İstanbul\'a Saadet çıkarması

Topkapı’da bulunan Saadet Partisi İstanbul  İl Başkanlığı binasında düzenlenen basın toplantısında konuşan Kamalak, hem yaklaşan yerel seçimlere hem de gündeme dair açıklamalarda bulundu. Kamalak, “2014’te yapılacak yerel seçimler, ‘Yaşanabilir Bir Türkiye’nin kurulması için bir başlangıç olacaktır” dedi. Kamalak, 3 gün boyunca İstanbul’daki 39 ilçeyi gezerek vatandaşlarla buluşacak.

Karış Karış Dolaşılacak

2014 yerel seçimleri kapsamında Saadet Partisi Genel Merkez yöneticileri, partinin il ve ilçe teşkilatlarını ziyaret ediyor. Bu kapsamda İstanbul’daki 39 ilçe tek tek gezilecek. Genel Başkan yardımcıları ve partinin GİK üyeleri 3 gün boyunca İstanbul’u karış karış dolaşacak. Genel Başkan Kamalak da partisinin bazı ilçe teşkilatlarını ziyaret edecek. Ayrıca seçmenlerle de görüşecek. Kamalak, “2014’te yapılacak yerel seçimler, ‘Yaşanabilir Bir Türkiye’nin kurulması için bir başlangıç olacaktır” dedi.

Timuçin MERCANOĞLU

 Partisinin il ve ilçe teşkilatlarını ziyaret etmek üzere İstanbul’a gelen Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, hem yaklaşan yerel seçimlere hem de gündeme dair açıklamalarda bulundu. Saadet Partisi’nin Topkapı’daki il başkanlığı binasında düzenlenen basın toplantısında konuşan Kamalak, “2014’de yapılacak yerel seçimler, ‘Yaşanabilir Bir Türkiye’nin kurulması için bir başlangıç olacaktır” dedi. Suriye’deki iç savaş ve Mısır’daki Batı destekli darbeye değinen Kamalak, “Mısır’da 5 bin insan öldürülürken, gıkını çıkarmayan ABD’den Suriye’ye demokrasi götürmesini istemek ancak acımasız bir şaka olabilir” yorumunda bulundu. Kamalak, gündemdeki 28 Şubat yargı sürecinin de yetersiz olduğunu belirtti.

İstanbul’daki 39 İlçe Gezilecek

2014 yerel seçimler kapsamında Saadet Partisi Genel Merkez yöneticileri, partinin il ve ilçe teşkilatlarını ziyaret ediyor. Bu kapsamda İstanbul’daki 39 ilçe tek tek gezilecek. Genel Başkan yardımcıları ve partinin GİK üyeleri 3 gün boyunca İstanbul’u karış karış dolaşacak. Genel Başkan Kamalak da partisinin bazı ilçe teşkilatlarını ziyaret edecek. Ayrıca seçmenlerle de görüşecek.

Ak Parti Oyunun Parçası Olmuştur

İslam dünyasında yaşananlara değinen Kamalak, “Gerek ülkemiz gerekse bölgemiz açısından tarihi bir süreçten geçmekteyiz. İslam coğrafyası üzerinde zalim bir oyun oynanmaktadır. Mısır ve Suriye başta olmak üzere coğrafyamızda yaşanan bütün gelişmeler, Büyük Ortadoğu Projesi’nin bir halkasıdır. Asıl üzücü olan ise, AK Parti iktidarının bilerek ya da bilmeyerek bu oyunun gönüllü bir parçası olmasıdır. Ne acıdır ki, geldiğimiz noktada bir İslam ülkesi olan Türkiye, ABD’nin Suriye’ye yapacağı askeri müdahalesinin en büyük destekçisi haline gelmiştir. Bu tarihimizde örneği görülmemiş bir şeydir.”

ABD’den Medet Beklemek Şaka Gibi

İki yıldır iç savaşın yaşandığı Suriye’ye yönelik AK Parti’nin izlediği politikayı yanlış bulan Kamalak, AK Parti’yi yangına körükle gitmekle suçladı. Kamalak, “Herkes şunu bilmelidir ki, Suriye’nin parçalanması, Türkiye’nin değil Büyük Ortadoğu Projesi’nin planlayıcılarına hizmet edecek, onların işine yarayacaktır. AK Parti iktidarı, başta Suriye olmak üzere Ortadoğu’da gelişen süreci iyi okuyamamıştır. Tarihsel tecrübe ve birikimine uygun bir sağduyuyla hareket etmek yerine, yangına körükle gitmiştir. Başından beri yaşanan süreçte maalesef kaybeden Suriye, kaybeden Türkiye, kaybeden bütün İslam coğrafyası oluyor. Kazanansa küresel sömürgeciler, silah baronları ve haçlı zihniyeti olacaktır. Bir kez daha uyarıyoruz. Suriye bir ilk değil, son da olmayacaktır. Asıl hedef Türkiye’dir. Türkiye’yi bölüp parçalamaktır. Mısır’da 5 bin insan öldürülürken, gıkını çıkarmayan ABD’den Suriye’ye demokrasi götürmesini istemek ancak acımasız bir şaka olabilir” şeklinde konuştu.

İŞBİRLİKÇİLER RAHATSIZ OLDU

Dönemin Başbakan’ı Prof. Dr. Necmettin Erbakan tarafından gerçekleştirilen büyük projeleri engellemek için darbe yapıldığını belirten Kamalak, 28 Şubat sürecindeki bazı gelişmeleri şöyle sıraladı: “28 Şubat darbesi, D-8’ler kurulduğu için yapıldı. Havuz sistemine geçildiği için yapıldı. D-8’ler küresel patronları, havuz sistemi ise içerdeki işbirlikçilerini rahatsız etti. Bu yüzden gerçek hesaplaşma, D-8’leri yeniden canlandırmakla olur. Havuz sistemini yeniden kurmakla olur. Sömürü hortumlarını kesmekle olur. Banka patronlarını değil, milleti zengin etmekle olur. Tüketen değil, üreten bir ekonomi kurmakla olur. Denk bütçe yapmakla olur. Ülkemiz üzerindeki küresel vesayeti kırmakla olur.”

Türkiye Böyle Büyüyor

Toplumun büyük kesiminin bankalara borçlu olduğunu söyleyen Kamalak, “Türkiye’nin en fazla kazanan ilk 10 kuruluşundan 8’i banka. Bu Cumhuriyet tarihinde ilk kez oluyor. Peki, milletin durumu ne? Yüzde 60’ı bankalara borçlu.  Her iki kişiden biri kredi kartı batağında. İşte şöyle büyüyoruz, böyle büyüyoruz dedikleri ekonominin özeti bu. Saadet Partisi olarak bütün Anadolu’yu dolaşıyoruz. Çiftçi isyan ediyor, esnaf isyan ediyor, çalışan isyan ediyor, işsiz isyan ediyor. Hepsi çaresizlik içinde koşacak adres arıyor” ifadelerini kullandı.

Milli Görüş Politikalarına Dönülmeli

Kamalak, “Milli Görüş politikalarına dönülmedikçe, ne ülkemizde ne de İslam dünyasında huzur ve barışın sağlanması mümkün değildir. Bunun için yapılması gereken, bir an evvel İslam birliğinin kurulmasıdır. İslam barış gücünün oluşturulmasıdır. İslam NATO’sunun hayata geçirilmesidir. Müslümanların güçlerini birleştirmesidir. Ancak bu işler inanç işidir, azim işidir, kararlılık işidir. Bu da Milli Görüşçülerde vardır. Önümüzde tarihi bir fırsat var. 2014’de yapılacak yerel seçimler, ‘Yaşanabilir Bir Türkiye’nin kurulması için bir başlangıç olacaktır” şeklinde konuştu.

Figüranları Yargılamak Yetmez

28 Şubat yargı sürecini değerlendiren Kamalak, “Büyük resmi görmek zorundayız” diyerek yargılama sürecinin derinleşmesi gerektiğine dikkat çekti. Kamalak, “Elbette biz Saadet Partisi olarak, yargılama sürecini, bir haksızlığın giderilmesi açısından önemli bir adım olarak görüyoruz. Elbette cuntacılardan tek tek hesap sorulmalıdır. Ama asıl hesaplaşma figüranlarla değil onları oynatan patronlarla olmalıdır. Asıl hesaplaşma 28 Şubat’ın figüranlarını hapse atmakla değil, 28 Şubat’ın ruhunu ortadan kaldırmakla olur” dedi.

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.