İstanbul Milliyetçi Avukatlardan PKK cinayetlerine TEPKİ

Toplumsal şiddetin giderek tırmandığı, terörün dağdan inip şehirlerin sokaklarına ve üniversitelerine yayıldığı bir zaman dilimi içerisindeyiz.

İşte bugün duruşmasına katıldığımız şehit Gazeteci  Cengiz Akyıldız, 26 Ocak 2014’te Esenyurt’ta uğradığı silahlı saldırı sonucu şehit olmuştu. Terör örgütü yandaşları tarafından, planlı bir cinayete kurban gittiği Savcılık soruşturması ile ortaya çıkan Cengiz Akyıldız’ın katline iştirak edenlerin bir kısmı, ne yazık ki dışarıdadır. Güvenlik tedbirlerini etkin şekilde sağlayamayan ve vatandaşının yaşam hakkını koruyamayan devlet görevlileri hakkında ise hiçbir işlem yapılmamıştır.

Cengiz Akyıldız’ın vefatının üzerinden henüz bir sene geçmişken ve acısı yüreklerimizde tazeliğini korurken, 20 Şubat Cuma günü, Ege Üniversitesi içerisinde, henüz gençliğinin baharında olan Fırat Çakıroğlu isimli üniversite öğrencisi  ÖĞRENCİ MASKESİ TAKMIŞ  PKK MİLİTANLARINCA katledilmiştir.

Merhum Akyıldız’ın katledilişinde olduğu gibi, merhum Çakıroğlu’da  da HÜKÜMETİ İDARE EDENLERCE şımartılan, küstahlaştırılan ve pervasızlaştırılan terörün kurbanı olmuştur. 

Güzel İzmir şehrimizde Valilik, Emniyet güçleri ve Rektörlük, göz göre göre gelen bu cinayete adeta seyirci kalmıştır. Fırat ve arkadaşlarının defalarca terör örgütü mensupları hakkında yaptıkları şikayetlere  HÜKÜMET YETKİLİLERİ duyarsız kalmışlardır.

Kan kaybından dolayı can veren Fırat, yarım saatten fazla bir süre ambulans beklemiştir.

Bu manada, asli fail PKK terör örgütü ise, fer’i failler, görevlerini yerine getirmeyen Valilik makamı, İl Emniyet Müdürlüğü  ve Ege Üniversitesi Reaktörlüğüdür. Bu makamları işgal edenlerin zerre vicdanları varsa;  ihmallerinin sonucu olan gencecik bir ana kuzusunun katlinden kendilerini mesul tutup istifa ederler.

Hükümet ise derhal katilleri bulmalı, yıllarca Ege Üniversitesini, Öğrenci maskesi takan  terör örgütü militanlarının yuvası yapan yetkilileri de görevden almalıdır.

Neresinden baksanız Yürütme organını temsil  eden kişi ve zihniyetlerin umarsızlığı, aymazlığı sonucu oluşmuş olan terör olayları sonucu şehadet  şerbetini içmiş olan her iki kardeşimize, Cengiz Akyıldız ve Fırat Çakıroğlu kardeşlerimize Yüce ALLAH’TAN RAHMET, SEVENLERİNE VE NECİP TÜRK MİLLETİNE BAŞSAĞLIĞI DİLİYORUZ. 

Hukuk organları önünde ÖCLERİNİ ALMAYI BİZE NASİP ET YA RABBİM!

Terör suçuna ve suçlulularına adeta göz yuman hükümet, seçim öncesi ‘’iç güvenlik paketi’’ adı altında, ‘’ Polis Vazife ve Selahiyet Kanunu, Toplantı ve Gösteri Yürüyüşü Kanunu, Ceza Muhakemesi Kanunu ve İl İdaresi Kanunu’nda’’ sınırlayıcı düzenlemeler getiren bir kanun tasarısını meclis gündemine taşımıştır.

Halihazırda mevcut olan mevzuatı terör yaratanlara karşı uygulamayıp, vatanseverlere karşı bir baskı sindirme aracı olarak  kullanan Hükümetin ve Yürütmenin başı olan zevatın,  güvenlik bahanesi ile  daha fazla hürriyetleri tahdit edİci kanun yapmak istemeleri asla TÜRK MİLLETİNİN GÜVENLİĞİ İÇİN DEĞİLDİR. 

Mesele kanun yapmak  değil, kanunları etkin, tarafsız ve eşit şekilde uygulayabilmektir. Bugüne kadar terör yandaşlarının faaliyetlerine mevcut kanunları uygulayamayan hükümet, yeni kanunları BÖLÜCÜ TERÖRE KARŞI uygulayacak iradeyi gösterebilecek midir? Yoksa daha evvelce yaptığı gibi hayali düşmanlar, hayali suikastçilermi yaratacakdır?

Yoksa bu tasarı ile hedeflenen terör örgütü değil de fikirleri,  hükümet yetkililerinden farklı olan  masum vatandaşlar mıdır?

Ülkemizin terör sarmalına mahkum olmasının sebebi, terör örgütünün faaliyetlerine göz yuman sözde çözümcü zihniyettir.

“Bana dokunmayan yılan bin yaşasın” zihniyetindeki duyarsız kalabalıklardır.

Büyük Türk milletini sözde 36 etnik gruba bölen anlayıştır. “Taraf olmayan bertaraf olur” diyen anlayıştır. 

Bu meyanda elbette bizim de  tarafı olduğumuz  bir yan vardır. O yan Türk Devletinin , Türk Vatanının, Türk Milletinin, Türk Cumhuriyetinin yanıdır. O yan Hak’ kı, Hukuku arayanların yanıdır.

Yani Cengiz Akyıldız’ın, Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun yanıdır.

Ne Mutlu Türküm Diyene…

                                                     2023 Lider Ülke Türkiye Platformu adına

Av.Uğur Tarhan

 

                                               İstanbul Milliyetçi Avukatlar Grubu (İMAG) adına

                                               Av.Ali Rıza Kaplan

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.