Erdoğan: BBP'den SP'den büyük destek gelecek /

İşte Başbakan Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları...

 
-Tokat bize hep destek oldu. 12 Haziran 2011 seçimlerinde yüzde 56 oy oranıyla Tokat bizi 1. parti yaptı. Tokat 30 Mart'ta kendine yakışanı yaptı. 
 
-Şimdi yeni bir milada hazırlanıyoruz. Milletin içinden geldik. Millete Hizmet yolunda bir başka safhaya geçiyoruz. İnanıyorum ki Tokat bizim yanımızda olacak. 
 
 
-Milli irade, milli güç, hedef 2023!
 
-3 Kasım 2002'de AK Parti'yi sizlerin desteğiyle iktidara taşıdık. Boşa zamanımız geçmedi. Hem yurt içinde hem yurtdışında koşturduk. 12 yıl önce ekonomisi çökmüş bir Türkiye vardı. Sanayici kapısına kilit vuruyordu. Türkiye IMF'nin kapısından borç dileniyordu. Çiftçi, esnaf, işçi, memur borcun hacizlerin altında eziliyordu. Milli geliri 230 milyar dolardan aldık şimdi nerede 820 milyar dolarda. Ekonomimizi yıllık ortalama yüzde 5 büyüttük. İhracatımızı 156 milyar doalra çıkardık. 
 
 
 
-Bir aday çıkarmışlar. Hiç birbirlerinden farkları yok. 
 
-IMF'ye borçlandılar. Sıfırladık şimdi borç yok. Artık güçlenen bir Türkiye var. Monşer gibi bu ülke yönetilmez. Bizim sevdamız var. Tıpkı Ferhat gibi sevdalıyız. Onun için dağları delerek geliyoruz. Tüneller açarak geliyoruz. 
 
-Eski Türkiye'de bugün hayal dahi edemeyeceğiniz yasaklar vardı. Başörtüsüyle sizin kardeşleriniz okullara alınmıyordu. Bunlar bu ülkenin kız evlatlarıydı. Ben de kız babasıyım. Şimdi artık kızlarımızı üniversitelere başörtülü gidiyor mu? Kamuda çalışabiliyor mu? Buralara kararlılıkla geldik. 
 
MUHALEFET AKŞAMA KADAR BAŞBAKAN'A KÜFREDİYOR
 
-Eskiden ifade özgürlüğü yoktu şimdi bakıyorsun muhalefet akşama kadar Başbakan'a küfrediyor. 
 
-8 seçimde hep 1. parti olduk. Cumhuriyet tarihinde bunun örneği yok. AK Parti milletin partisi, egemen güçlerin değil. Siz kurdunuz. 
 
-Eski Türkiye'de yasakları biz kaldırdık. Demokrasinin standartlarını biz yükselttik. İnançların değerlerin önündeki engelleri biz kaldırdık. 
 
-Dünyadaki gelişmelere duyarsız bir Türkiye vardı. Şimdi öyle değil. İsrail bombaları yağdırıyor hala Filistin meselesinde tarafsız olacaksın diyor. Görev yaptığı yerdeki mantığı da buydu. Kendi gölgesinden korkan bir Türkiye vardı. Şimdi de eski Türkiye'nin markasıyla dolaşanlar Türkiye'nin adayı olamaz. 
 
-Türkiye'nin dış politikasına itibar kazandırdık. Mazlumların sesi olduk, Somali'deki yoksulların umudu olduk. 
 
BİZ DE ESED'LE GÖRÜŞTÜK
 
-Ey CHP ey MHP siz adayınızla gidip Esed'in yanında oturun. Biz de görüştük ama ortada bunlar yoktu. Tarih bize bunun hesabını sorar. Yeni Türkiye tarihinde olduğu gibi hakkın yanında durmaya devam edecek. Bize dengelerden bahsediyorlar. Gazze'den her gü çocuk ölümlerinin sesi geliyor. Batsın sizin konjonktürünüz, batsın sizin stratejiniz. Biz vicdanımızla hareket ettik. Türkiye 12 yılda yaptığımız reformlarla yeni bir yola girdi. Türkiye zincirlerini kırdı, prangalarından kurtuldu. Hiç kimse Türkiye'ye istikamet çizemez gündem dayatamaz. Bu coğrafyada artık biz de varız. 
 
CHP 'EZAN'LA UĞRAŞIYORDU
 
-1945'te dünya savaşı sona erdi. Ne yaptılar ülkelerini şehirlerini yeniden inşa ettiler bugün dünyanın süper güçleri oldular. Türkiye ne yaptı? Tek parti CHP idaresi ezanla uğraşıyordu. Almanya, Japonya küllerinden doğarken CHP zihniyeti darbe üzerine darbe yapıyordu. O gün ne yaptılarsa bugün de aynısını yapıyorlar. 
 
-Zihniyetleri hiç değişmedi. Türkiye güçlenirken, bu CHP zihniyeti Türkiye'yi küçültmek için elinden geleni yaptı. Bunlarda ufuk yok vizyon yok. Bu CHP'de MHP'de Türkiye'yi büyütmek gibi bir dert yok. 
 
-Ben tarafım ama nerenin tarafıyım? Milletin tarafıyım. Bunu anlamakta zorlananlar var. Bu ifadeyi anlayamayacak kadar zavallısın. Milletin yanında olan ayrımcı olur mu ya? Biz bu ülkede 12 yıldır 77 milyona ayrım yapmadan hizmet veriyoruz. 
 
-CHP gitti Pensilvanya'nın dibine oturdu oradan idare etmeye çalışıyor. MHP de Pensilvanya ve CHP'nin oyuncağı oldu. CHP'nin içinden bir tane cumhurbaşkanı adayı bulamadın mı ya?
 
 
CHP, MHP, PENSİLVANYA'NIN PİSLİĞİ ALTINDA KALACAK
 
-Bunlar izzetiyle yenilmeyi öğrenmemişler. Bunlar hem yeniliyor hem izzetlerini kaybediyor. Pensilvanya'nın rezillikleri ortaya çıktıkça o leke CHP, MHP'nin da alnına yapışıyor. Pensilvanya'nın daha çok pisliği ortaya dökülecek. O pisliğin altında CHP, MHP de kalacak. 
 
-Bunların adaylarının ne siyasetle ne milletke alakası yok. Bunların böyle bir derdi de yok. Bir insan babasının memleketini bilmez mi bir kere oraya uğramaz mı? Benim memleketim Rize. Ben gitmemek gibi bir şey yapmıyorum. 
 
İNANIYORUM BBP'DEN SAADET PARTİSİ'NDEN BÜYÜK DESTEK GELECEK
 
-Ben inanıyorum ki sadece AK Partililer değil BBP'de Saadet Partisi'nden bu yolculuğa güçlü bir destek gelecek. 12 yıl önce büyük Türkiye'nin hayalini kurduk bu hayale çok yaklaştık. Halkın seçtiği cumhurbaşkanıyla inşallah Türkiye şaha kalkacak. On yıllar boyunca halk bilmez anlamaz dediler. Halk her şeyi bilir seçerse en iyisini seçer. 10 Ağustos'ta artık devletin yüzde 100 sahibi siz olacaksınız. Sizlerin oyuyla devlet millet kucaklaşacak. Halkın seçtiği bir cumhurbaşkanı Türkiye'yi çok daha büyük hedeflere ulaşacak. Bizim bu millete aşkımız, tutkumuz var. Vatanımız, milletimiz, bayrağımız için ter dökmeye devam edeceğiz. 
 
-2003 yılında kadar Tokat'a sadece 16 km bölünmüş yol yapılmış Biz buna 233 km bölünmüş yol ilave ettik. Turhal Barajı'nın temelini attık. İnşaatı hızla devam ediyor. Eğitimde kitaplarınızı ücretsiz alıyor musunuz? Artık üniversitesi olmayan ilimiz kalmadı. 69 üniversite vardı şimdi 175 üniversite var. Biz buyuz. Kredi yurtlar kurumu yurtları artırıyor. Paralelcilerin evlerinde Başbakanınıza beddua seanslar yapılıyordu. Neler demiyorlardı. Paralelcilerin evlerinde kalanların karşısında yeni yurtlar açılıyor. 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.