Devlet Bahçeli Feyzioğlunu fırçaladı randevusunu iptal etti

Bahçeli iptal gerekçesini, "Feyzioğlu'nun rüşvet ve yolsuzlukla ilgili bir eleştiri getirmemesi, yeniden yargılamadan Öcalan'ın yararlanabileceği eleştirilerinin Feyzioğlu tarafından kırıcı bulunması" ile açıkladı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu ile yarın yapacağı görüşmeyi iptal etti. Bahçeli iptal gerekçesini, "Feyzioğlu'nun rüşvet ve yolsuzlukla ilgili bir eleştiri getirmemesi, yeniden yargılamadan Öcalan'ın yararlanabileceği eleştirilerinin Feyzioğlu tarafından kırıcı bulunması ve kendisinin zaten görüşlerini televizyonlardan yeterince açıklaması" ile açıkladı. Bahçeli, Feyzioğlu için "Bu şahıs, sivil inisiyatif başlattıklarını açıklayarak, kaldırılan "Özel Görevli Mahkemeler'le ilgili görüşlerini ve "Geçici 2.Madde'nin mahsurlarını günlerdir dile getirmektedir" ifadesini kullandı.

Bahçeli'nin yarınki görüşmesini iptal etmesiyle ilgili bir yazılı açıklama yaptı. Yakın tarihin en ciddi "Rüşvet ve Yolsuzluk Soruşturması"nın tüm engellemelere rağmen sürdüğünü, çok ağır iddialar, izahı çok güç suçlamalarınBaşbakan ve hükümetini köşeye sıkıştırıp zora soktuğunu belirten Bahçeli, "Türkiye; çıkarından başka bir şey düşünmeyen, yandaşlarını gayri meşru yollarla zenginleştirmek için mücadele veren bir iktidarın yönetiminde can çekişmektedir" dedi.

AK Parti zihniyetinin kanun dışı ilişkilerin yuvası; yolsuzlukları aklama, kayırma, koruma ve arkalama merkezine döndüğünü, hukukun üstünlüğüne uyması ve bağlı kalması gereken, bu kapsamda rüşvetin ve yolsuzluğun üstüne samimiyetle gitmesi şart olan AKP hükümetinin bürokrasiyi hedef seçtiğini, resmen taş üstünde taş bırakmadığını anlatan Bahçeli şöyle devam etti:

"Hükümet Anayasa ve yasalara göre suç işlemekte, arka arkaya yapılan yolsuzluk operasyonlarını manidar bularak suçun üzerini örtmeye yeltenmektedir. Başbakan Erdoğan hırsızlığın üzerine giden devlet görevlilerini cezalandırarak hırsızlara güvence vermekte, rüşvetçilerin intikamını almakta, adalet ve ahlak ilkelerine kast etmektedir. AKP iktidarı kendi oluşturduğu bürokrasiyle savaşmakta, atadığı bürokratları düşman gibi görmektedir. Ülkemiz vahim, nerede duracağı tam olarak kestirilemeyen siyasal felaketin tesiri altındadır."

"BU ŞAHIS..."

Bu çalkantılı, tehdit ve tehlikelerle dolu gündem içerisinde Türkiye Barolar Birliği Başkanı'nın bir süredir "Yeniden Yargılama" bahanesi altında bir dizi girişim ve temaslarda bulunduğunu öne süren Bahçeli şunları söyledi:

"Bu şahıs, sivil inisiyatif başlattıklarını açıklayarak, kaldırılan "Özel Görevli Mahkemeler'le ilgili görüşlerini ve "Geçici 2.Madde'nin mahsurlarını günlerdir dile getirmektedir. Barolar Birliği'nin Sayın Başkanı, Başbakan Erdoğan'la da Dolmabahçe Sarayı'nda bir araya gelmiş, kamuoyuna yansıdığı kadarıyla adaletin hakkını savunamadığı gibi, rüşvet ve yolsuzlukla ilgili herhangi bir eleştiri getirememiştir. Bu durum hukukun bel kemiği olarak değerlendirdiğimiz Barolar Birliği'nin söz konusu Başkanı'na uygun düşmemiştir. Peşi sıra bu kişi, katıldığı bir televizyon programında şahsıma ve partimize yönelik eleştiride bulunmuş, "Yeniden Yargılama' konusunda A'dan Z'ye yanlış bilgilendirildiğimi ifade ederek dünkü grup konuşmamda kırıcı olduğumu iddia etmiştir. Anlaşıldığı kadarıyla "Yeniden Yargılama'yla ilgili muhtemel mutabakatın İmralı canisi ve mahkûmiyet almış PKK'lı militanlara kadar ulaşma risk ve kaygısını açık yüreklilikle beyan etmemiz Barolar Birliği Başkanı'nı rahatsız etmiş ve ürkütmüştür. Bu kapsamda Barolar Birliği Başkanı'nın maksadını aşan üslubu tarafımca yadırganmış ve sorunlu görülmüştür. Türkiye bu doğrultuda giderse Oslo ve İmralı müzakerelerinin "Yeniden Yargılama' havucuyla örtülü bir affa ortam açacağı güçlü bir ihtimaldir. Bu sebeple Barolar Birliği Sayın Başkanı'nın heyecanla sürdürdüğü, malum çevrelerle danışıklı dövüş içinde götürdüğü süreç çok farklı ve milli vicdanların kabullenemeyeceği mecralara kayma izlenimi taşımaktadır."

"TÜRK MİLLETİ VE TÜRKİYE HER ŞEYİ GÖRECE YAŞAYACAKTIR"

MHP Lideri Türk milleti ve Türkiye'nin çok yakın zamanda her şeyi görecek ve yaşayacağını anlatırken, partisinin haklı, doğal ve meşru eleştirilerini kırıcı bulan Barolar Birliği Başkanı'nın görüş ve düşüncelerini medya tarafından kendisine tanınan geniş imkânlarla zaten paylaştığından yarınki randevuya gerek kalmadığını belirtti. Bahçeli, "Milliyetçi Hareket Partisi'nin Barolar Birliği Başkanı'ndan duyacağı ve öğreneği bir bilgi, dikkate ve kayda alacağı parlak bir fikri de görülmemektedir. Bu itibarla Barolar Birliği Başkanıyla yarın yapacağım görüşmeye ihtiyaç kalmadığından dolayı iptal ettiğimi muhataplarının bilmesini istiyor, herkesin bu çerçevede hareket etmesini özellikle ümit ediyorum" dedi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.