Ertuğrul Melikoğlu isyan etti

“Geçersiz sayılan 419 oy, Bağımsız Türkiye Partisi (BTP)’ne “Bağımsız” diye verilen 178 oy, BTP Bulancak'ta 35 oy, bir önceki seçimlerde Görele’de 24 oy almıştı. ..“Kendime oy vermeyeceğim” diyen Bağımsız aday Hamdi Civelek'e atılan 20 oy, Görele halkının hiç tanımadığı, resmini dahi görmediği ,Trabzon Maçka doğumlu,Keşap'ta ikamet eden,YEŞIL KARTLI Bağımsız aday İsa Çolak’ın aldığı 19 oy; Toplamda 636 oy eder ki, Görele’de seçimin kaderini etkiler. Tek başına 3 köklü siyasi partiye karşı yarışan, 2761 oy alan ERTUĞRUL MELİKOĞLU… Hesap ortada.. Şaibeli bir durum söz konusu değil mi?”

“Biri Bana İzah Etsin!”

“Görele Halkı, Ertuğrul Melikoğlu’nu Belediye Başkanı olarak görmek istiyor!”

Görele’de, 30 Martta gerçekleşen yerel seçimlerden, aldığı 2761 oy ile seçimin galibi olarak çıkanın Ertuğrul Melikoğlu olduğu konuşuluyor. Ortada kalan sonucun, Görele kamuoyu vicdanının sesi olduğunu ileri süren vatandaşlar, “ Bu sonuçlar Görele’de milli iradenin sandığa gömüldüğünü göstermiyor mu?” diye soruyor.

\"\"

Öte yandan, Görele Ajans Gazetesine konuşan Ertuğrul Melikoğlu, “Hesap ortada. Görele’de sandıklardan çıkan 419 oyun “geçersiz” olduğu görüldü. Tekrar sayılmasını talep ettik. Adalet ve hukuk içinde hakkımızı arıyoruz,” dedi.

Melikoğlu şöyle konuştu: Yine, sırf “Bağımsız” diye Bağımsız Türkiye Partisi’ne (BTP) 178 oy çıktı. Görele’de BTP’nin teşkilatı yok, siyasi bir çalışması olmadı. Bütün bunlara rağmen BTP Görele’de 178 oy aldı. Bu sonuç manidardır. İnsanın aklına “Görele’de seçmen, seçim pusulasında bir köşeye sıkıştırılan ve silik yazılan, okunamayan Ertuğrul Melikoğlu adını bulamamış, sırf “bağımsız” diye BTP’ye oy vermiş olabilir mi?” sorusu geliyor. Çünkü; BTP Bulancak’ta 35 oy aldı. Bulancak’ta seçmen sayısının Görele’den fazla olduğu görülüyor. BTP’ye Alucra’da 6, Keşap’ta 3 oy çıktı. Peki, BTP Görele’de 178 oyu nasıl aldı? Biri bana izah etsin.

Artık Görele’de halk, “Sırf Melikoğlu’na oy vermek isteyenler şaşırsın diye YEŞIL KARTLI İsa Çolak Görele’de Bağımsız aday olarak çıkarıldı” diye konuşuyor. İsa Çolak kimdir? 20 oy aldı. İsa Çolak 20 oyu nasıl aldı? Seçim oldu-bitti Görele İsa Çolak’ın kim olduğunu bilmiyor. Trabzon Maçka nüfusuna kayıtlı, Vakfıkebir doğumlu, Keşap’ta ikamet eden, yeşil kartlı İsa Çolak’ın bir fotoğrafı bile kamuoyuna yansımadı. Siyasi etiğe sığmayan, ahlaki olmayan bir durum söz konusudur. İsa Çolak’ın 20 oyu nasıl aldığı, Bağımsız Aday Ertuğrul Melikoğlu’na vermek istedikleri oyu yanlışlıkla mı, yoksa kafaları karıştırılarak mı İsa Çolak’a verdiği tartışma konusudur.

Öteki bağımsız Aday Hamdi Civelek’in uzun yıllar Demirci Gıda Sanayi’nde çalıştığı öğrenildi. Hamdi Civelek, “Ben kendime bile oy vermeyeceğim. Oyumu AK Parti’ye vereceğim” diyen bir adayken, sandıklardan kendisine 20 oy çıktı. Hamdi Civelek’in oy kullandığı sandıktan kendisine oy çıkmadığı belirtildi. İsa Çolak ve Hamdi Civelek’de Görele’de hiçbir siyasi faaliyette bulunmadı, konuşma yapmadı, projelerini açıklamadı. Bunların nasıl aday olduklarını, nasıl oy aldıklarını birileri izah etsin..

Görele Kamuoyu 636 oyun akıbetini merak ediyor. Görele seçmeninin sadece 2761’i değil, şaibeli oyların yüzde 80’ide Ertuğrul Melikoğlu’na oy vermiştir, kamuoyu bunu böyle yorumluyor. Bu durumda Görele’de seçimin kaderi değişir. Seçmen, “Ertuğrul Melikoğlu’nu Belediye Başkanı olarak görmek istiyorum” demektedir. Ancak yapılanlar Görele’de milli iradeyi sandıkta bırakmıştır. Seçim tartışılmaktadır. Bu durum karşısında birinin gidip Belediye Başkanlık makamında oturmasını biri bana izah etsin..

Toplamda 636 oy şaibelidir, Milli irade sandığa düzgün yansımamıştır. Sandığa Ertuğrul Melikoğlu girmiş ama ne yazık ki çıkamamıştır. Bu ihaleye fesat karıştırmak gibi seçime fesat karıştırmaya girmez mi.? İşte sorunun cevabını hukuk verecek. Ertuğrul Melikoğlu Milli iradenin hakkını Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine kadar götüreceğini ve arayacağını söyledi.

Ertuğrul Melikoğlu 'nun Mazbata teslim törenine niye katılmadığı şimdi daha iyi anlaşılıyor.

(Görele Ajans)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.