İdris Naim\'den Şok Gezi Yorumu

Eski kültür turizm bakanı Ertuğrul Günay AKP'ye yaptığı muhalefetle herkesi şaşırtırken,bir diğer AKP'li eski bakandanda şaşırtan bir çıkış geldi.Ba­kan­lı­ğı dö­ne­min­de gaf­la­rıy­la ta­nı­nan İçiş­le­ri es­ki Ba­ka­nı İd­ris Na­im Şa­hin, dün Or­du­’nun Me­su­di­ye İl­çe­si­’n­de dü­zen­le­nen ‘De­mok­ra­si Ku­rul­ta­yı­’na ka­tıl­dı. Bu­ra­da AK­P’­nin ‘i­le­ri de­mok­ra­si­si­’ni an­la­tan Şa­hin, tüm Tür­ki­ye­’ye ya­yı­lan Ge­zi Par­kı olay­la­rıy­la il­gi­li yap­tı­ğı yo­rum­la dik­kat çek­ti. Baş­ba­ka­n’­ın gö­rev­den al­dı­ğı es­ki Ba­kan, Ge­zi için “de­mok­ra­si ha­re­ke­ti­” ifa­de­si­ni kul­lan­dı. İş­te Şa­hi­n’­in o ko­nuş­ma­sı:

- De­mok­ra­si ko­nu­sun­da Türk Mil­le­ti bü­yük bir ba­şa­rı­yı ge­çek­leş­tir­miş­tir. Cum­hu­ri­ye­ti­mi­zi kur­muş­tur, be­nim­se­miş­tir. Emi­nim ki da­ha çok uzun yıl­lar bo­yun­ca da de­vam ede­cek­tir.

- Ba­na gö­re Ga­zi Par­kı olay­la­rı da özün­de de­mok­ra­tik tep­ki­dir, bir de­mok­ra­tik bu­luş­ma­dır.

- İk­ti­dar par­ti­si mil­let­ve­ki­li ola­rak di­yo­rum ki; iyi ki tar­tı­şı­yo­ruz. Ra­hat­sız ol­sa ol­sa ik­ti­dar ra­hat­sız olur faz­la de­mok­ra­si­den.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.