Devlet Bahçeli Erdoğan itibar edilmeyen bir siyaset cambazıdır-CANLI


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında milletvekillerine sesleniyor.

MHP lideri Bahçeli'nin konuşmasının satırbaşlarını paylaşıyoruz...

Son 11 yıldır Cumhuriyet tarihinin en üzücü gelişmelerine tanıklık etti. Millet ve devlet hayatı tahrip edilmiş, Türkiye zulmün kapanına kıstırılmıştır.

İktidar geçmişle hesaplaşıyoruz diye milli birliğimize saldırı gerçekleştirmiştir. Devamlığını duygu sömürüsünde gören menfaat teşekkülü olarak kendisini göstermiştir.

Bölücü teröristler dışında herkesle arasına mesafe koymuştur.

9 açıkhava toplantısı düzenledik. 9 Kasım Ankara Tandoğan'da son toplantımızı gerçekleştirdik. Milyonlarca vatandaşımız davetimize icabet ederek, Türkiye'ye sahip çıkmıştır. Yandaş kalemlar yazmasa da, bizimle ilgili haberleri saklasalar da milletimizle buluşmamızı engelleyememiştir.

9 Kasım'da Tandoğan dolup taşmış, eşine benzerine zor rastlanır bir coşkuya sahne olmuştur.

Türkiye'yi Çanakkale ruhuyla sahipsiz bırakmayacağız.

Ülkemizin elini zayıflatacak her müdahalenin karşısına biz duracağız. Türk milletine tarihten gelen tuzakları kuran mihraklara imanımızla ve ülkümüzle direneceeğiz.

Terör işbirlikçiğiyle mimlenmişlere hadlerini bildireceğiz.

Ne Mutlu Türküm Diyene sözü hak ettiği sesine kavuşacaktır. Türk milleti soylu ruhuyla egemenliğinin hakkını verecek, kötülerin hakkından gelecektir.

Başbakan ne yaparsa yapsın tarihsel varlığımızı engelleyemeyecek.

ADANA VALİSİNE SERT SÖZLER

AKP valisi sanki sokak kabadayıları gibi sanki ona buna sataşmak, çatmak ve kavga çıkarmak için fırsat kollayan bir meczup gibi terör estirmiştir. Kalabalıkların üstüne hakaretle ağza alınmayacak galiz ifadelerle yürüyen bir devlet görevlisine Adana müstehak değildir ve olmamalıdır.

ÖĞRENCİ EVİ

Denizli'de kız öğrenciler erkeklerle birlikte kalıyor. Bu muhafazakar yapımıza yakışmaz. Valiye söyledim gereğini yapacak.

Yardımcısını kum torbasına çevirdi. Başbakan'ın kendisini üstü süte yalanlayan, bir dediği diğerini tutmayan sayısız açıklaması vardır. Bir başbakan iki erdoğan denilirken sanırım denilen budur. İnkar ve yalanlar... Yok demedim yok görüşmedim sözler her fırsatta şahsını inkar etmiştir.

Başbakan Erdoğan bal gibi belgeli ve şahitli bir şekilde inkar edilen, itibar edilmez bir siyaset cambazıdır.

Başbakan Erdoğan yurtta kalamayan tüm üniversite öğrencileri zan altında bırakıp, aba altından sopa göstermiştir. Öğrenci evleriyle ilgili gerekli tedbirlerin alınacağını söylemiştir. Öğrenci evlerine barınma yerleri temin etmek hükümetin görevidir. Terör örgütüne oluk oluk para akıtırken, IMF'ye borç vermekten bahseterken öğrencilere barınma hakkı tanımamıştır.

Başbakan Erdoğna Türk ailesinin ahlak ve geleneklerin idrak edememiştir. 

Yurtta kalamayan milyonlarca öğrenci nerede kalacak? Parklarda mı kalacak? Yurtta kalamayan öğrenciler, kira külfetiyle başadebilmek için birlikte ev tutmaktadır. Türkiye'deki değerli bir çok şahsiyet bu şekilde okumuştur. Öğrencilerimiz değişik türden cemaat, vakıf evlerini tercih etmektedir. Milletimize hizmeti geçen çok sayıda saygın isim kalmıştır. Bu cemaat yurtlarından da mı rahatsız. Cemaat üzerinden yürüyen rahatsızlık dersanelerden sonra cemaat yurtlarına mı geldi?

Üniversitelelerin bütün sorunları bitti de sıra öğrenci evlerine mi geldi. Gençleri ahlaksız bir şekilde tasvir etmeye ne hakkı vardır?

Türk gençliği ahlaklı ve şuurludur. Her ailenin üniversitede oukyan bir çocuğu vardır. Hiçbi aile çcuğuunn gayri meşru hayat içinde bulunmasına izin vermeyecektir. Konut dokunulmazlığını, özel hayata saygı gösterilmesini düzenleyen anayasa maddesini çiğnemiştir. Sanki tüm evlatlarımız karmakarışık ilişkilerin içindedir. Erdoğan soru soran gazetecilere bile ateş püskürmüştür.

AKP'nin içi bu tartışmayla çatlamıştır.

Erdoğan kadim arkadaşlarına bile peşin hükümlüdür. En yakınındaki ateşe atmaktan bile çekinmemiştir. Öğrenci evlerine baskınlar düzenlenmiştir. Denizli, Afyon, İstanbul, Eskişehir polis ahlak devriyesine çıkmıştır. Bu ayıptır, razelettir, insafsızlıktır.

Öğrenci evlerinde sanki zevki sefa içindedir. Gezi Parkı'ndon ODTÜ'ye gençlerin eleştirilere dayanamayan hükümet karşı harekete geçmiştir. 

Maksat türk gençliğini sorgulatmaktır.

Aklı fikri milletin özel hayatında olan, onu bunu izleyen dinleyen birisinden baybakan olması hicap vericidir.

Başbakan kürtajdan çocuk sayısına kadar hayatın her alanına göre kabadır. Özel hayata saldırı Kur'an'a ve sünnete aykırıdır.

Öğrenci ve ailleerden özür dilemelidir.

DİYARBAKIR'DAKİ ERDOĞAN-BARZANİ GÖRÜŞMESİ

Başbakan Erdoğan'ın bu ziyareit çok tehlikelidir. 4 parçalı Kürdistan'ın güney parçasının lideri Barzani'nin erdoğan tarafından karşılanması vahimdir.

Kürdistan şerefine sıra gecesi mi düzenleyecek. İhanet süreciyle ilgili güven mi tazeleyecek. Diyarbakır'daki sinsi görüşmenin ihanetin yeni şekli olduğu açıktır. Peşmergeyle Diyarbakır'da görüşmemesi gerekir. Erbil'e gidip orada kalmasının hiçbir engeli yoktur. Türkiye başındaki müsibetten kurtulacaktır.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.