Kılıçdaroğlu; Devletin sırlarını kozmik odayla terör örgütüne açmadın mı!

Bu ülkenin kadınları 2019'da sizi sandığa gömecek. Bu ülkenin kadınlarına sonuna kadar güveniyorum. 

Yerli kömür aşağıda milli vatandaş yukarıda, niye çıkartmıyorsun kömürü de Amerika'dan alıyorsun? Sen ne yerlisin ne millisin. Kömürün yüzde 96.7'si yurt dışından ithal ediliyor. Çıkarttırmıyorlar, zarar ettiriyorlar. Bunlar Man adası millileri. Paralar, servetler orada. Vergi de vermiyorlar. Sen kim bize milliyetçilik dersi vermek kim? Biz Kuvay-i Milliyeci'yiz. 

"HIRSIZLIĞIN ÇOK ÖTESİNDE BİR OLAY BU"


Buradan  Zonguldaklı kardeşlerime sesleniyorum. Senin kömürünü çıkarmayıp başkasının kömürünü alana oyunu verme. Verdiğin her oy haramdır. Milli servetimizdir taş kömürü. 20 bine yakın kişi Zonguldak'ta taş kömürü çıkarırdı, 7 bine indi. Almıyorlar. Türkiye Taşkömürü Kurumu'nu çalıştırtmıyorlar. Zarar ettiriyorlar. Onu da birilerine peşkeş çekmek için fırsat kolluyorlar. Niye zarar etsin, işçi var, kömür de var. Niye çalıştırmıyorsun? Bile bile zarar ettiriliyor.

Niye sen kömürü Amerika'dan Kolombiya'dan getiriyorsun? Sen ne yerlisin ne millisin. 2016 yılında Türkiye'de kullanılan taş kömürü miktarı 36 milyon 195 milyon ton kullanılmış. Yerli olanı sadece ve sadece yüzde 3.63. Yüzde 96.37'si yurt dışından ithal ediliyor. Kömür var milli, insan var milli, çıkarttırmıyorlar. Dışarıya ödenen para 5 milyar dolardan fazla. Vermiyorsun paranı, çalıştırmıyorsun işçiyi. Dışarıdan kömür getiriyorsun. Kömür, enerji lobisine Türkiye'yi teslim ettiler. Dünya kadar işsiz var, sen kimin işsizliğine çare buluyorsun, Amerika'nın, Rusya'nın, Kolombiya'nın, Avustralya'nın. Sonra da diyorsun ki, utanmadan ve sıkılmadan, biz yerli ve milliyiz diyorsun. Ona ataçla yapışanların hiçbirisi ne yerlidir ne millidir. Bunlar Man Adası millileri. Sen kim bize milliyetçilik dersi vermek kim. Biz Kuvvayı Milliyeciyiz. 

Enerji lobilerine ne kadar para veriyoruz. 2016'da ithal enerji için 27 milyar dolar, 2017 için 37 milyar dolar, 2018 en az 40-50 milyar dolar olacak. Niye enerji sorununu çözmedin. Bu ülkede fakirden vergi topladın, götürdün vergileri ödedin. Bu hırsızlığı da aşan bir şey. Hırsız dediğin açtır, bunların karnı tok. Badem sütü ile besleniyorlar. Uçağa biner, arabaya biner, her şey emrinde, ne hırsızı ya. 

Doğalgaz ve petrolü anlarım peki kömür? Dünya kadar kömürümüz var, niye getiriyoruz? Dünyada hiçbir devletin bir başka devlete en az yüzde 60 oranında enerji bağımlılığı yoktur. Rusya'ya bağımlıysanız sizin egemenliğiniz tehlikededir. Tehlikeye bakın. Bunların yatacak yeri yok. Biz milli kurtuluş savaşı sırasında neler yaptık. Taşkömürü çıkardık ama çelik fabrikalarını kurduk, uçak fabrikası kurduk. Bize niye uçak niye gemi yapıyorsunuz bedava vereceğiz dediler. Kıbrıs çıkarması ile uyandık, dediler ki bizim uçaklarımızı gemilerimizi kullanamazsınız. 
 
"ŞEHİTLER ARASINDA AYRIM YAPANLAR VATAN HAİNLERİDİR"


Şehitler arasında ayrım yapanlar vatan hainleridir. Şehitler, şehit yakınları, gaziler arasında ayrım yapanlar vatan hainleridir. Şehit şehittir. Şehidin sağcısı solcusu mu olur? Şehitler üzerinden siyaset yapılmaz. 

"HİÇBİR ZAMAN AFRİN'E KARŞI GELMEDİK"


Hiçbir zaman Afrin'e karşı gelmedik, eğer terör örgütleri konuşlanmışsa uluslararası hukukun verdiği bir hak var ve o hak kullanılacak. Ancak bunu bir siyasi partiye mal edilmesini hiçbir zaman doğru bulmadım. Onlar çocuklarına sahte rapor alıp askere göndermiyorlar. Bu ülkenin ordusu bizim ordumuzdur. Kahraman bir ordudur. AK Parti'nin Ortadoğu'da yaptığı bütün hataları ordu düzeltmeye çalışıyor. 

"O KOLTUĞUN HAKKINI SANA YEDİRTMEYİZ"


Sen kim kahramanlık kim! Sen ordununun kahramanlığını üstüne alamazsın. Bu ülkenin kozmik odasını terör örgütüne açmadın mı? 24 Mart'ta şunu söylüyor; Afrin'le beraber diriliş hareketi yeniden başladı. Yani diyor ki Afrin'e gittik şehit verdik, malı biz götürdük. Bu kadar ahlaksızlığı hayatımda hiç duymadım Şimdi kalkmış ordu üzerinden zafer naraları atıyor. Hele ki gayri milli bir adam yerli ve milli olamaz. Sen o koltuğu işgal ediyorsun. O koltuğun hakkını sana yedirtmeyiz. 
 
"ÜNİVERSİTELER ÜLKENİN MALI"


Sizi üniversitede okutmayacağım. Sen kimsin de öğrencileri üniversitede okutmayacaksın. Üniversiteler senin babanın değil ülkenin malı. Anayasa madde 42: Kimse eğitim ve öğretim hakkından mahrum edilemez. Devletin tepesinden üniversiteler dizayn edilmez. Demokrasilerde siyasi otorite suçluyu tespit edemez. Yargıya tüm müdahalelere rağmen, namuslu savcı ve hakimler var. Belki onların önüne düşer onlar 'dur' der. Yargıdan umudumuzu kesmeyelim.  
 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.