Erdoğan gençlere seslendi! Pısıp geri adım atmayın...

Erdoğan, Birlik Vakfı 'nın ödül törenine katıldı

Başbakan Erdoğan, 
gençlere “76 milyon hep birlikteBüyük Doğu’yu inşallah inşa edeceğiz. Unutmayın ışıkdoğudan yükselir. Sizin başınız asla öne eğik olmayacak. Siz korkmayacaksınız” diye seslendi.


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 
gençlerden Necip Fazıl’ın yaşam mücadelesini örnek almalarını isteyerek, “Biz üstat Necip Fazıl’ın ömrü boyunca ve bizzat ömrüyle anlattığı gibi önce kendimize sonra birbirimizegüvenecek, 76 milyon hep birlikte Büyük Doğu’yu inşallah inşa edeceğiz. Unutmayın ışık doğudan yükselir. ” dedi.

Erdoğan’ın 
mesajları şöyle:

İNANIYORSANIZ 
ÜSTÜNSÜNÜZNecip Fazıl davasının haklılığına inanan, inandığı uğruna canını ortaya koyan, inancı uğruna özgüven içinde olan, bunu yaşayan ve öğreten bir rehberdi. İlahi mesaj neydi, ‘inanıyorsanız muhakkak üstünsünüz.’ Necip Fazıl, bütün hayatı boyunca bütün eserlerinde, muhataplarına ‘İnanıyorsanız muhakkak üstünsünüz’ düsturunu aşılamanınmücadelesini verdi.
‘Parya olamazsın’

ÜLKENİN SAHİBİ SİZSİNİZ: Öz yurdunda garipsin, vatanında parya (Necip Fazıl’ın Sakarya Türküsü). Bizler mısradan şunu anlıyoruz: Burası senin öz yurdundur. Burası senin öz vatanındır. Sen öz yurdunda garip olamazsın, sen öz vatanında parya olamazsın. Sen kendi toprağında, kendi milletinle birlikte hayır 
yüzüstü sürünemezsin. Yüzüstü çok süründün ayağa kalk Sakarya. Necip Fazıl’ın bize bıraktığı en büyük eser, unutmayın işte bu özgüvendir. Bu ülkenin sahibi hiç endişe etmeyin millettir. Bu milletin ta kendisi sizsiniz. Dikkat edin şu kesim bu kesim değil, şucular bucular değil, elitler değil, sermaye değil, kalemini kiralayanlar satanlar, her rüzgârda eğilen mütefekkirler değil, kalemini güce kiralayan muharrirler, emirle manşet dizen uşaklar değil. Bu ülkenin sahibi 76 milyonun tamamıdır.

BİZ BİR 
YERE GİTMİYORUZ: Bu ülkenin çocukları, bu milletin evlatları, bu vatanın kızçocukları üniversitelerde başörtüsüyle okuma mücadelesi verirken çarpık bir zihniyetintemsilcisi çıktı ‘Gitsinler Suudi Arabistan’da okusunlar’ dedi. Bu ülkenin nice evladı, başörtülü oldukları için, imam hatipli oldukları için meslek liseli oldukları için katsayı engeline takıldıklarıiçin gittiler gurbette ilim mücadelesi verdiler.

Daha birkaç 
gün önce bir gazetenin yazarı çıkmış Çamlıca’ya yapılması düşünülen camiden dolayı içindeki öfkeyi kusmus. Bize ‘git çölde yaşa’ diyor. Bunu bize diyor. Çöl nedir biliyor musun? Çöl, sadece coğrafi bir terim değildir, çöl sadece suyu olmayan, yeşili olmayan kurak toprak değildir. Çöl vicdanı olmayan bir ruhtur.

Çöl, terazisi şaşmış zihindir. Bize çölü gösterenler, kendi kalplerine kendi yüreklerine, kendi ruhlarına baksınlar çölü işte orada görecekler. Hayır, biz hiçbir 
yere gitmiyoruz. Burası bizim yurdumuz, burası bizim toprağımız, burası bizim 76 milyon bir olarak, beraber olarak diri olarak hep birlikte Türkiye olarak yaşadığımız topraklardır.

SINIFLARA AYIRMALARINA GÖZ YUMMAYIZ: Başı açık olanla başı inancından dolayı örtülü olan bu ülkede kardeşçe yaşayacak ve her imkandan eşit derecede istifade edecektir. Her inanç, ay yıldızlı bayrağımızın altında bu milletin teminatı altında kendisine bu topraklarda özgürce varlık imkanı bulacaktır. Her etnik köken, her din, her mezhep, her değer bu topraklar üzerinde kendisini ifade etme imkanı bulacaktır. Birilerinin gelip bizi kompartımanlara, sınıflaraayırmalarına, kamplara bölmelerine göz yummayacağız.

‘Başınız eğilmesin’

BÜYÜK DOĞUYU İNŞA EDECEĞİZ: Biz üstat Necip Fazıl’ın ömrü boyunca ve bizzat ömrüyle anlattığı gibi önce kendimize sonra birbirimize güvenecek, 76 milyon hep birlikte büyükdoğuyu inşallah inşa edeceğiz. Unutmayın ışık doğudan yükselir. Sizin başınız asla öne eğik olmayacak. Çünkü bizim rüku ve secdeden başka alnımız asla öne eğik olmadı ve yeredeğmedi. Siz korkmayacaksınız, siz çekinmeyeceksiniz, siz tereddüt etmeyeceksiniz, siz inançlarınızdan, değerlerinizden dolayı utanmayacak, sıkılmayacak asla geride durmayacaksınız.

GERİ 
ADIM ATMAYACAKSINIZ: Birilerinin sesi çok çıkıyor diye, birileri arsız diye, birileri barbarca yakıp yıkıyor diye pısıp geri adım atmayacaksınız. Üstadın dediği gibi ‘fikrin öfkesine gem vuracak, fikirsiz öfkeden uzak duracaksınız.’ Şiddet, silah, molotof, taş, şu, bu bunlar şu karşımda gördüğüm gençliğin tarzı asla değildir ve olmayacaktır. Siz her biriniz birer Necip Fazıl olacaksınız. Fikrinizle birikiminizle tavrınızla edanızla Hakk’a sadakatinizle hak uğruna, dava uğruna sabrınızla sebatınızla birer Necip Fazıl olacaksınız. İşte o zaman üstat Necip Fazıl’ın vasiyetini de yerine getirmiş olacaksınız.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.