Devlet Bahçeli: Fındık kurdu Başbakan

 MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İmam Hatip Liselerini kapatmaya kimsenin gücünün yetmeyeceğini vurgulayarak, “Rüşvet başörtüsü takmaz, hıyanet türbana sığmaz. İmam Hatip Liseleri’nin müfredadında okutulan derslerin hiçbiri harama cevaz vermez. İmam Hatiplerin ön bahçesinde, arka bahçesinde ne yolsuzluk, ne de yozlaşma yaşayamaz” diye konuştu.

Bahçeli, Giresun mitinginde yaptığı konuşmada, 7 Haziran seçimlerinde MHP’yi desteklemelerini istediği Giresunlulara, “Yürüyüşümüz; kavga umanlara, kargaşa planlayanlara, kaos tezgahlayanlara acı bir ders olacaktır. Yürüyüşümüz; haram yiyenlere, ihanet edenlere, bölünmeyi seçenlere Karadeniz gibi kabaracak ve bunların heveslerini kursaklarında bırakacaktır” sözleriyle seslendi. Giresun’un milli varlıklarının birer birer satıldığının altını çizen MHP Lideri, “Malumunuz, SEKA Aksu Kağıt Fabrikası 2004 yılında elden çıkarıldı. Aynı yer 2013 yılında satış bedelinin yaklaşık 14 kat fazlasına tekrar geri alındı ve yerine toplu konut yapılacağı söylendi. Dünyanın neresinde üretim yapan, iş ve istihdam yaratan bir fabrikanın kapanıp yerine toplu konut yapılması gündeme gelmiştir? Bu nankörlük, iş bilmezlik, Giresunluya vefasızlık değil midir? Göz göre göre devleti zarara uğratmak ve Giresun’a yüz çevirmek nasıl bir siyaset tercihidir? Giresun’da 15 belde belediyesi kapatıldı ve köye dönüştürüldü. Vatandaşlarımız mağdur edildi, hizmet almalarının önüne geçildi. Kimse meraklanmasın, kimse kaygılanmasın; kapatılan bu belde belediyelerinin alayını tekrar açacağız. AKP durmadı her varlığınızı satılığa çıkardı. Yerine yenisini koymadı, sizlerin geleceğiyle oynadı” dedi.

-“FINDIK KURDU BAŞBAKAN BU EVETLERİ İYİ DUYSUN”-

Bahçeli, Giresun’ın kaderinin “fındık” olduğunu vurgulayarak, “Giresun’un geçim kapısı fındığa dayalıdır. Fındık dalında kalırsa, umutlar havada kalacaktır. Fındık para etmezse, AKP’li yıllarda olduğu gibi, Giresun hüsran yaşayacaktır. Buna izin veremeyiz, buna sessiz kalamayız. Giresun’un meşru ve yerinde taleplerine ilgisiz duramayız. Hepiniz şahit olunuz; Fiskobirlik atıl vaziyetten çıkarılacak ve yeniden yapılandırılacaktır” dedi.

“Giresun için biz göreve ve hizmete hazırız” vurgusu yapan MHP Lideri, vatandaşlara, “Peki sizler bizimle yürümeye hazır mısınız? Bizimle yürümeye var mısınız? 7 Haziran geldiğinde; fındığınızı azar azar gasp eden, fındık paralarınızı götürüp saraya ve lükse yatıran müsriflere geciken demokratik tepkinizi gösterecek misiniz?” sorularını yöneltti. Bahçeli, Kalabalıktan çoşkulu bir şekilde “Evet” karşılığını almasının ardından konuşmasına şöyle devam etti:

“Fındık kurdu Başbakan bu evetleri iyi duysun. Fındık hırsızları, fındık yağmacıları bu evetlere dikkat kesilsin. Bu evetler Giresun’un talihini değiştirecektir. Bu evetler Giresun’un önünü açacak, yüzünü güldürecektir. Giresun için hedeflerimiz elbette çoktur. Biz, AKP gibi söz verip üzerine yatmayız. Biz, AKP gibi umut uyandırıp, hayalleri yıkmayız. Biz, önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben diyen, ilkelerinden ödün vermeyen, 46 yıllık tarihsel yürüyüşünden sapmayan Milliyetçi Hareket Partisi’yiz.

Bizim birlikteliğimizi kıskananlar çıkacaktır, nitekim çıkmıştır. Giresun’un milli duruşundan ürkenler çıkacaktır, nitekim bu da çıkmıştır. Fakat Giresun’da korkuya müsamaha yoktur. Kirli senaryolara, karanlık kampanyalara inanan yoktur. Kuru tehditlere aldanacak, ham dayatma ve istismarlarla kararından cayacak Giresun’un ne dününde ne de bugünün de görülmemiştir.”

-“HIRSIZLAR MANEVİYAT SÖMÜRÜSÜNE TUTUNMUŞLARDIR”-

MHP Lideri Bahçeli, 7 Haziran yaklaştıkça AK Parti’yi “suçluların telaşının” sardığını belireterek, “Davutoğlu paniklemiş, Erdoğan artık yasa ve Anayasa’yla yollarını tümden ayırmıştır” dedi. AK Parti’deki keskin düşüşün Davutoğlu’na kabus yaşattığını savunan Bahçeli, “AKP’liler dör bir koldan istismar yarışına girmişlerdir. Yüce dinimiz İslam siyasete ana malzeme yapılmıştır. Türkiye günlerdir; Kabe, başörtüsü, kıble, Kudüs, Diyanet İşleri, Kur’an-ı Kerim etrafında sahnelenen siyaset ayıbını izlemektedir. Rüşvet alıp veren eller meydanlarda Yüce Kitabımızı sallamaktadır. Hırsızlar maneviyat sömürüsüne tutunmuşlardır.

Giresun için söyleyeceği bir sözü olmayan, Türk milletine vizyon gösteremeyen kadrolar dini referanslarla ayakta durmaya çalışmaktadır. AKP’li bir genel başkan yardımcısı Erdoğan’a salavat getirecek kadar gözü dönmüştür. Artık siyasette hiçbir ölçü ve ayar kalmamıştır. Erdoğan’a salavat getirmek ne demektir? Bu nasıl bir iman, bu nasıl bir İslam anlayışıdır? Haşa, şefaati Erdoğan’dan bekleyecek kadar şirk ve batıla esir düşenlerin milletimizin huzurunda siyaset yapması tam bir skandal, tam bir kokuşmuşluktur. Türkiye ne hallere getirilmiş, soysuzluk ve soytarılık nasıl bu kadar ilerlemiştir? Cahiliye devrinin kalıntılarına ülke yönetimi bundan sonra nasıl temsil edilecektir? Manevi değerlerimizi siyasete rehin verenler, hadi kulu geçtik, hiç mi Allah’tan korkmamaktadır?” şeklinde konştu.

Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kaos ve istikrarsızlığın simgesi olduğunu dile getirirken “Erdoğan kavga ve husumetin çıban başı haline gelmiştir. Ahlaken ve vicdanen Cumhurbaşkanlığı koltuğundan sarsıla sarsıla, söve söve düşmüştür. Erdoğan tarafsızlığı peynir ekmek gibi yemiş bitirmiştir. Şeref ve namus üstüne ettiği tarafsızlık yeminini bozmuştur. Recep Tayyip Erdoğan demokrasimiz için açık tehdittir. Recep Tayyip Erdoğan huzur ve sukunet için yakın bir tehlikedir. Milli birlik ve beraberliğimizin, ahlak ve adaletin katili 17-25 Erdoğan’dır” diye kopnuştu.

-“İMAM HATİP LİSELERİNİ KAPATMAYA KİMSENİN GÜCÜ DE YETMEYECEKTİR”-

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik eleştirilerini sürdüren Bahçeli, şunları kaydetti:

“Erdoğan, kendisi ve dört çocuğunun imam hatip lisesi mezunu olduğunu söylüyor. Geçmişte çocuklarına üniversite kapılarının açılmadığını, katsayı ve başörtüsü engeline takıldıklarını her ortamda dile getiriyor. Arkasından evlatlarını yurt dışına gönderdiğini, Amerika’da okuduklarını ifade ediyor. Elbette bir zamanlar yaşanan başrötüsü dramı, İmam Hatip Liselerine uygulanan ambargolar kesinlikle doğru olmamıştır. İmam Hatip Liselerinden mezun olanlar, her engele rağmen, bu ülkeye hizmet etmeyi görev ve sorumluluk saymış vatan evlatlarıdır. Bu liselerde okuyan kardeşlerim Allah korkusunu bilirler. Haram helal ayrımını yaparlar. Neyin sevap neyin günah olduğunu ayıracak kadar ihlas ve vicdan sahibidirler. Ve İmam Hatip Liselerini kapatmaya kimsenin gücü de yetmeyecektir. Buraya kadar her şey tamamdır.

Şimdi Erdoğan’a sesleniyorum; 17-25 Aralık’ta ortaya çıkan rezalet ve zillet zincirine hangi İmam Hatip Liseli onay verecektir? Onay veren varsa, bunlar İmam Hatip’in hangi kapısından girmişlerdir? Rüşvete, soyguna, kul ve yetim hakkına el uzatmaya hangi İmam Hatip Liseli tepkisiz kalacaktır?

İmam Hatiplerin, Allah kelamının okutulduğu sınıflarında, hırsızlık ve hainliğe methiye mi, yoksa beddua mı vardır? Sayın Erdoğan gel önce sen bunları açıkla. Sonra da hakkındaki iddialardan dolayı mahkemenin karşısına çıkacak erdem ve cesareti sergile. Şayet aklanırsan, başımızın üstünde yerin vardır. Şayet temize çıkarsan, hakikaten iftiraya kurban gitmişsen en başta seni ve mahdumlarını savunacak Milliyetçi Hareket’tir. Fakat şunu bilmelisin ki, rüşvet başörtüsü takmaz, hıyanet türbana sığmaz. İmam Hatip Liseleri’nin müfredadında okutulan derslerin hiçbiri harama cevaz vermez. İmam Hatiplerin ön bahçesinde, arka bahçesinde ne yolsuzluk, ne de yozlaşma yaşayamaz.

-“BAK PIRLANTA GİBİ PARLAYAN, ERKEN YAŞLARDA GEMİLERİNİ YÜRÜTEN EVLATLARINI EMEK EMEK YETİŞTİRDİN”-

Erdoğan, bak pırlanta gibi parlayan, erken yaşlarda gemilerini yürüten evlatlarını emek emek yetiştirdin. Amerika’ya gönderdin, orada villalarda oturttun. Eğitimleri için hiçbir masraftan kaçmadın. Fakat onbinlerce evladımız senin çocukların kadar şanslı değildi. Çünkü onların bırak yurt dışında okuyacak imkanlarını, karnını doyurmaya halleri ve mecalleri bile yoktu. İmam Hatipleri Erdoğan istismar etti, onbinlerce evladımız kurban edildi. İmam Hatipleri Erdoğan ve zihniyeti diline doladı, onbinlerce masum hak kaybı yaşadı, halis ve tertemiz gönülleriyle çaresizliğe bırakıldı. En başta İmam Hatiplerde okuyan insanlarımız bugünkü tabloyu düşünmeli, yaşananları gözlerinin öne getirmelidirler. Öğrendikleri arasında, haşa, Allah’ın tüm vasıflarını üzerinde toplayan bir faninin adı geçmiş midir? Haram yemeye methiyeler düzülmüş müdür? Müslüman katillerine yardım ve yataklık övülmüş müdür? Yalan ve riyakarlık haklı görülmüş müdür? İftira atma, gıybet yapmak, dedikodu ve tezvirata sapmak haklı bulunmuş mudur? Bu sorulara verilecek tek bir olumlu cevap yoksa, Erdoğan’ın bu istismar oyununa, bu korkunç ve kahredici sömürüsüne İmam Hatipli kardeşlerim artık ne zaman itiraz edeceklerdir? Giresunlunun fındık parasını ayakkabı kutularına saklayan, yatak odalarına istifleyen şerefsizlere ne zamana kadar sabır gösterilecektir? Bu cehalet dönemi sürsün, bu calut ve firavun elçileri devam etsin deniyorsa, AKP hakikaten tek seçenektir. Bizin konuşmaktan bile utandığımız ne varsa, Erdoğan yapmış, Davutoğlu yerine getirmiştir.”

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.