Kamalak: Tarih bu ihaneti asla affetmez

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı tarafından, Kazlıçeşme Meydanı'nda düzenlenen"Darbelere Hayır, Mısır Halkına Destek" Mitingi'nde konuşan Kamalak, Mısır halkının, Cumhurbaşkanı Mursi'nin, Muhammed Bedii'nin, Mehdi Akif'in gözünün ve yüreğinin, Seyyid Kutub, Hasan el-Benna ve Necmettin Erbakan'ın manevi ruhaniyetinin, Mısır'da yönetime el koyanların da gözlerinin Kazlıçeşme Meydanı'nda olduğu söyledi.

Kazlıçeşme'de yükselen sesin Tahrir'de, Rabiatul Adeviyye'de yankılandığını belirten Kamalak, "Bu miting, özgür Mısır için yeni bir ışıkyeni bir umut oluyor. Bizler, Saadet Partisi olarak, Mısırhalkının hür iradesiyle işbaşına gelmiş, Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'ye yönelik işbirlikçi askeri darbeyi, nefretle lanetliyoruz. Bu süreçte demokrasiden değil, cuntadan medet umanları,Mısır halkından değil, darbeden yana tavır alanları şiddetle kınıyoruz. Kendi ikbal ve istikballeriuğruna, sabah namazı kılarken 53 masumu katletmekten çekinmeyenleri bütün nefretimizle telin ediyoruz" diye konuştu.

İstiklal Marşı şairi Mehmet Akif Ersoy'un bir şiirini okuyan Kamalak, şöyle devam etti:

"Bu kara darbe, bu kirli müdahale, bu kanlı oyun, Mısır halkına yapılmış bir ihanettir. Tarih bu ihaneti asla affetmez. Bu darbe bir ihanettir. Çünkü bu darbenin arkasında, Büyük Ortadoğu Projesi vardır. Bu darbenin arkasında, İslam ülkelerini bölüp, parçalamaya çalışan ırkçı siyonizm ve küresel emperyalizm vardır. Bu darbenin arkasında, sömürgeci Amerikankapitalizmi vardır. Bu darbenin arkasında, daha fazla silah satmak ve daha fazla kan akıtmak isteyen silah baronları vardır. Bu darbenin arkasında, Afganistan'da, Irak'ta, Libya'da, Suriye'de yaptıklarını, şimdi de Mısır'da yapmak isteyen haçlı güruhu vardır. Bu darbenin arkasında Filistin'e giden bütün yolları kapatarak, Gazze'de soykırıma devam etmek isteyen İsrail vardır. Nitekim Mısır'daki darbecilerin yaptığı ilk , Gazze'nin tek nefes borusu olan Refah sınır kapısını kapatmak olmuştur."

Kamalak, Mısır'da ordunun yönetime el koymasından sonra bütün dünyada darbecilerin ve darbe destekçilerinin maskelerinin düştüğünü, her fırsatta demokrasi havarisi kesilen batının ikiyüzlülüğünün bir kez daha ortaya çıktığını kaydetti.

"Onların tek derdi menfaattir"

"Hüsnü Mübarek'e 50 yıl katlanıp, Muhammed Mursi'ye 1 yıl tahammül edemeyenlerin gerçek yüzleri görülmüştür" diyen Kamalak, "Çünkü onlar için önemli olan, demokrasi değildir. Onlar için önemli olan, insan hakları ve özgürlük değildir. Onların tek derdi; menfaattir, kaba kuvvettir, sömürgeciliktir. Bir damla petrol için bin insanı öldürmekten çekinmezler. En acımasız diktatörlere destek vermekten çekinmezler. Binlerce masumun katledilişine göz yummaktan çekinmezler. Ülkeleri işgal etmekten çekinmezler. Çünkü onlar kandan ve kaostan beslenirler" dedi.

Mustafa Kamalak, Mısır'ın İslam dünyasının en önemli ülkelerinden olduğunu ve Mısır'da kurularak diğer İslam ülkelerine de yayılan İhvan hareketinin ise son 100 yılın en önemli sosyal hareketlerinden biri olduğunu söyledi.

"İsrail'den güçlü bir devlet istemiyorlar"

Batı, küresel emperyalizm ve ırkçı siyonizminin kendilerine hizmet edecek işbirlikçi uşaklar aradığını vurgulayan Kamalak, şunları kaydetti:

"İslam coğrafyasında İsrail'den daha güçlü bir devlet istemiyorlar. Etrafımız acı örneklerle doludur. Artık oyunu görmeliyiz. Müslüman ülkeler, adım adım parçalanıyor. Bunun için her türlü mezhep farklılığı kışkırtılıyor, etnik farklılıklar tahrik ediliyor. İşbirlikçiler eliyle, coğrafyamız hızla büyük bir savaşın içine itiliyor. Bütün bu yaşananlar bizlere şunu haykırmaktadır: Bütün dünya, İslam aleminin birliğine, bütünlüğüne olan ihtiyacı haykırmaktadır. Bütün İslam alemi, Türkiye'nin önderliğine, rehberliğine olan ihtiyacı haykırmaktadır. Türkiye ise Saadet Partisi'ne olan ihtiyacını haykırmaktadır. Bugünkü zalim köle düzeni yıkılmalıdır. Yeni bir dünya düzeni kurulmalıdır. Yeni bir dünyayı, adil bir sistemi ancak ve ancak Müslümanlar kurabilir. Çünkü yüce yaratıcının bütün kulları için gönderdiği barış kitabı, Kur'an-ı Kerim, Müslümanların elindedir. Alemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Peygamber'in sünneti de Müslümanların elindedir."

Kamalak, bütün İslam ülkelerinin güçlerini birleştirmeleri ve bir an önce "İslam Barış Gücü"nü kurmaları önerisinde bulundu.

Mısır'dan alınacak dersin açık olduğunu anlatan Kamalak, "Türkiye'de 28 Şubat neden yapıldıysa, Mısır'daki darbe de ondan yapılmıştır. Erbakan'a karşı tanklar neden yürütüldüyse, Mursi'ye karşı ondan yürütülmüştür. İslam aleminin temel problemi, bağımsızlık problemidir. Hem Menderes, hem Erbakan, hem de Mursi başarısız değil, başarılı oldukları için, işbirlikçiliği reddettikleri için hedef olmuşlardır" diye konuştu.

"Mısır ordusu derhal kışlasına çekilmeli"

Mısır'da yönetime el koyan ordunun yöneticilerine de seslenen Kamalak, şunları kaydetti:

"Süngü ile iktidara gelebilirsiniz ama süngünün üzerinde duramazsınız. Mısır ordusu derhal kışlasına çekilmeli ve asli görevi olan kendi vatan sınırlarını koruma görevine geri dönmelidir. Darbeciler ve onların işbirlikçileri, şunu iyi bilmelidirler ki; sadece Mısır'ı değil bütün İslam coğrafyasını hedef alan sinsi ve kirli bir oyunun figüranı olmaktadırlar. Bir an evvel, bu vahim hatadan dönülmelidir. Mısır halkının meşru iradesiyle işbaşına gelmiş olan sayın Muhammed Mursi'ye görevi derhal iade edilmelidir. İslam ülkeleri ve tüm uluslararası kuruluşlar, bu antidemokratik darbeyi reddetmeli ve açık bir dille sivil iradeden ve meşru başkan Mursi'den yana tavır almalıdır."

Konuşmaların ardından, başta meydanlarda toplanan Mısır halkı olmak üzere, tüm Müslümanlar için dua edildi.

İftar vaktinin gelmesiyle Cansuyu Derneği'nin dağıttığı yemeklerle iftar yapan katılımcılar, meydana serdikleri hasır ve seccadelerde toplu halde akşam namazını kıldı. Namaz sonrası yapılan duanın ardından, miting sona erdi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.