Erdoğan:Hiçbir güç TBMM\'nin üzerinde değildir.

İşte satır başlıkları:

11 yıl geçti, çok büyük bir aşkla çalıştık. 11 yıldır milletimizin emanetine sımsıkı sahip çıkıyoruz. Biz bu millete efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geldik.

Merhum Adnan Menderes Ege’nin evladıydı. 1950’de milletimizin oylarını alarak işbaşına geldi. Menderes’in önemli bir sloganı vardı. ‘Yeter söz milletindir’ diyordu. 2002’de 3 Kasım seçimlerine girerken Menderes’in sloganı gibi biz de ‘Yeter söz de karar da milletindir’ dedik.
Milletin kararının üzerinde karar olamaz. Demokrasilerde geçerli olan milletimizin kararıdır. Milletimiz sandıkta bizi seçti. Merkezde bizi seçtiniz, yerelde de inşallah bizlere bu görevi verin.

Çalmadığımız kapı kalmamalı. 11 yılda 2 genel seçim yaşadık. Bir de ilk genel seçim. 3 seçimde de artarak yükselen bir trend gördük.
2 halk oylamasında da yine aynı durum. Hepsinde milletimiz daha fazla teveccüh gösterdi.

Bu göreve geldiğimizde bu ülkenin milli geliri 230 milyar dolardı. Şimdi ise 786 milyar dolar.

GAZİ MUSTAFA KEMAL TELGRAFINDA DİYOR Kİ…


Gazi Mustafa Kemal Misakı Milli sınırları içinde her birime bir telgraf gönderiyor. O telgrafta diyor ki: ‘’23 Nisan 1920’den itibaren bütün sivil ve askeri makamların, bütün milletin başvuracağı merci Büyük Millet Meclisi olacaktır’’

HİÇBİR GÜÇ TBMM’NİN ÜSTÜNDE DEĞİLDİR


TBMM Türkiye’nin kalbi, idare meclisidir. Yasalar oradan çıkar. Anlaşmalar orada onaylanır. Millet yetkisini TBMM eliyle kullanır. Fani olan hiç bir güç TBMM’nin üstünde değildir. Burası otokratik rejimle idare edilen bir ülke değil, demokrasi ile idare edilen bir ülke. Söz de mühür de karar da yetki de sizde.

SİZE İSTEDİKLERİ GİBİ MÜHÜR BASTIRDILAR


Zaman zaman sizin bu yetkinizi elinizden almak istediler. Her ihtilalde, devrimde Türkiye 10 yıl, 15 yıl geriye gitti. Sizin kararınızı yok saydılar. Bazen de öyle adımlar attılar ki size istedikleri gibi mühür bastırdılar.
Ben sizin seçtiklerinizi düzmece oyunlarla, düzmece bir mahkemede yargılayanları unutmuyorum. Ben Adnan Menderes’i, Fatin Rüştü Zorlu’yu, Hasan Polatkan’ı unutmuyorum. Ama onları idam edenleri hatırlayan var mı? Yok. Ama bunun hesabını fitil fitil verecekler. Zalimler bunların hesabını verecekler.

BİZİ KAPATMAK İSTEDİLER, BAŞARAMADILAR


Sizin kararınızı beğenmedikleri için Meclis’in üzerinde güçler oluşturdular. 11 yıldır yoğun şekilde milli iradeyi muhafaza ediyoruz. Bizi kapatmak istediler. 330’un üzerinde vekil ile iktidarız. Bizi kapatmak için yollar aradılar. Sonunda başaramadılar. Aklı selim yargı mensuplarıyla Ak Parti yoluna devam etti.

BEN KONUŞAMIYORUM, EŞİM OLDUĞU İÇİN KONUŞAMIYORUM


Kadına şiddete son diyenler, kadına el uzatılamaz diyenler, kadına bu noktada söz, laf, hakaret edilemez diyenler eğer bizim parlamentomuzun çatısı altında kalıyor da onların partisi onları muhafaza ediyorsa CHP’den hesap sormak lazım. Lafla kadına siyasi hak verilmez, lafla kadına saygı olmaz.

Ben konuşamıyorum. Eşim olduğu için konuşamıyorum. Ama görüyorum ki milletim konuşuyor. Adını ağzına almak ona taltif olur. O nedenle alamam. Dolayısıyla bunun gereğini benim milletim vakti saati geldiğinde yapar. 4 ay sonra o zihniyete Muğla en büyük dersi vermelidir.

BELEDİYECİLİĞİ İYİ BİLİRİM


Yerel hizmette ne görüyorsunuz, imarda, alt yapıda, üst yapıda ne görüyorsunuz. Belediyecilikten geldim. Belediyeciliği iyi bilirim. Benden sonra arkadaşlarım 20 yıldır İstanbul’u biz yürütüyoruz. Yürütmeye de devam edeceğiz.Bu ülkenin istikametini çeteler değil millet çizer. Bu ülkenin rotasını sermaye sahipleri değil, belli medya kuruluşları değil siz çizeceksiniz. İçerde ya da dışarda belli güç odakları, başka ülkeler değil sadece benim aziz milletim çizer.

KİMİN NE MESELESİ VARSA TBMM’DE ÇÖZÜM ARAR


11 yıldır TBMM’nin yetkisinin gasp edilmemesi için mücadele ediyoruz. Yetkiyi milletten alıp başkalarına devretmek isteyenlere karşı mücadele ediyoruz. Burada Muğla’da demokrasinin doğduğu bu topraklarda ifade ediyorum. Türkiye’nin sahibi millettir.Bu yetkiyi kim gasp etmeye çalışırsa onun karşısında olacağız.

ÇÖZÜM YERİ TBMM'DİR


Türkiye’de her meselenin çözüm yeri TBMM’dir. Kimin ne meselesi varsa buna TBMM’de çözüm arar. Meclis dışında çözüm arayanlar büyük yanılgının içindedir. Karar mekanizmalarında etkili olmak için Meclis dışında yol arayanlar yanılgı içindedir
Biz hiçbir meselenin hiçbir konunun Meclis dışında ele alınmasına müsaade etmeyiz. Siyasetin yıpratılmasına müsaade etmeyiz. Meclis yetkisinin gasp edildiği günler artık geride kalmıştır.Hiç kimse milli iradeye el uzatamaz. Milli iradeye kast edemez. Arkamızda millet var, arkamızda milletin hayır duası var.

SESİ ÇOK ÇIKANIN DEĞİL MİLLETİN DEDİĞİ OLUR


Kimsenin endişesi olmasın. Türkiye’de tencere tava çalanın değil, sesi çok çıkanın değil, çok parası olanın değil milletin dediği olur.

ÇOĞUNLUK İDARE EDER, AZINLIK DEĞİL


Azınlığın değil 76 milyonun dediği olur. Çoğunluğun azınlığa tahakkümüne hayır. Çoğunluk idare eder azınlık değil. Yıllarca bir avuç azınlık parasıyla, makamıyla ülkeyi yönetmek istediler. Sermaye hükümetler getirdi, hükümetler götürdü

16 AYDA BİR HÜKÜMET DEĞİŞİYORDU


Biz gelene kadar bu ülkede 16 ayda bir hükümet değişti. Böyle bir ülkede başarı olur mu.Hiç kimse milli iradeye dil uzatamaz. Bizim arkamızda milletin hayır duası var.Çok gürültü yapanın değil, tencere tava çalanın değil, milletin dediği olur. Millet ne derse o olur, azınlığın değil 76 milyonun dediği olur.Türkiye dünyanın en büyük 17. ekonomisi, buraya durup dururken gelmedik. Biz görev geldik 9 şehirde doğal gaz vardı, şimdi 72 ilde doğalgaz var. Medeniyet bu. Lafla olmuyor bu iş. Diğer ülkeler 'Türkiye sessiz devrim gerçekleştiriyor' diyor.

İHA UÇURDUNUZ DA BAŞÖRTÜSÜNE Mİ TAKILDI


Herkes istediği gibi giyinir, istediği gibi yaşar. Kızlarımız üniversiteye başörtülü diye alınmadılar. Türkiye parçalandı mı, kamuda çalışamaz dediler, yıkıldık mı battık mı huzur geldi be. Katsayı belası çıkardılar yavrularımız üniversiteye gidemediler. İnsanız hava aracı uçurdunuz da başörtüsü mü düşürdü? Başörtüsü mü hızlı trenleri raydan çıkardı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.