Haydar Baş:Marifet mitinglere parayla adam toplamak değil
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Ankara Etlik'te düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada önemli açıklamalarda bulundu. Rusya'nın Milli Ekonomi Modeli'ni hayatına geçirerek, şimdi peak (zirve) yaptığına işaret eden BTP Lideri, şunları vurguladı: "Amerikalılar da Putin'i dünyanın birincisi ilan etti. Burada birinci olan her ne kadar Putin ise de, arka planında onu birinci yapan Hoca burada... Şimdi BRICS (Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin ve Güney Afrika) ülkeleri bu sistemi müşterek olarak uygulamaya koymak için para formülünü hayata geçirdi, Rusya, ABD'nin 'yaptırım tehditleri'ne karşı tavrını koyarak dedi ki, 'Ben arkamdaki Hocaya güveniyorum, onun sistemini devreye koydum, senin dolarını devreden çıkartıyorum. ABD önce gaza, simdi frene bastı. Ne yapacağını şaşırdı."

Marifet mitinglere parayla adam toplamakta değil

Ekonomiyi, ülkelerin nasıl zirveye çıkarılacağını çok iyi bildiklerini dile getiren BTP Genel Başkanı, "Biz bu işi biliyoruz, ne hikmetse dünyada görüşleri uygulanan bir parti genel başkanını siz Meclis'e koymadınız. Bu benim sorunum değil, bu sizin sorununuz. Ama Hocam sen meydanlara 10 binleri, 20 binleri toplamıyorsun. Tamam, toplayalım, kolay... Herkese 100'er lira verip 50 bin insanı topladık buraya. O mitingde 10 milyon TL harcadık. Peki, biz bunu kimden alacağız? İktidar olunca sizi çalacağız. Bana diyorsunuz ki, 'Hocam, milleti buraya topla, gerisini düşünme.' Ben hırsız olamam..." ifadelerini kullandı. 

'Ahırdaki hayvanlar satılıktır'

Prof. Dr. Baş, 1995'te ABD Büyükelçisi'nin kendisiyle görüşmek istediğini hatırlatarak, bu konuda şu bilgileri verdi: "Ben o zaman Başbakanlık Müşaviriyim. Rahmetli Baki Bektaş, Celal Mısır, Ali Gedik hocalarımı meseleyi görüşmek üzere Ankara'ya çağırdım. Onlara dedim ki, 'ABD şimdi kendi adına Türkiye'de siyaset yapacak kadro arıyor. Herkese baktılar, dediler ki 'Bu Hoca bu iş için uygun model. Bunlar bize cumhurbaşkanlığını da, başbakanlığı da, bakanlıkları da verirler, Meclis'in kapısını bize açarlar. Karşılığında bizden bir şey isteyecekler... Devletimizi, milletimizi, ordumuzu, şerefimizi, ailemizi isteyecekler. Ben bunlardan hiçbirini veremem. Siz veriyorsanız, buyurun verin, ben kenara çekiliyorum. Hocalarım dediler ki, 'Senin veremediğini biz hiç veremeyiz.' Eğer biz kendimizden taviz vereceksek bizi her tarafa taşırlar... Bizim dediğimiz 'sen, sen olarak ülkenin cumhurbaşkanı, başbakanı olacaksın, Türkiye de dünyanın başı olacak. Ne demek yahu? ABD'li beni kendi adına kullanacak, 'sen, ben adamım, Türk'üm' diye dolaşacaksın. Allah seni helak etsin! Ahırdaki hayvanlar satılıktır. Başına bir ip bağlarsın, istediğin yere çekersin. Siz siyasileri böyle görmek mi istiyorsunuz? O halde meydanlarda toplananlara değil, beyninde toplanan düşüncelere, fikirlere ve projelere reyinizi vereceksiniz. Ben kendim için bir şey istemiyorum, sizin için istiyorum. Var mısınız ayağa kalkmaya! Şunu iyi bilin: Hiçbir zaman size destek olup para verenler, dostunuz olamaz. Yarın emir verirler, köleleştirirler. 'Ne yaptık da başımıza bu bela geldi?' dersiniz. Onun için biz 2001'den bu tarafa kadromuzu eğitip, yetiştiriyoruz."

Haydar Hoca ve kadrosu proje üretir

BTP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Ata Selçuk gibi bir fizikçiyi Türkiye'de bulmanın mümkün olmadığına işaret eden BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş, şöyle devam etti: "Niye? Çünkü bizim tezgâhtan geçti... Size bir sürü proje saydı. Çok sayıda hizmeti bedava vereceğini söyledi. Buna rağmen hala onları dinliyorsunuz, ondan sonra da 'ne yapacağız' diyorsunuz? Ne yaparsanız yapın! Bu kadar proje ortaya koyuyoruz. Ben devletleri ayağa kaldırıyorum, bana siyaset adamı göster diyorsunuz. Ondan sonra da ayakkabı dolaplarında para çıkıyor. Çıkar tabii! Meydanları dolduracağım. Elhamdülillah dolduracak gücüm de var. Oldu mu şimdi? Ne yapacaksınız? Haydar Hoca ve kadrosu bu işi biliyor. Planları ve projeleri, kısaca her şeyleri hazır diyerek kapı kapı dolaşacaksınız. Bizim görevimiz proje üretip size hizmet etmektir."

Ankara’da doğalgaz ucuzlayacak

Ata Hoca'nın Ankaralıya doğalgazı ucuz vereceğine dikkatleri çeken Prof. Dr. Haydar Baş, bunun nasıl hayata geçirileceğiniz şöyle aktardı: "Rusya Liberal Parti Genel Başkanı Jirinovski, 'Haydar Hocam, biz seninle istediğin gibi ticaret yapmaya varım' dedi. Metni burada... Ben şimdi Rusya'dan bunların alamadığı ücrete doğalgaz alacağım. Biz Meclis'in dışında bunu yapıyoruz, siz bir de bizi içinde düşünün! Haydar Hoca'yı başbakan olarak düşünün. Ne yapmayız Allah aşkına... Her şeyi yaparız. Şimdi bunlar gidip emir alıyorlar, para dileniyorlar. Sen Uzakdoğu'ya, İslam ülkelerine gideceksin, başın dik olacak, gururlu olacaksın. Milletini, haysiyetini, şerefini, izzetini temsil edeceksin. Eğer bunu yapamıyorsan sen demek ki birilerine avucunu açtın. Avuç açmakla, dilenmekle bir ülkeye asla hizmet edilmez. Onun için biz avucumuzu açmıyoruz. Biz sadece ülkemizi değil, etrafımızdaki ülkeleri de hiç bir şeye muhtaç etmeyeceğiz. Bizi iktidar edin, buna şahit olun. Nasıl mı yapacağız? Gelin matematiksel teori ile işin içine girelim, iktisadi kuralları size anlatalım. Bunu niçin söyledim? Hocam siz hanımlara 1000 TL, vatandaşlarımıza 500 TL, gençlerimize 250 TL maaş, 14 bin TL doğum ikramiyesi vereceğinizi söylüyorsunuz. Sayın Başbakan diyor ki, çocukları 3'e tamamlayın. Tamamlayacağız ama cep delik... Vatandaş nasıl tamamlasın? Onun cebini parayla doldurursan, doğum ikramiyesini 14-15 bin TL yaparsan üçe de tamamlar, ona da; Türkiye nüfus olarak da dünyanın bir numaralısı olur. Ama senin açtığın bu kapıdan kimse girmez... Zaten asgari ücret 850 TL. Bu ailenin ekmek parası bile değil. Bu senin işin değil, bu Haydar Hoca'nın işi... Karın doyurmak, insanların sırtını giydirmek haydar Hoca'nın işi...  Bu onlara nasip olmaz, Haydar Hoca ve kadrosuna nasip olur."

Millet müreffeh olacak

İktisat kurallarına göre gayri Safi Milli Hâsıla'nın yüzde 30'unun piyasaya sürülmesi gerektiğine işaret eden Prof. Dr. Haydar Baş, senyoraj denilen para basma hakkının kullanılacağını dile getirerek, şunları söyledi: "Bizim sosyal devlet projelerimiz var. Basacağımız bu parayla annelere, babalara, gençlere, memurlara, işçilere maaş vereceğiz, cebiniz cennet bahçesi olacak. Pazardan, çarşıdan bir şey almak istediğinde düşünmeyeceksin. Haydar Hocanın sisteminde asgari ücret 4 bin TL olacak. Türkiye'yi bize teslim edin, insanımı bir eli yağda bir eli balda bakmazsam namerdim."

BTP'nin belediyecilik anlayışı farklıdır

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, BTP'nin belediyecilik anlayışının diğer siyasi partilerin anlayışına benzemediğine işaret ederek, şöyle konuştu: "Kadınların evde ürettiği ürünleri alacağız. Meslek kursları açacağız, her biriniz meslek ehli olacak. Belediye hanımlara iş verecek. Aşhaneler, misafirhaneler, huzurevleri ve misafirhaneler yapacağız. İnsanımız bir dilim ekmeğe muhtaç. Geçim sıkıntısı olanlar, sabah akşam belediyelerimizin aşhanesinde yiyecek, karınlarını doyuracak. Belediyenin imkânları ile onlar iş sahibi olacak. Faizsiz uzun vadeli krediyle herkesi konut sahibi yapacağız." 

‘Tarım kesimi bizi dinlemedi, mağdur oldu’

Tarım kesiminin sorunlarına da değinen BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş, 2002 seçimleri öncesinde milletin uyarılarını dinlemediğine işaret ederek, şöyle konuştu: "O zaman 'Sakin bu adamlara onu veremeyin. Bunlara oy verirseniz, yarın ürünlerinizi satamayacaksınız, en son topraklarınızı satacaksınız, borçlarınızı sattığınız topraklarla ödeyeceksiniz, köyde iş bulamayacaksınız, kapıcı olarak şehirlere gideceksiniz' dedim. Bir de baktım ki yüzde 50-60 oy bunlara çıktı. Haydar Hoca da yalan konuşmadı diye yüzde 1 aldı. Aynen dediklerim ortaya çıktı. Şimdi köyler boşaldı. Atatürk 'Köylü milletin efendisidir' diyor ama Haydar Hoca'yı dinlersen milletin efendisidir. Şimdi beni iyi dinleyin, bu adamlara kulak vermeyin. Bunlar bir şey bilmez. Bunlar sadece ayakkabı kutusunu doldurmayı bilir. BTP köylünün kalkınması için 5 yıl tohumu, gübreyi ve mazotu çiftçiye bedava verecek. Yetiştirdiği ürünün avansını 6 ay vereceğim. Çiftçi bayram edecek. Köyler cennet bahçesi olacak.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.