Haydar Baş:Büyük İsrail tezgâhını kardeşlikle bozacağız
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, “Biz bir bilek, bir yürek olursak, Anadolu’da huzur, saadet, mutluluk, dostluk ve bolluk olur” dedi. 
İstanbul’da Maltepe Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde düzenlenen Gadir-i Hum Bayramı ve  Tevhidin Merkezi Ehl-i Beyt Programı’nda konuşan Prof. Dr. Haydar Baş, konuşmasının başında Zilhicce’nin 18. gününün Gadir-i Hum Bayramı olarak kutlandığına işaret ederek, “Allah Sevgilisi’nin Cenab-ı Hakk’ın emriyle İmam Ali’yi halife ve emir olarak tayin ettiği gündür. Bugün onun bayramını yaşıyoruz. Hepinize mübarek olsun” dedi. 
İlahiyatçı olduğunu hatırlatan Prof. Dr. Baş, şöyle devam etti: “Okuduğum Kuran kurslarında, medresede, imam-hatip okulunda, ilahiyat fakültesinde biz böyle bir olayı görmedik, duymadık. Bu kadar büyük bir hakikat, asırlar boyu nasıl gizlendi, hala bunu anlamış değilim.”  

İktidar ayağını denk almalı

“IŞİD’i kim kurdu” sorusunu yönelten Prof. Dr. Haydar Baş, bu konuda şu çarpıcı tespitlerde bulundu: “Başı Yahudi asıllı bir şahıs. İsrail evvela bu işi organize etti. Amerika tezgâhladı, Türkiye de orada askerlik yapıyor. Bir ayet hatırlatacağım sizlere: ‘Yahudi ve Hıristiyanları dost edinmeyin. Onlarla beraber olmayın. Şayet onlarla beraber olursanız, onlardan olursunuz.’ Ben bu mahiyette yazıları hep yazdım. Adam Hıristiyanla ve İsrail ile bir olmuş, masum Esad’a saldırıyor. İki sene evvel sen Esad ile kol kola giriyordun. Bakanlar toplantısı yaptın. Çoluğunu çocuğunu sarayına getiriyordun. Ne oldu da bu kadar birbirinize ters düştünüz? Siz madden başarı gibi görürsünüz ama Allah korusun bunun sonu büyük bir hüsrandır. Niye? Allah buyuruyor ki, Yahudi ve Hıristiyanı dost edinme! Edindin, ondansın... Ondan olanın adı ‘kâfir’ olur... Yani bunlardır demiyoruz ama hatırlatıyoruz: Ayağınızı denk alın. Seçilenler de, seçenler de... Denk alın. Bu sizin iradenizle olacak iş değildir. İnanıyorsanız, yaptığınız hareketleri kontrol etmeniz, yanlışları terketmeniz lazım.”

Hedef Anadolu’yu karıştırmak

IŞİD’in Kobani’de Alevi Kürtleri, PKK’nın uzantısı PYD’lileri vurduğunu dile getiren BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, şunları söyledi: “Kürt kardeşlerim, ‘Hükümet açılım yapacak, bize demokrasi ve insan haklarını verecek’ diyor. Türkiye’de terörü bu noktaya taşıyan IŞİD ve iktidardır. Bunu iyi bilesiniz. Eğer sen bunu okuyamıyorsan, bırak da başımızın çaresine bakalım. IŞİD’i saldınız PYD’nin üzerine... Niye bizimle uğraşıyorsunuz, bırakın bizim yakamızı... Bizim sizinle bir meselemiz var mı? Açılım yapacaktınız, şimdi IŞİD’le beraber anamı ağlatıyorsunuz.’ IŞİD’e savaş açılmış... Yalan... ABD bir tek bomba attıysa, namerdim. Yalan konuşuyor. Oynanan oyun oradan tahrik ederek Anadolu’daki  PKK’lıları ayağa kaldırıp, Türkiye’yi fesada boğmaktır. HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş söyleyemiyor. Diyor ki, ‘Bize insan haklarını, demokrasiyi vadettiniz, IŞİD’in, İsrail’in eliyle şu anda biz zulüm görüyoruz.’ Şu anda Barzani niye sustu? Yahudi Kürtlerinden olduğundan Barzani’nin keyfi yerinde... İsrail sustu. Şimdi Anadolu’ya karışıklık gelecek, Yahudiler de Büyük İsrail devletini kuracak.”

Oyunlarını bozacağız

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Allah’ın izniyle oyunlarını bozduklarını ifade ederek, şöyle devam etti: “Bir daha oynayamazlar... Ben Kürt Alevi dostlarıma, Kürt kardeşlerime söylüyorum: Sizin kurtuluşunuz bizimle birlikte olmaktan geçiyor. Biz bir bilek, bir yürek olursak, Anadolu’da huzur, saadet, mutluluk, dostluk ve bolluk olur. Alevi Kürtlere her yerde sahip çıktık. Kürt kardeşlerimin tek kurtuluşu, çıkış yolu Türkiye Cumhuriyeti ile birlikten olmaktan geçer. Yoksa bu hainlerden size bir nokta hayır gelmez.” Prof. Dr. Baş, son olarak salonu dolduranlardan bir ricada bulunarak, şunları söyledi: “Adamlar batıllarını menfaatleri için savunurken, siz Hakk’ın, peygamber’in safında ne kadar fazla çalışmanız gerektiğini sizlere tevdi ediyorum. Ocak ayına kadar müthiş bir devre yapacaksınız. Gadir-i Hum Bayramı’nı kutlayalım istedik. Bir gün önce ilan etmemize rağmen, bu salonu dolup taşırdınız. Demek ki, bu taban çok güçlü bir noktaya geldi. Herkesin korktuğu bu harekettir. Ecelin de korkuya faydası yoktur.”

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.