D.Türkistanlılar\'dan AKP\'li Beyoğlu Belediyesini protesto etti

Belediyenizin bünyesinde bulunan Beyoğlu belediyesi sanat galerisinde 21 Mayıs -1 Haziran 2013 Tarihleri arasında Tahir Ün’ün ‘xinjiang : Ata yurdu’ fotoğraf sergisi açılacağını öğrenmiş bulunmaktayız. Bu sergi adından’da anlaşılacağı gibi tümüyle işgalci komünist Çin rejiminin propagandasını yapmak amacıyla düzenlenmiştir.

 

Orada sergilenen resimlerde Müslüman Uygur Türklerinin sözde Çin rejimine olan memnuniyetleri, Çin yönetimine olan sevgileri, Çin komünist partisine olan bağlılıkları ifade edilmek istenmiştir. Bu genelde Müslüman Türk milletine,özde Müslüman Doğu Türkistan Uygur Türklerine yapılan büyük iftiradır. Türk milleti gerekse şanlı Osmanlı döneminde, gerekse kurtuluş savaşında Türk milletinin karakterine, Dini itikadına, Milli özgürlüğüne ters düşen rejimlerin topraklarını işgal etmesine kabul etmediği gibi, Müslüman Doğu Türkistan halkı’da, komünist Çin rejiminin işgaline karşı çıkmış, kabul etmemiş ve hala mücadelesini devam ettirmektedir. Buna tarihten buyana süre gelen bağımsızlık mücadelemizin yanı sıra, daha birkaç sene önce vuku bulan “5 Temmuz Urumçi Ayaklanması” şahittir. Ve bu olay üzerine Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın “bu bir Soykırımdır’ ifadesi Doğu Türkistan’da komünist Çin zulmünün devam ettiğinin açık ve net göstergesidir.

 

Doğu Türkistan’da Çin zulmü hala fazlasıyla devam etmekte, Müslüman Doğu Türkistan halkı her türlü insanlık dışı işkencelere ve zulümlere maruz kalmakta, onları Çin halkından ayrı tutan bariz özelliği olan Dini yaşam tarzı yasaklanarak, dil ve kültürel varlıkları büyük baskılara maruz kalmaktadır. İşgalci komünist Çin recim'i Müslüman Uygur Türkleri üzerinde yaptığı bu soykırımı Dünya kamuoyunun gözünden gizlemek için çeşitli aldatıcı ve yanıltıcı propaganda yöntemlerine başvurmaktadır, yukarıda adı geçen sergide bu oyunun bir göstergesidir. Biz Türkiye’de yaşayan 300000 Müslüman Doğu Türkistanlı soydaşlarımızı temsil eden sivil toplum kuruluşları olarak belediyemizde Türk soydaşlarımıza ihanet eden bu oyunu bozmanızı ve alet olmamanızı talep ediyoruz.

 

Asil Türk milletinin oylarıyla iş başına gelerek, Türk milletine hizmet etmeyi kendine amaç edinen belediyenize bu tür Şerefli Türk milletinin onurunu zedeleyici faaliyetlerin yanında yer almanızın hiç yakışık kalmadığını, imajınızın zedeleneceğini belirterek bu Çin maymunluğuna tez elden son vermenizi talep ediyoruz. Bu sergiye olan bizim itirazlarımız özetle şunlardır : 1) Biz serginin adında kullandığı ‘xinjiang kelimesini kesinlikle ret ediyoruz bizim vatanımızın adı Doğu Türkistan’dır. 2) Sergilenen resimlerdeki şahısların 30 milyon Doğu Türkistan halkını temsil etmediğini, Doğu Türkistan'ın bağımsızlık ruhuna ihanet ettiklerini düşüncesindeyiz, tarih elbet ihanet edenleri yargılayacak ve gereken cevabı verecektir. 3)

 

Bu serginin Türkiye’de açılmasının basit bir kültürelfaaliyet olmadığını, eli kanlı Çin rejiminin Müslüman Doğu Türkistanlı soydaşlarına sahip çıkan ve kucak açan asil Türk milletini yanıltmaya ve aldatmaya yönelik planlı ve programlı bir oyunun parçası olduğunu düşünüyoruz. 4) Kahpe Çin rejiminin Bu tür aldatıcı faaliyetleri bundan sonra yine nerede olsa olsun, karşısında biz Doğu Türkistanlıları bulacağını, ve buna asla müsaade etmeyeceğimizi, buna alet olan Belediye ve Kurumları esefle kınayacağımızı ve protesto edeceğimizi, ihanette olan işbirlikçi Belediyeleri basın yoluyla aziz Türk halkına şikayet edeceğimizi belirtiyoruz. Doğu Türkistan Maarif ve Dayanışma Derneğ

Uygurun sesi

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.