader değil diyeceğiz. Biz CHP'yiz, CHP'li olmak kolay değildir. CHP'li olmak için ülkeyi seveceksin, adam gibi adam olacaksın.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.