Erdoğan Diyarbakıra gitti yine Kürtçü oldu

Başbakan Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı seçimi kapsamında Diyarbakır'da vatandaşlara seslendi.

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan: "CHP, Kürt meselesinin mimarıdır, CHP, Dersim'in mimarıdır. CHP, kapanan camilerin, yıkılan türbelerin failidir. CHP, yasakların, baskıların, işkencelerin, faili meçhullerin, Diyarbakır Cezaevi'nin savunucusudur. CHP demek, ırkçılık demektir, zulüm demektir, ayrımcılık demektir. İşte HDP gitti, bu CHP ile ittifak arayışlarına girdi. Ne diyor HDP adayı, 'birlikte dans edelim' diyor. İşte tam da CHP kafası, CHP zihniyeti budur. Diyarbakır'dan inşallah bu CHP kafasına, bu CHP zihniyetine de oy çıkmayacak." dedi.

Erdoğan satır başları ile şunları söyledi

NEVRUZ'DA KATLEDİLEN 40 KİŞİNİN KATİLİ DE AYNISI

81 vilayetin sevinç gözyaşlarından birileri rahatsız oldu. Diyarbakır'daki kardeşlik fotoğrafından malum medya ve birileri rahatsız oldu. Yetmedi 17 Aralık ve 25 Aralık'ta darbe girişiminde bulundular. Çözüm sürecini hedef aldılar.  17 Aralık ve 25 Aralık darbe girişiminin ardında kim olduğunu siz çok iyi biliyorsunuz. Nevruz'da 40 kişinin ölümünde kim varsa, 17 Aralık'ın arkasında yine onlar var. Bütün bunlara rağmen dik durduk yola devam ettik. Biz Pensilvanya ihanet şebekesiyle hesaplaştığımız gibi onların arkasındaki güçlerle de hesaplaşıyoruz. Gezi olayları ve 17 Aralık girişiminin arkasında aynı koalisyon var. Onlar Türkiye'yi geçmişte gözyaşı akıtılan dönemlere Diyarbakır zindanlarında yaşanan acılara götürmek istediler. Rabbim 30 Mart'ta onların tuzaklarını darmadağın ettiler.

SENELERCE KÜRTLERE KARŞI ÇIKANLARLA İŞ TUTMAYA KALKTILAR

Şimdi Cumhurbaşkanlığı seçiminde yine eski Türkiye hayali kurmaya başladılar. Kimin kiminle iş tuttuğunu ittifak yaptığını sizler de görüyorsunuz. Kürt kardeşlerimizin sorunlarını yok sayan, senelerce herşeye karşı çıkan, CHP, MHP ve HDP sahnede. On yıllardır şiddet akan medya yine sahnede. Onyıllardır adam satmakla yaşamış, ırçı Pensilvanya şimdi yine sahnede. Buldukları aday onlara çok kolay uyum sağlamış, Batıya gıdiyor Irkçı oluyor, Doğuya gidiyor başka şey söylüyor. Buraya geliyor buraya göre birşey söylemek istiyor ama şerbeti yok.

O DERGİYİ BOŞUNA ELİNE ALMIŞ DEĞİL

CHP ve MHP adayının eline bir dergi tutuşturdular. O dergide "Kürt sorunu yoktur, Kürt istilası vardır" diye kapak yaptılar. "Açlıktan ölün" diye kapak yaptılar. CHP Genel müdürü ve annesini aşağılayan kapak yaptılar. Muhsin Yazıcıoğlu'nu tahkir eden şahsımın da idamını talep eden kapak yaptılar. Sanmayın ki yanlışlık yaptı. Şecaat arzederken sirkatin söyledi. Ben inanıyorum ki Doğu ve Güneydoğu bu ırkçı adaya gereken dersi verecek. Biz ırkçı değiliz. Biz siyasi kürtçü değiliz, siyasi Türkçü de değiliz. Biz bütün yaradılmışları Yaradandan ötürü seviyoruz. Bahçeli Kürt kardeşim dedi, bundan çok memnunuz. Bunu öğrenmiş, BDP bir aday çıkarmış, kendisi de adayımız hanım olmalıydı diyor. Hanım aday çıkardınız da halk hayır mı dedi. Geçmişte Meclis Cumhurbaşkanı seçemiyordu, 114 tur oylandı, Mardin'li Nurettin Yılmaz Cumhurbaşkanı adayı oldu, Kürt aday olur mu dediler. Daha sonra merhum Turgut Özal Cumhurbaşkanı oldu.

SEN SATILMIŞ OLABİLİRSİN AMA O ANALAR ASLA

Farklı düşüneni tehdit ediyorlar, dağa kaçırılan çocukların annelerine hakaret edecek kadar insafsızlar vicdansızlar. Anneler çok ulvi bir mücadele veriyorlar. BDP'nin adayı onlar MİT'in oyuna geldiler dedi. Sen satılmış olabilirsin ama o anneler asla senin gibi değil. Doğunun güneydoğunun bu kan tacirlerine artık dur demesi gerekir. HDP Genel Başkanı CHP ile Cumhurbaşkanlığı için ortak aday için gitti. Eğer anlaşsalardı CHP ve HDP'nin ortak adayı olacaktı. CHP, Kürt katliamının, faili meçhullerin, Diyarbakır cezaevinin savunucusudur. HPD gitti bu CHP ile ortak aday için görüştü. Diyarbakır'dan inşallah bu CHP kafasına ve CHP ile ittifak arayışına giren HDP'ye de dersini verecektir. CHP ve HDP'ye verilen her oy eski Türkiye'ye gidecektir. Şahsıma verilecek her oy çözüm sürecine gidecektir. Çözüm sürecinde, annelerin gözyaşının dinmesi, dağa kaçırılan yavruların annesine kavuşması, çözüm sürecinde dağda mezrada olanların evine köyüne dönmesi var. Çözüm sürecinde barış özgürlük ve huzur var, refah birlik beraberlik var. Eskiden akşam 5'ten sonra kepenkler iniyordu. Şimdi Diyarbakırlı kardeşlerim şehrin tadını çıkarıyor.

TERÖR ÜZERİNDEN GÜÇ DEVŞİRDİLER

Kanın değil, gözyaşının değil, sıkılı yumrukların değil, geleceği aydınlık bir Türkiye inşa ediyoruz. Terör olarak yıllarca bu ülkede bir bahane vasıta olarak kullanıldı. Terörün üzerinden birileri güç devşiriyordu. Terör bahane idi. Faili meçhullerin üzeri örtülüyordu. Çarpık demokrasiye milletin rıza gösterilmesi isteniyordu. Hiçbir silah demokrasi içinde savunulan fikirden daha güçlü değlidir. Yıllarca bu ülkenin efendisi sahibi gibi davrananlar çözüm süreci ilerledikçe kaybettiklerini görüyorlar. Biz bu sürece canımızı benedimizi koyduk. Sürece karşı önümüze engeller çıkardılar. Ama dik durduk. İnan önümüzde günler çok daha güzel olacak.

KEPENKLER KALKTI TÜRKİYE ÖZGÜRLÜKLE BİZİMLE TANIŞTI

Türkiye'yi özüne aslına kuruluş ruhuna biz döndürüyoruz. Klavyeler üzerindeki diller üzerindeki baskıyı biz kaldırdık. Köyler, mezlar ve yollardaki baskıyı biz kaldırdık. Düşüncelerin siyasetin gösteri hakkının üzerindeki baskıyı biz kaldırdık. Üniversiteye başörtüsü ile giremeyen öğrencilerin önündeki engeli biz kaldırdık. Manevi değerlerin üzerindeki baskıyı biz kaldırdık. Çözüm süreci ile ilgili yasayı geçirdik yasal hale getirdik. 10 Ağustos Türkiye için bir milattır. İç politika, dış politika ve ekonomimiz için bir milattır. İnşallah kazanan yeni Türkiye olacaktır. Diyarbakır'ın çözümün yanında saf tutacağına inanıyorum.

DİYARBAKIR EVET DERSE ERBİL'DE SEVİNECEK

Diyarbakır'da bir kez daha söz veriyorum. Cumhurbaşkanı olursam, çözüm sürecinin takipçisi olacağım, sabotajlara karşı dik durdum, pensilvanyaya karşı koydum, Sorunların aşıldığı Türkiye'yi birlikte kuracağız. Sen evet dersen sadece Diyarbakır değil Erbil'de Musul, Bağdat da güç kazanacak. Ramallah'ın Gazze'nin mazlumları sevinecek. Sen eski Türkiye koalisyonuna geçit vermeyecek yeni Türkiye'nin mimarına oy vereceksin. İsrail terör devleti olarak soykırım yapıyor. Zalimler için yaşasın cehennem. Er veya geç bu işler yoluna girecek inşallah. Seçilmem halinde Diyarbakır'daki tüm hizmetlerin yatırımların takipçisi olacağım

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.