Devlet Bahçeli:  Hiçbir ülkücü buna izin vermez

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Yeni bir çözüm süreci adımları varsa, Türk Milleti o öldürücü zehri asla içmeyecektir. Terörle masa kurulmaz" dedi.

TÜİK tarafından açıklanan enflasyon verilerini değerlendiren Bahçeli, "Enflasyon sonuçlarını herkes gördü, bu rakam son 15 yılın en yüksek rakamı. Enflasyonla mücadele kapsamında firmaların yüzde 10’luk indirimi görünen o ki yetersiz olmuştur. Yıl sonuna kadar süreceği söylenen KDV ve ÖTV indirmlerinin nasıl bir sonuç alacağını kısa sürece görmemiz mümkündür"  ifadelerini kullandı.

Bahçeli, stokçulara ve doların yükselmesiyle artan fiyatlara "Edepsizliktir, haramdır, zıkkımdır" diyerek tepki gösterdi.

Bahçeli'nin konuşmasından satır başları şöyle:

"Yeter ki biz sağlam duralım, bir olalım, diri kalalım. Böyle olduğu sürece akınlar tutunacak dal bulamayacaktır... Türkiye Cumhyuriyeti geleceğin süper gücüdür...

"Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e vefa borcumuz vardır. 10 Kasım'da aramızdan ayrılışının 80. yıl dönümünü yad edeceğiz. Onun mizacında karamsarlık, karakterinde taviz ve teslimeyetin kırıntısı yoktur. Türk milletini yüksek hedeflere yönlendirmiştir. 

"Atatürk zorluğu yenmiş, zorbalara direnmiştir; entrikacıların senaryolaırnı boşa çıkamrıştır. 10 Kasım ağıt dönemindne ziyade Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün daha iyi anlaşılması için eşik olmalıdır. Hala onu idrak edemeyen yeminli cumhuriyet hasımları vardır. Mirasına tahammülsüzlük vandal ve vahşi bir tuzaktır. 

Uganda Büyükelçisi tepkisi

"Atatürk demek Ne Mutlu Türküm diyen sözüne sadakattir. Atatürk demek Türk, cumhuriyet, Samsun'dan İzmir'e kadar adım adım sahnelenen kahramanlık demektir. 'Keşke Yunan galip gelseydi' diyenler emin olunuz ki bizden değildir. Türk milletinden de asla sayılmayacaklardır. Mazluma ihanettir. Başkalarına özenen, neslini hakir gören, geçmişinden utananlar ne Türk ne de Müslüman olabileceklerdir. Türk resepsiyonlarında Antik kıyafetleri giyen sefilleri anlamak imkânsızdır. Atatürk'ün vücudu 80 yıl önce toprak olmuştur ama Türkiye Cumhuriyeti inanıyorum ki sonsuza kadar bekasıyla baki kalacaktır. Ruhu şad, mekanı cennet olsun diyorum. 

"Ağır sorunlar var"

"Üstesinden gelmemiz gereken ağır sorunlar vardır. Asayiş ve adalette sorunlar birikmiştir, sokaklar huzursuz ve insanımız kaygılıdır. Geleceğimiz belirsizdir. Maalesef her yerde kavga hakimdir. Tokalaşmak yerine sıkılı yumruklarla pozisyon alanlar toplumsal barışa kastedenlerdir. Bunlar gittikçe kalabalıklaşmaktadır. Bu tablo endişe vericidir.

"Şiddet haberleri sıradanlaşmıştır. Türkiye toplumsal ve sosyal bunalımın kıyındadır. Ekonomik sıkıntılar da tüm insanları tehdit etmektedir. Fabrika yangınları soru işaretleri barındırmaktadır. Bunlar sorgulanmalıdır, niye yanar fabrikalar? Kimse aklımızla alay etmesin. Sosyal ve ekonomik yıkıma hizmet etmektir fabrika yakmak. Kur savaşından ağır hasar aldık ama memleket bizimdir. Ekonomideki derin yaraları iyileştirmek milli bekamızın gereğidir. 

"Konkordato ilanları otomatiğe bağladı.

Enflasyon rakamları

"Enflasyon raklamları ortada, değerlendirildi rakamlar. Bir gerçek vardır ki bu canavar başını çoktan kaldırmıştır. Son 15 yılın en yüksek rakamına ulaşmıştır enflayon. 

"Enflasyon sonuçlarını herkes gördü, bu rakam son 15 yılın en yüksek rakamı. Anlaşılan enflasyonla mücadele kapsamında yüzde 10'luk fiyat indirimleri sınırlı olmuştur. Yıl sonuna kadar süreceği söylenen KDV ve ÖTV indirmlerinin nasıl bir sonuç alacağını kısa sürece görmemiz mümkündür."

"Dolar artarken zam yapanlar, dolar gerilerken neden bu zamları geri almıyor?

"Öğrenmek isteriz ki döviz artınca fiyatları şişirenler döviz gerileyince neden aynı tavrı göstermiyorlar... Kazandıkları her lira haramdır, burunlarından gelecektir. MHP, ekonomik sorunlardan siyasal çıkar elde etmeyi reddeden ahlaka sahiptir. Milletimize tercüman olmak en temel önceliğimiz ve görevimizdir. Doğruları söylemekten, kralı gelse korkmayacağız ve çekinmeyeceğiz...

Terörle mücadele

"Terörizmle mücadele gevşemeden sürüdürlümeli ve sonuca ulaştırılmalıdır. Şu anki mücadele kararlıdır, takdire şayandır. Bu mücadelenin devamını bekliyoruz, bu Türkiye'nin beka meselesidir.

"ABD aynı anda hem Türkiye'yi idare etmekte hem de PKK/YPG'yi korumaktadır. Bu samimiyetsizliktir. ABD'nin Türkiye'yi meşgul ederek Suriye'nin kuzeyinde terör örgütü var etme niyeti açıktır.

İran ambargosu

 ABD'nin İran'a başlattığı ve bu ülkeyi zora sokacak süreçten Türkiye'yi muaf tutması değerlidir. İki bakanımızla ilgili yaptırımların kaldırılması yerindedir.  Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan ile Trump arasındaki diyalogların yeniden kurulması anlamlıdır. ABD dostluk ilişkilerini soğumaya bırakmamalıdır. Türkiye'yi kurnazca kurulan tuzaklarla yeni bir çözüm sürecine sokma çabaları varsa bilinmelidir ki Türk milleti bu öldürücü zehri asla içmeyecek, bu oyuna asla gelmeyecektir. Terörle masa kurulmaz. Teröristlerle müzakare yapılmaz. Aman diyerek akan kan durmaz, cinayetler son bulmaz. Geçmişte yaşananlar tecrübedir. Terörizmin bitişi konuşmayla olmaz. Hainleri yok etmeden milli huzur sağlanamaz. Kürt kökenli kardeşlerimizin terör örgütleriyle bir bağı yoktur. Teröristlerle Kürt kökenli kardeşlerimizi eşitlemek şerefsizliktir. Kürt kökenli kardeşlerimiz canımızdır. Hepimiz Türk milletiyiz. 

Doğu Akdeniz'deki gelişmeler

"Egemenlik haklarımızla oynamanın ağır bedelleri olacağını çok iyi bilmelidirler. Türkiye'yi dışlayarak Ege ve Akdeniz'de hakimiyet kurulamaz. Tehditvari bir dille konuşulması meşru haklarımızı gölgeleyemez. Olgun tavrımızı ürkeklik görmesinler. Türk milleti korsanlıkların başını ezecek iradeye hala sahiptir. 

"Türkiye'nin önünü kesmek için küresel ve bölgesel ayak oyunları uzun süredir devrede. Irak Türkmenlerinin tercihleri görmezden gelinmemelidir. Bildiğiniz gibi 12 Mayıs 2018'de Irak'ta seçimler yapılmıştır. Bu seçimde şaibe olmuştur. Irak seçimlerinin üzerinden 6 ay geçmesine rağmen hükümet henüz kurulamadı. Irak Türkmenleri yeni hükümette görev bekliyorlar. Irak Türkmenleri hafife alınmamalıdır. Biz Irak Türkmenlerini desteklemeye devam edeceğiz. 

Öğrenci Andı

"Andımız bahanesi ile ölçüsü kaçan polemikler yaşanıyor. Yarım aydınlar, sözde uzmanlar bilip bilmeden ağızlarına ne gelirse gündeme taşıyor. Her şey bitti. Geriye Türk Milleti kimdir sorusuna cevap aramak mı kaldı? Nereye varmak emelindesiniz. Kırdığınız ceviz kırkı geçti. Baltanız defalarca taşa değdi. Türk milleti kimdir diyenler söyleyin asıl siz kimsiniz? Kimin ne olduğuyla ilgilenmiyoruz, herkesin etnik ve mezhebine saygı duyuyoruz. Ancak Türk milletini tartışmak düşmana koz vermek, emperyalizme selam yollamaktır. Hiçbir ülkücü buna izin vermez. Türklükte ırk arayan Türkçülüğü ırkçılıkla bir gören kim varsa tarihi bir hatanın tam ortasındadır.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.