İdris Bal Başbakan Erdoğan\'a 23 soru yöneltti
İdris Bal, so­ru­la­rı ce­vap­la­ya­ma­ma­sı du­ru­mun­da Baş­ba­ka­n’­ın is­ti­fa­sı­nı is­te­di. Mec­li­s’­te ba­sın top­lan­tı­sı dü­zen­le­yen Bal, Baş­ba­ka­n’­ın son dö­nem­de kul­lan­ma­ya baş­la­dı­ğı di­lin top­lu­mu ku­tup­laş­tır­dı­ğı­na dik­kat çek­ti.

28 ŞU­BAT­’TAN BE­TER

Ba­l’­ın yö­nelt­ti­ği so­ru­lar ara­sın­da Ge­zi Par­kı ey­lem­le­ri, Ka­ba­taş ola­yı, 17 Ara­lık yol­suz­luk so­ruş­tur­ma­sı, gö­rev­den alı­nan sav­cı ve po­lis­ler, Rı­za Sar­ra­f’­la iliş­ki­ler, Fet­hul­lah Gü­le­n’­in mek­tu­bu, yol­suz­luk fez­le­ke­le­ri, in­ter­net­te ya­yın­la­nan ses ka­yıt­la­rı, Oba­ma ile ya­pı­lan gö­rüş­me, Ur­la­’da­ki vil­la­lar ve okul­la­ra gön­de­ri­len mü­fet­tiş­ler gi­bi ko­nu­lar yer al­dı. Ser­ma­ye, med­ya ve yar­gı­nın bas­kı al­tı­na alın­dı­ğı­nı kay­de­den Bal, hü­kü­me­tin 28 Şu­ba­t’­ın zu­lüm ve cü­rüm­le­ri­ni iş­le­di­ği­ni kay­det­ti.

PA­RA­LEL DEV­LET DO­ĞU­’DA

Pa­ra­lel dev­le­tin Do­ğu ve Gü­ney­do­ğu­’da oluş­tu­ğu­nu be­lir­ten Bal, “As­ke­ri gü­cü ve si­la­hı ile ver­gi top­la­yan, hal­kı bas­kı al­tı­na alan, şe­hit­lik­ler ku­ran ger­çek pa­ra­lel ya­pı kar­şı­sın­da dik du­ra­ma­yan­lar, ac­zi­yet­le­ri­nin üze­ri­ni ört­mek için dün­ya­da­ is­tik­lal Mar­şı­mı­z’ı oku­tan in­san­la­ra if­ti­ra atı­yor­la­r” dedi.

BUGÜN GAZETESİ
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.