Erdoğan yine muhalefete yüklendi

 

Başbakan Erdoğan, Bahçeli'ye Perinçek'in Bekaa Vadisi'nde PKK kampını ziyareti sırasında çekilmiş fotoğrafları hatırlattı.

Bahçeli'ye "Çok mu özledin onu da ziyaret edersin" diyen Erdoğan, "Artık fotoşop teknikleri çok gelişti istersen İP Genel Başkanı’nı Bekaa Vadisi’ndeki fotoğrafına kendini ekleyebilirsin." diye konuştu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin konuları değerlendirdi.

Sürece sert sözlerle yüklenen Bahçeli'ye aynı şekilde karşılık veren Erdoğan, MHP liderini İşçi Parti Genel Başkanı Doğu Perinçek ile vurdu:

PERİNÇEK'İN BEKAA FOTOĞRAFINA KENDİNİ EKLET\"perincek.jpg\"

"Dün MHP genel başkanı ağzındaki baklayı nihayet çıkardı. MHP genel başkanı bizim İP ile ittifakımız yok demiyor. Dün açıklama yapıyor İP Genel Başkanı'nı Silivri’den çıkarın diyor. İP Genel Başkanı’nı çok mu özledin gider onu da ziyaret edesin. O çıkınca fotoğraf mı çektireceksin. Artık fotoşop teknikleri çok gelişti istersen İP Genel Başkanı’nı Bekaa Vadisi’ndeki fotoğrafına kendini ekleyebilirsin."

Son 30 yılda kundaktaki bebekten, 80-90 yaşıındaki ninelere kadar çok fazla hayatın solduğunu belriten Erdoğan, sözün MHP ve CHP'ye getirdi:

YURT DIŞINA ÇIKACAK TERÖRİSTLERE ENGEL OLUN

"Eskişehir'de bir şehit ailesi, Akil İnsanlar heyetine 'Bu acılar artık dinsin. Biz çektik başkaları çekmesin. Keşke 2004'te bitseydi de benim yavrum şu anda hayatta olsaydı' diyor. Dikkat ediyorum bu tür ailelerden gelen temenniler hep bu istikamette. Bu ülkede aylardır hiçbir annne-baba terör nedeniyle evlat acısı yaşamadı. Bir tek çocuğumuz, terör nedeniyle babasını kaybetmedi. Sizin rahatsız eden ne, gözünüzü neden bu kadar kan bürüdü? Kan tutkusu, bu kan sevdası ne? Ölmeyi, öldürmeyi, ölümleri seyretmeyi çok seviyorsanız, sokakları, kalleşçe terörize etmeyi bırakın, gidin dağlara yurt dışına çıkacak teröristlerin önüne kesin.

İŞÇİ PARTİSİ'NİN KUCAĞINDA ZIRIL ZIRIL AĞLIYORLAR

Yoksul gariban halk çocukları şehit oldukça, birileri de burada ellerini ovuşturdu. Terörle korkutarak siyaset yapıyorlardı. Kimse kusura bakmasın, biz o tezgahı bozarız ve bozuyoruz. MHP ve CHP, İşçi Partisi'nin sığınağında zırıl zırıl ağlıyorlar. Çünkü terör onların son şanslarıydı."

ŞEREFLİ SAVAŞIN KAYBEDENİ OLMAZ

Erdoğan çözüm sürecinden endişe duyan kesimlere böyle seslendi:

"Bizden duymadığınız hiçbir söze ve iddiaya inanmayın. Çıkmış şunu söylüyorlar; 'pazarlık yapılıyormuş', tamamen yalandır, alver süreci varmış, kuyruklu yalandır. Terör örgütü bu süreçte meşruiyet kazanacakmış, tamamen yalandır. Hiçbir kardeşim bu yalanlara inanmasın. Kirli bir savaşın kazanını olmaz, şerefli bir savaşın ise kaybedeni olmaz.''

BAHÇELİ BOP'U BİLMEZ

Kendisini BOP eşbaşkanlığı yapmakla suçlayan Bahçeli'ye Erdoğan, şu karşılığı verdi:

"Bahçeli BOP’un başkanı diyor. Bunlarla ne tür anlaşma içinde girdi diyor. Gazeteciler bir sorsunlar bu BOP nedir inanın bilmez.  Ortada BOP diye bir şey kalmadı. Bu proje, Sayın Bush zamandan başlamıştı, başlamasıyla bitişi bir olmuştur. Bunu iç tane dönem içinde görevlendirilmiş ülkesi vardı İtalya Türkiye yemen. Ortadoğu barışı kandın hakları ekonomi gibi işler vardı. Ama artık böyle bir şey kalmadı bitti. Ama bunu bitiremeyen MHP’nin Başkanı Bahçeli zaman zaman da Kılıçdaroğlu. Buradan nemalanmaya çalışıyorlar ama milletimin buna prim verdiği yok. "

FRENİ PATLAMIŞ KAMYON GİBİ YOKUŞ AŞAĞI SAVRULUYOR

Bahçeli'nin bugün ''sipariş üzerine anketler yaptırılıyor'' dediğini hatırlatan Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti: 

''Hiç heyecanlanma. Bir sene sonra inşallah Türkiye'de seçim var. Zaten her şey ortaya çok daha net olarak çıkacak. Senin bu hakaretlerine, bütün bu edep dışı ifadelerine rağmen çıkacak. Saygısızca kullandığın hakaretlerine rağmen çıkacak. Çünkü benim milletim kendi dilini kullananlara saygı gösterir, onlara sahip çıkar. Bunu da göreceğiz. MHP Genel Başkanı, çaresizlik içinde, ne yapacağını bilemez bir halde, adeta...Geçen de söyledim; orada kayış koptu demiştim. Burada da freni patlamış kamyon gibi yokuş aşağı savrularak gidiyor. İnanın böyle''

Bahçeli'nin banka kurtarmak için gizli toplantı yaptığı ve dünürlerini ihya etttiği iddiası da Erdoıan'ın gündemindeydi:

"İSPATLAMAZSAN NAMERTSİN"

"Bizi Bozhöyük'te banka kurtarmak için gizli toplantı yapmakla itham eden Bahçeli, bunu ispat edemezsen namertsin. O ziyaretine gittiğim şahsın şu anda fabrikası var mı? Yoksa bu fabrikayı TMSF sattı mı? Biz işin bu tür takipçisiyiz. Söylüyorum o da Toprak Holding'tir. Yatırımları yerinde görelim diye gittiğimizde oraya da uğradık, yaptığımız görüşme budur.

2002'de Merkez Bankası'nı nasıl devrettiklerini, bugün Merkez Bankası rezervlerinin nereye ulaştığının belgesini, kaydını göstereceğiz. Bahçeli iddialarını ispatlamazsa namerttir, müfteridir."

BAHÇELİ'NİN 'DÜNÜR' İDDİASINA YANIT

Bununla da kalmıyor. Dünürümü ihya ettiğimi söylüyor. Bahçeli, sende hakikaten kafa karışıklığı var. Benim dünürümün bir tanesi taksisi var ve oradan para kazanıyor. Bir tanesi de Sadık Albayrak'tır ve yazardır. Oradan para kazanıyor. Diğer bir tanesi de inşaat mühendisidir ve özel bir şirkettte çalışarak para kazanıyor. Benim dünürlerim bunlar. Sen kendine bak."

Çocuklarının İstanbul'da gökdelenleri olduğunu iddia eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin'e sert çıktı:

SİCİLİ BOZUK CHP'Lİ VEKİL

"CHP’li sicili bozuk bir milletvekili de İstanbul’daki gökdelenlerde benim çocuklarımın daireleri olduğunu söyledi. Bu sicili bozuk milletvekili de iddialarını ispat edemezse namerttir müfteridir. Sicili bozuk o milletvekilinin ne olduğunu Kadıköy’de inşaat yapanlar iyi bilir."

Erdoğan ayrıca önümüzdeki dönemde hizmete girecek ve temeli atılacak projeleri de sıraladı:

ÜÇÜNCÜ KÖPRÜNÜN TEMELİ ATILIYOR

"Önümüzdeki haftalarda Boğaz'a üçüncü köprünün temellerin atacağız. Bu köprü raylı geçişe de müsaade ediyor. 29 Ekim’e Marmaray yetişiyor. Marmaray’ın biraz güneyinde iki katlı tüp geçit de yapılıyor. 2015’e yetiştirmenin gayreti içindeyiz. Yassıada’yı Sivriada’yla birlikte demokrasi ve özgürlükler adası haline getiriyoruz. Türkiye için ses getirecek önemli bir proje olacak. Ankara İstanbul Yükse Hızlı Tren de 29 Ekim’de bitiyor açılışını inşallah onu da yetiştireceğiz. 100 milyon kapasiteli İstanbul havalimanının ihalesini yapıyoruz. 3 Mayıs’ta dünyanın sayılı havalimanlarından olacak İstanbul’un üçüncü havalimanı ihalesini yapıyoruz."

 

Başbakan Erdoğan,  sendikaların Taksim'de 1 Mayıs'ı kutlamasına izin vermeyeceklerini açıkladı.

GERİLİM VE ÇATIŞMA

Başbakan Erdoğan, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de 1 Mayıs'ın Emek ve Dayanışma Günü olarak kutlanacağını anımsattı. Erdoğan, çalışanların, emekçilerin, işçilerin bu gününü kutlayarak, alınteriyle ülkenin büyümesine en büyük katkıyı sağladıkları için emekçilere şükranlarını sundu.

Erdoğan, her 1 Mayıs öncesi olduğu gibi, bu 1 Mayıs öncesinde de bazı çevrelerin, özellikle bazı sendikaların gerilimi tırmandırmak, çatışma ortamı oluşturmak, 1 Mayıs'ı Emek ve Dayanışma Günü olarak değil, gerilim ve çatışma günü haline dönüştürmek için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi.

KESK, DİSK, TÜRK-İŞ, HAK-İŞ ve TTB genel başkanlarıyla dün biraraya geldiğine işaret eden Erdoğan, burada, ''Artık alışılmış bazı komplekslerin aşılması, tabuların yıkılması gerekiyor'' görüşünü dile getirdiğini anlattı. Erdoğan, heyete, ''Taksim Meydanı'nda yayalaştırma çalışmaları bulunduğunu, 30-40 metrelik kazılı şantiyelerin olduğunu, burada yapılacak bir törende provokatif eylem sonucunda olabilecek bir hareketlenmede, bırakın 20-30-40 kişiyi, 1 kişinin ölümüne dahi dayanabilir misiniz, müsaade edebilir misiniz'' dediğini aktardı. 

Bunun faturasının kendilerine geleceğini ifade eden Erdoğan, kendilerine, ''Siz şantiye halindeki böyle bir Taksim Meydanı'na nasıl izin verirsiniz?'' diye sorulacağını kaydetti.

AK PARTİ İKTİDARINA KARŞI YAPIYORUZ ANLAŞILIR

İşçi, memurların, Türkiye'de 1 Mayıs'ı kutlayamazken, 30 yılı aşkın süreden sonra bunun önünü açanın AK Parti iktidarı olduğunu dile getiren Erdoğan, bugünü rahatlıkla kutlamaların yapılabilmesi için tatil ilan ettiklerini anımsattı. Erdoğan, şunları kaydetti:

''Bunu yapan iktidar biziz. Kutlamayın demiyoruz, sizden ricada bulunuyoruz. Biz 21,5 milyon oya sahip bir parti olarak, bu tür törenlerimizi Kazlıçeşme'de yapıyoruz da siz niye yapmıyorsunuz? Geçin orada yapın, gayet rahat, müsait bir yer. Alanı daraltmak, büyütmek istiyorsanız buna uygun bir yer. İstanbul'a sadece bu tür mitingler için Avrupa ve Anadolu yakasında iki yer inşa ediyoruz. Çünkü şehrin tehdide açık bu tür yerlerinde bu tür mitingleri yapmayalım, buralarda yapalım diye. Ama sadece belli bir tehdidi oluşturmak için bunlar yapılırsa bu yanlış olur.

ANITA VE KAZANCI YOKUŞUNA ÇELENK KOYMAYA EVET

Dün akşam kendilerine de söyledim; 30 yıl bu ülkede 1 Mayıs törenleri yapılamazken, sizin illa da Taksim Meydanı demeniz, bana şunu hatırlatıyor; AK Parti iktidarına karşı biz bunu yapıyoruz. Buradan bu anlaşılır, başka bir şey anlaşılmaz dedim. Gelin Taksim Meydanı'nda anıta, Kazancı Yokuşu'nda çelenginizi koyun, basın toplantısını yapın. Oradan da gidip Kazlıçeşme'de mitinginizi yapın. Size miting yapmayın demiyoruz. Ama bunu, bu şekilde bir gündemle yaparsanız bizi de mutlu edersin, hakikatten bu işi bayram, şölen havasında kutlamış olursunuz. Temenni ederim ki söylediklerimizden netice almış oluruz, aksi halde yarın, orada İçişleri Bakanlığımız, bütün ekibiyle, vali, emniyet müdürüyle her türlü tedbiri alacağız, kesinlikle alana böyle bir girişin yapılmasına, alanda bu tür kutlamanın yapılmasına izin vermeyeceğiz. Anıta, Kazancı Yokuşu'na çelenk koyarlarsa buyursun koysunlar, basın açıklaması yapacaklarsa yapsınlar, Kazlıçeşme kendilerine açıktır dedik, orada da mitinglerini yapsınlar, Sendikalardan inatlaşma değil, samimi şekilde bir anlayış bekliyorum. Bunu şahsım, milletim, ülkem adına bekliyorum. Türkiye'de huzurun kalıcı bahar havasına girdiği şu günlerde sendikaların da gerilime, çatışmaya değil, barışa, huzura, istikrara daha fazla emek vermesini bekliyoruz. CHP Genel Başkanı da burada bir gerilim kokusu var deyip, 1 Mayıs konusuna hiç girmesin. Bu ülkede bilip bilmeden konuşanı da başbakan yapmazlar.''

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.