Erdoğan Cemaate \
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında gündeme bomba gibi düşecek bir konuşma yaptı.

İsim vermeden Gülen cemaatine seslenen Erdoğan, hükümeti eleştirenlere "Hiçbir güç Meclis'in üstünde değildir" mesajı gönderirken,cemaate çete imasında bulunması dikkat çekti.


Erdoğan, konuşmasına AK Parti grubuna katılanları selamlayarak başladı.

ENGELLİ HAFTASI

Herkes birbirinden farklı yaratılmış, Allah'ın takdiriyle vücut bulmuştur. Standart insan tanımı yapmak, yaradılış üzerinden tasvir etmek yaradana hakarettir.

İnsanlara derilerinin renginden, ekonomik durumlarından, dillerinden dolayı farklı bakmak ne kadar faşistlikse, engellerden dolayı farklı bakmak da okadar faşizmdir, ayrımcılıktır.

Kadın ve erkek arasındaki ayrımcılık insani değerlere aykırı olduğu kadar İslami değerlere de aykırıdır.

2005 yılında ilk engelli kanunu biz yaptık. 2013'de yasa ve mevzuattaki engelli kardeşlerimizi rahatsız eden ifadeleri çıkardık. Eğitimlerine özel önem verdik. Birilerinin bu işlerde nasıl istismar yaptığını ortaya koymamız lazım.

Ülkemdeki tüm engelli kardeşlerime duyurmak istiyorum: Özel eğitim kurumlarında, özel eğitim ve kaynaştırma sınıflarında 53 bin kişi vardı, 231 bin kişiye ulaştı bu sayı.

Kamuda engelli 5777 kişi çalışıyordu. Şuanda 32 bin kişiye çıktık. 2002'de kamu ve özel sektörde 10 bin engelli istihdam edilirken, 2013 yılında 35 bin kişiyi geçmiş durumda.

Ne diyorlardı biliyor musunuz? Engelliden öğretmen olmaz! Engelli kardeşlerimizden engelli ataması yaptık. 1312 engelli arkadaşım öğretmen olarak göreve başladı.

Maaşları da arttırdık, Ayda 24 lira maaş alıyordu, engellilik durumuna göre 564 lira ile 765 lira arasında ödeme yapıyoruz.

Engelli bakım aylığıı bağladık. Ayda 703 lira ödüyoruz.

EKONOMİK GELİŞMELER

TİM, 2013 yılı Kasım Ayı ihracat rakamlarını açıkladı. Yüzde 8.8 oranında arttı. 13.98 milyar dolayında ihracat gerçekleşti. Bu Cumhuriyet tarihiimiz boyunca tek bir ayda yapılan en yüksek ihracat rakamı. 

Merkez Bankası döviz rezervi bu yıl Mart ayında 135 milyar dolarla tarihini en yüksek rakamına ulaştı. Şuan da 135 milyar 328 milyon dolara ulaştı. Bu rakam tüm zamanların en yüksek rakamı.

Yeni çıkardığımız bir kanuna da dikkat çekmek istiyorum. 28 Kasım Perşembe günü Tüketici Kanunu Resmi Gazete'de yayınlandı.Müşterinin haklarını koruma altına alıyor ve hak arama yollarını geliştiriyoruz. Haklarını aramak için mutlaka mahkemeye gitmesine gerek kalmayacak düzenlemeler yapıyoruz.


ADAYLARIN AÇIKLANMASI

3 günlük Trakya ziyaretiimiz olacak. Yerel seçimlerdeki aday tanıtımlarını da belli takvim çerçevesinde açıklamaya başladık. 

Geçen hafta 10 adayla başlamıştık. İl Başkanları toplantısında 21 adayın adını açıkladı. Muğla'da başkan adayımızı tanıttık. Şuana kadar 32 şehrimizin aday tanıtımlarını yaptık.

BUGÜN 15 ADAY AÇIKLAYACAK

Bugün 15 şehrimizin adaylarını ilan ediyoruz. Aday sayımız 47'ye ulaşacak.

İstanbul'da bir aday tanıtım toplantımız olacak orada da adaylarımızı tanıtacağız. İnşallah tam kadro sahaya çıkmış halde seçim çalışmalarımızı sürdüreceğiz. 


Kasım ayı itibariyle hükümette 11 yılımızı doldurduk. 11 yıl boyunca 780 bin kilometrekarenin tamamında nefes alınıp verilen her yerde eserler inşa ettik. Tüm bu eserlerin yanında, Türkiye'nin istikbalini çok yakından ilgilendiren önemil bir hizmeti gerçekleştirdik. Hatta belki de bugüne kadar ortaya koyduğumuz en önemli eserdir. 

Milli iradenini güç kazanması, milli iradenin tüm süreçlere hakim olması için mücadele verdik. Çok büyük projeler inşa edebilirsiniz, ancak tüm bunlardan daha önemil olan inşa ve imar sürecini devamlı kılmak, istikrarı ülkenize kazandırmak önemlidir.

Bir zihniyet devrimini gerçekleştirmek yapılacak en büyük eserdir. Biz göçüp gittiğmiizde eserlerimiz de yok oluyorsa yaptıklarımızın hiçbir anlamı yoktur. Biz bir yandan büyük eserler bırakırken, bu eserlerin kalıcı olması için sağlam bir zeminde inşa etmenin mücadelesini verdik. 

Bu sağlam zemin, milli iradenin özgür ve bağımsız şekilde tecellisinin sonucudur. 

MİLLET ACİZ DEĞİLDİR

Milli gayri mümeyyiz değildir. Millet kendi istikametini kendisi çizmekten aciz değildir.  Milletin vesayetlere, vasilere hiç ihtiyacı yoktur.

Tek parti döneminde, CHP hiçbir itiraza kulak vermeden ülke yönetmiştir, siz bilmezsiniz, siz anlamazsınız denilmiştir. Millete karar hakkı tanınmamıştır. Hala halkına bidon kafalı diyen bunlardır. Milletin fikri olduğu kabul edilmemiştir.

1950-1960 arasındaki çok partili dönem 27 Mayıs'la rafa kaldırılken, millete aynı hakaret edilmiştir. 12 Eylül 1980'de 28 Şubat'ta aynı şey yapılmış, millet yok sayılmıştır. 

Sadece müdahale dönemlerinde değil, demokrasi dönemlerinde çeteler, karanlık odaklar, bazı sermaye çevreleri, medya kuruluşları aynı şekilde milletin kararına dudak bükmüştür. Bunlar hükümet kurmuşlar, isteyince hükümeti değiştirmişlerdir.

Mustafa Kemal'in, Misak-Milil'den sona çekitği bir telgraf var. Bütün sivil ve askeri makamlarının, bütün milletin başvuracağı makam Meclis olacaktır diyor. Meclis'in her tür makamların üzerinde olduğu oratya konuluyor. Bu salon senato salonunda AK Parti grubu olarak faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.

Demokrasilerde stklar, dernekler, sendikalar elbette çok önemlidir. Medya çok önemlidir, Eleştirilerini istek ve taleplerini dile getirirler ama hakaret edemezler. Karar TBMM'nin dir, hükümetlerdir.

KENDİSİNİ İNKAR ETMİŞ OLUR

Milli iradeye en fazla saygı duyması, sahip çıkması gereken kurum TBMM'dir. Meclis içindeki hiçbir vekil, siyasi parti saygınlığını en üst düzeyde korumalıdır. Bir vekil yada parti yetkinin kendisinde değil de meclis dışından medet umuyorsa o kişi ve parti kendisini inkar etmiş olur. 

İktidar partisinin milli iradeyi güçlendirmek için ortaya koyduğu gayreti, muhaleftte desteklemelidir. Sandıktan başka karar mercileri aramak Türkiye'nin yarının ayapılan en büykü saldırıdır.

Meclis dışındaki güç odaklarına bu ülkenin geleceği tayin edilemez.

Mafyalar, çeteler, baskı grupları, medya vs. Meclis'in üzerinde kendilerini göremez, millet adına karar veremez. 

TEK ÇÖZÜM YERİ MECLİS VE SİYASETTİR

Meclis'in üstünlüğünden, iradesinden taviz vermeyeceğiz. Her meselenin çözüm yeri TBMM, her sorunun çözüm aracı da siyasettir.

Hiçbir şekilde kimse meclisin iradesini gasp edemez.

Biz siyasetçiler olarak milletin emanetini omuzlarımızda taşıyoruz. Emanete ihanet edemiyiz. Tekrar ediyorum: Her meselenin ama her meselenin çözüm yeri Meclis'tir.

AK PARTİ'NİN KAPATILMASI

Cinayetler işlendi, partimizi kapatılmak istendi, kirli tuzaklar kuruldu. Hepsinden yıpranmadan, yalpalamadan çıkmayı başardık. Biz sadece iktidardaki parti olarak itibar kazanmadık, siyasetin itibar kazanmasına vesile olduk.

Meclis'in ve siyaset kurumunun itibarını güçlendirmeye devam edeceğiz. Milletimizin her konuda en iyi gören kurumdur. Millet ne derse o doğrudur. 

Millet bize oy verse de vermese de doğru karar vermiştir. Bize oy vermeyenleri bidon kafalı, göbeğini kaşıyan adam, diyenlerden olmadık olmayacağız.

11 yıl boyunca olduğu gibi milli iradenin güçlenmesi için çalıştığmıız gibi çalışmaya devam edeceğiz.

Milli iradenin güçlenmesi için çalışan, emek harcayan herkese teşekkür ediyorum, tebrik ediyorum.

Bizi diri tutan aziz milletimize de şükranlarımızı sunuyoruz.

ADAYLARIN AÇIKLANMASIBu konularda çok hassas çalışmalar yaptık. Yüzde 100 doğruyuz diye bir iddiam yok. Yüzde 100'e en yakın noktada olması için çalışmalar yürüttük. Heyetlerle Türkiye genelinde temayül yoklamaları yaptık. Kamuoyu araştırmaları yaptık. Bazı yerlerde iki kez yaptık. Eksiğimiz, hatalarımız olabilir ama niyetimizin samimi olduğundan kimse şüphe etmesin. Herkes her isimden memnun kalacak diye birşey yok. 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.