Haydar Baş:Milletin servetini millete vereceğim

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Ankara'da seçmene seslendi. Haydar Baş, "Benim kolumu kesseler Kürt kanı akar. Haydar hocana sahip çık vatan, millet, devlet her şey sana ait olsun" dedi.

SEÇİM VAADLERİNİ SIRALADI

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Ankara Kolej Meydanı'nda miting düzenledi. Yapılan mitinge yüz binlerce vatandaş katıldı. BTP'nin seçim sloganı olan "Hakkına Sahip Çık" adını taşıyan mitingde Genel Başkan Prof. Dr. Haydar Baş halka seslendi. Konuşmasına Milli Ekonomi Modeli kaynaklı projelerini anlatarak başlayan Haydar Baş, "Asgari ücret 5 bin lira olacaktır. Doğum ikramiyesi 15 bin lira olacak. Her doğan çocuğa 250 TL maaş verilecektir. Ev hanımları bin 500 lira maaş alacak. Bu sizin hakkınızdır" dedi.

"TERÖRÜ HAYDAR HOCA'NIN PROJELERİ DURDURUR"

"Milli Ekonomi Modeli'ndeki sosyal devlet projeleri terörü bitirecek ve bölünmenin önüne geçecek" diyen Haydar Baş, "Ülkemizi bölmek istiyorlar. Bunun önüne geçmek için devletimin adına her Türk vatandaşımıza bin TL maaş veriyorum. Var mısınız? Şimdi kısa bir muhasebe yapalım. Güneydoğu'dayız. Bir anne bin 500 lira maaş alıyor. Bir baba da 5 bin lira asgari ücretle çalışıyor. Anne bin 500 lira, baba da 5 bin lira alıyor. Toplam 6 bin 500 TL ediyor. Diyelim bir de çocukları var. 250 TL de çocuk maaşı, etti mi 6 bin 750 TL. Güneydoğu'da bu maaşı alan bir fert dağa çıkar mı, size soruyorum. Siz Güneydoğu'daki terörü silahla, askerle durdurmazsınız. Terörü Haydar Hoca'nın projeleri durdurur" ifadesini kullandı.

"BENİM KOLUMU KESSELER KÜRT KANI AKAR"

"Kürt kardeşlerim beni iyi dinleyin, ben sizin en yakınınızım. Benim kolumu kesseler Kürt kanı akar" diyen Haydar Baş, "Şimdi beni iyi dinleyin, Amerikalı seni kullanıp ülkemizi bölmek istiyor. Haydar Hocana sahip çık vatan, millet, devlet her şey sana ait olsun. Var mısın? Senelerden beri milleti birbirine düşürüyorlar. Birini sağa, birini sola çektiler, birine Kürt dediler birine Türk. Memleketi darmadağın ettiler. Şimdi BTP hareketiyle bir bilek, bir yürek olacağız. Bu hareket Hacı Bektaş-ı Veli Hazretleri'nin nefesiyle başlayan hareket. Hacı Bektaş, Horasan'dan Anadolu yaylasına geliyor ve burada bulunan 36 etnik grubu Müslümanlaştırıyor. Müslüman olan bu insanlar 'Eğer Türklük buysa biz de Türkoğlu Türk olduk' diyorlar. Bu öyle bir mozaik ki burada olmayan halk kitlesi yok. Bu mozaik taşları bir araya gelerek Müslüman Türk kimliğini oluşturdu. Şimdi kalkıp bunu yok etmeye çalışıyorlar. Türkiye'yi asla bölemeyecekler. Buna Allah, peygamber, bu topraklar altında yatan evliyalar, şehitler müsaade etmez" diye konuştu.

"MİLLETİN SERVETİNİ MİLLETE VERECEĞİM"

Haydar Baş, Ankara mitinginde Türkiye gündemine oturan projelerinin kaynaklarını da anlattı. Baş, "Ülkemizin dört bir yanında değeri 3 katrilyon dolar olan 53 çeşit madenimiz var. Bu kadar servet var, biz aç susuz geziyoruz. Şimdi Haydar Hoca ne diyor, 'Ben bunu işleteceğim, milletime vereceğim' Şimdi soruyorum size 'ben bu kaynakları devreye koyduğum zaman asgari ücreti 5 bin lira verebilir miyim, veremez miyim?" dedi.

Türkiye'nin madenlerini Türk Ticaret Kanunu kuralları kapsamında devletleştireceklerini ifade eden Haydar Baş, "Bunlar görüşlerini koltuğa oturabilmek için global güçlerden aldılar. O koltuktan kalkmamak için de bu madenleri onlara verdiler. 500 trilyon dolarlık maden tespit davası açacağım. İl il madenleri tespit edeceğim. Tespit edilen madenleri hazineye teminat olarak gösterip bunun karşılığında ihtiyacımız olan parayı basacağım" dedi.

"BİZİ TEHDİT EDİYORLAR"

Madenler konusunu muhalefet partilerinin gündeme getirmediğini ifade eden BTP lideri şu ifadeleri kullandı:

"Bizi tehdit ediyorlar. Madenleri gündeme getirmemiz bizim için iyi olmazmış. Türkiye'de TV kanallarını tuttular, bizi göstermemeye çalışıyorlar. Bu millet bu seti yıktı artık. Bakın benim bu dediklerimi hiçbir parti söylüyor mu? MHP söyledi mi, CHP söyledi mi? AK Parti zaten söylemez. Hele hele HDP'nin söylememesine hayret ediyorum. Diyarbakır'ın dağlarında ecnebi şirketleri petrol çıkarıyor. Neredesin ey Kürt kardeşim. Onlar aramızı açıyor, kavga yapıyoruz. Yerimizin altındaki madenleri alıp götürüyorlar. Var mısınız beraber olmaya?"

Haydar Baş, "Ben onların sattıklarını tek tek geri alacağım. Ayakları titremeye başladı. Şimdi 'Nasıl yapacaksın, babanın malını mı veriyorsun' diyorlar. Sen bunu ecnebiye verdin oluyor da, ben milletime verirken mi olmuyor" dedi.

"EHL-İ BEYT ÜNİVERSİTESİ KURACAĞIM"

BTP Genel Başkanı Haydar Baş, Ankara'da Alevilik üzerine projelerini de anlattı. Cemevlerine hukuki statü vereceklerini ifade eden BTP lideri, "Herkes şahit olsun, ben Ehl-i Beyt Üniversitesi kuracağım. Burada Allah'ın Resulü Hz. Muhammed Efendimizi, İmam-ı Ali'yi, 12 imamı dünyaya tanıtacağım. İmam hatiplerin dengi bir din okulu kuracağız. Kısmet olursa Alevi dedelerinin yetişmesi, ihtisas sahibi olması için ilahiyatların emsali bir üniversite kuracağız" dedi.


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.