Haydar Baş:Türkiye resmen bölünüyor!
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Meltem TV’de canlı yayınlanan Gündem Özel programına konuk oldu. Trabzon’dan yayınlanan programda Nihat Hekimoğlu ve Hacı Gaydan’ın gündeme ilişkin sorularını cevaplandıran Prof. Dr. Haydar Baş, dikkat çekici açıklamalarda bulundu. 

20 yıldır uyarıyorum

Terörle müzakere sürecini ve bu bağlamda Şırnak’ın Cizre İlçesi’nde yaşanan olayları değerlendiren Prof. Dr. Haydar Baş, “Türkiye resmen bölünüyor” dedi. Böyle bir ortamda Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Türkiye’de ‘istikrar var’ dediğini ifade eden BTP Lideri, şunları söyledi: “Şimdi bakın ülke bölünüyor, Türkiye resmen bölünüyor. Terör örgütü mahkeme kuruyor, vali, kaymakam tayin ediyor. Türkiye bu noktaya geldi, adam hala istikrar diyor. Bunu da millet dinlerken hangi kulakla, hangi gözle takip ediyor; bunu anlamış değilim ben. Bu kadar uyumak, uyutulmak olamaz. Bendeniz bunu 20 yıldan yana anlatıyorum. Hocam bunu sen nasıl gördün? Buğdayı koysunlar önüne, bunun başak olacağını hayal edemez misin? Mısırı koysunlar önüne, koçanıyla onu hayal edemez misin? Toplumun önündeki insanlar, toplum psikolojisiyle uğraşan insanlar eğer uğraştığı insanların geleceği hakkında bir kanaat sahibi olamazlar ise bana göre o insanın çobanlık yapması bile caiz değil.  Türkiye’nin geldiği nokta bu! Sen nasıl bunları görmezsin, tespit edemezsin. Bize o zaman,  hamasetiyle konuşup eleştiren adamlar ‘öyle şey olur mu’ diyorlardı. Peki, böyle şey olur mu? Şimdi Türkiye hangi noktaya gidiyor? Sayın Başbakan Türkiye’de ‘istikrar var’ diyor. İstikrarı lütfen tarif etsin. Batanın, kafası kırılanın, yollarda perişan olanın hareketsiz hali mi istikrardır? Bu kadar ölçüsüzlük olabilir mi? Sayın Başbakan ilim adamıdır. Konuşmalarını lütfen düşünerek, bilerek yapsın ki biz ‘evet başaramıyor ama dedikleri de doğrudur’ diyelim. Maalesef bu konularda hem başaramıyor, hem de olayları teşhis edip tam olarak ortaya koyamıyor.”

AB bir haçlı medeniyetidir!

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, programda Avrupa Birliği (AB) üzerine de önemli değerlendirmelerde bulundu. “Türkiye’yi AB’ye almazlar” diyen BTP Lideri, şunları söyledi: “Bizi niçin Avrupa Birliği’ne almazlar? Bunun 3 temel nedeni var. Birincisi bu bir medeniyet birliğidir, ikincisi ekonomik bir birliktir, üçüncüsü de dini bir birliktir. Biz bunları görmezden gelsek de yanlış yapıyoruz. Şimdi bütün İslam âlemine baş olmuş bir devlet olarak asırlar boyunca Avrupa’yı titrettik, Viyana kapılarından daha dün geriye döndük. Şimdi adamlara diyorsun ki, beni al buraya! İşte balık hafızalı olmak buna denir. Almaz seni yahu! Daha çok farklı sebepleri de var ama asıl bu dediğim sebeplerden dolayı seni hiç kabul etmez Avrupa.”

AB Türkiye’yi neden kapısında bekletiyor?

Peki, AB üyeliğe kabul etmeyeceği Türkiye’yi 50 yıldır neden kapısında bekletiyor? Prof. Dr. Haydar Baş, bu soruya da şu çarpıcı cevabı verdi: “Seni arasına alması asla mümkün değil ama Avrupa şunu yapıyor; Türkiye başka bir toplulukla beraber olmasın diye alacakmış gibi davranıyor ve önünü kesiyor. Mesela Avrasya ile biz çok rahat beraber olabilirdik. Böyle olsaydı milyonlar önümüzde pazar olacaktı. Sadece Türk dünyası 200 milyon. Bunların dışında bir sürü devletler var, Çin var, Hindistan var, Rusya var. Bu birliktelik o kadar müthiş bir birliktelik olacaktı ki... Zaten bizim dönemimizde AB’ye sırtımızı döneceğiz.”

AB’ye verilmedik taviz kalmadı

Programda AKP hükümetinin AB’ye üyelik hayali doğrultusunda taviz üstüne taviz verdiğini de ifade eden BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, şunları söyledi: “Şimdi geliyoruz madalyonun diğer yüzüne. Türkiye’nin AB’ye girmek için vermediği taviz kalmadı. AB ‘domuz etini kasaplık et olarak satacaksın’ dedi. İktidar domuz etinin kasaplık et olarak ilan etti mi? Etti. Hatta domuz eti yiyen bir vatandaş kasaba gitse, aradığını bulamasa ve şikâyet etse kasap cezalandırılır. Zina serbest bırakıldı, neden? Sen AB’ye gireceksin, ‘Bizim birlik, bizim birlik zina medeniyetidir, serbest bırakacaksın’ dediler. Bıraktı mı? Bıraktı. Tarımı bitireceksin dediler, tarım bitirildi. Hayvancılığı bitireceksin dediler, hayvancılık bitirildi. Niçin bunları söyledi? Sen madem benim pazarıma geleceksin, hayvanını, etini, ekmeğini benden almadıktan sonra benimle ne işin var. Bana pazar olacaksın dediler. Yahu sende dizayn etmediği bir şey bırakmadı. Şimdi alsan da olur almasan da diyorlar. Vermediğin bir şey kalmadı ki... Binaenaleyh bu sözler tamamen laf-ı güzaftır. AB bir medeniyet birliğidir, kültür birliğidir, din birliğidir ve en sonunda bir teknik-ticaret birliğidir. Bu da en sona gelir. Olay budur!”

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.