Gazete2023 yazarı İsmail Oskay Uşak'tan aday oldu

Milliyetçi Hareket Partisi’nin yeni binasında yapılan aday tanıtım toplantısına MHP İl Başkanı Ali Kurt,Merkez İlçe Başkanı Muhterem Kuruçay,Kadın Kolları Başkanı Ayşegül Obalı ve çok sayıda partili katıldı.
Tanıtım toplantısında açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Ali Kurt:”Bu hareketin dualı bir hareket olduğuna inanıyorum. Bu hareket bunca badireye rağmen hiç yüzüstü sürünmedi,hep ayaktaydı.Bu hareketin koşması için Yüce Allah bizden gayret ve samimiyet istiyor.Ben buradaki kardeşlerimizin ve burada olamayan gönüldaşlarımızın bu gayret ve samimiyeti göstereceğine inanıyorum.Rabbim bizleri utandırmasın.”dedi.
İl Başkanı Ali Kurt’un akabinde konuşmasını gerçekleştiren İsmail Oskay okuduğu şiirle konuşmasına renkli ve coşkulu bir şekilde başladı.Kısaca özgeçmişini anlatan Tarihçi-Yazar Oskay:”Bu ailenin içinde büyüdüm.17 yaşımdan beri bana sahip çıkan Türk Milliyetçileri ve Ülkücüler oldu.Onların birçoğu da burada.Ülkü Ocaklarında bize okumanın ve öğrenmenin önemini öğrettiler.Okudum öğrendim ve öğrendiklerimi Milliyetçi Harekete, Türk milletine hizmet yolunda harcamak için aday oldum.Aday kim seçilirse seçilsin, teşkilatımızın belirlediği yüz yirmi bin oy hedefimize ulaşmak için var gücümüzle mücadele edeceğiz.
Bu Seçim Türk Milleti’nin ikinci milli mücadelesidir!
Konuşmasına sert sözlerle devam eden Oskay:”Habur’da tiyatro mahkemeler kurarak başlayan Oslo’da devam eden daha sonra akil insanlar projesiyle; aziz şehitlerimizi, ödediğimiz bedelleri adeta yok sayarak sürdürülen bir projenin içerisinde bulduk kendimizi.Bölücü örgüt militanları orada kol gezmekte; kendi kaymakamını, kendi vergi dairesini oluşturmaktadır .Bu seçim bir kader seçimidir. Bu seçim Türk Milleti’nin ikinci milli mücadelesidir” dedi.

İsmail OSKAY

1977 Yılında UŞAK Sivaslı Kökez Köyünde doğdu. İlköğrenimini Kökez Köyü ilköğretim okulunda tamamladı. Ortaokul mezunu iken kazandığı sınav ile devlet memuru oldu. Lise öğrenimini Açık öğretimden tamamlayan OSKAY, lisans eğitimlerini Anadolu Üniversitesi ve Uşak Üniversitesinde derece alarak tamamladı.Halen Pamukkale Üniversitesi ve Uşak Üniversitesinde yüksek lisans öğrenimine devam etmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Deneyim

2014-2015 Uşak Üniversitesi
- Mühendislik Fakültesi Fakülte Bölüm Sekreterliği
- 2003-2015 Devlet Memurluğu
2013-2015 Gıda ve Hizmet Sektörü
Şirket Sahibi

2013-2015 Akademik yayınlar
- Türk Kültürünü ve ince sanatını koruma Sempozyumu bildirisi
- Uşak Sempozyumu makale yazarı

2012-2015 Pamukkale Üniversitesi-Uşak Üniversitesi
Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım Anabilim Dalı (Yüksek Lisans)
Tarih Anabilim Dalı (Yüksek Lisans)

2009-2015 Medya Sektörü
- Tarih Yurdu Dergisi Editörü
- Haber Erk köşe yazarı
- Haberiniz.com köşe yazarı
- Gazete 2023 köşe yazarı

2008-2012 Anadolu Üniversitesi-Uşak Üniversitesi

- Davranış Bilimleri Bölümü( Lisans)
- Tarih Bölümü( Lisans)

2007-2010 Eğitim Sektörü

 - Dershane Kurucu ortağı

2007-2011 Gıda ve Hizmet Sektörü

 - İşletme ortağı

Belgeler/Eğitim Seminerleri

- Ankara Üniversitesi- Bahçesehir Üniversitesi
- Türk -Ermeni İlişkilerinde Disiplinler arası yaklaşım eğitimi sertifikası
- Milliyetçi Hareket Partisi
- Parti Yönetici Eğitim Programı’na Katılım Sertifikası ve Başarı Belgesi”

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.