Davutoğlu: Üçlü eş başkanlık getirsinler; Paralel, CHP ve HDP olsun

"2018'DE HURKUŞ EĞİTİM UÇAĞINI TÜRKİYE KENDİSİ YAPACAK"

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Bingöl'ün ardından geldiği Elazığ'da İstasyon Meydanı'nda halka seslenirken, konuşmasına, "Gakkoşlara selam olsun. İsimlerin en güzeli Elaziz'e selam olsun. Bu ismi Elazize bağışlayan Sultan Abdülaziz'e selam olsun. Elazığ'ın Gakkoşların bir bakışına dünya malını değişmeyiz" dedi. Elazığlılardan 4 milletvekilini de isteyen Davutoğlu, hükümetlerinin yaptığı hizmetleri anlatıp, "Bakın bırakın uçağı insansız hava uçağı yapamıyorduk. Teröre karşı mücadelede insansız hava aracı için İsrail'e muhtaçtık, Bize yakışır mı İsrail'e muhtaç olmak. Bize yakışır mı? Ama bunlar bizi muhtaç etti. Ama şimdi kendimiz yapıyoruz. Kim yaptı? 2018'de Hürkuş eğitim uçağını Türkiye kendisi yapacak. 2023'te de milli savaş uçağını yapacağız. Kim yapıyor? Onlar konuşur Ak Parti yapar" dedi.

Davutoğlu, meydanda toplananlara, "28 Şubat zulmünü hatırlıyor musunuz?" diye sorarak, şöyle devam etti:

"28 Şubat'ta bu bacılarım başörtüsü mağduru olarak kapılarda tahkir edildiler mi? Bir Başbakan çıkıp mecliste bir başörtülü hanımefendiye dışarı dışarı diye tempo tuttu mu? Şimdi bütün bu başörtüsü zulmünü kim kaldırdı? Özgürlükleri kim getirdi? İnşallah ilk defa bu seçimde milletvekili adaylarımız arasında başörtülü de, başörtüsüz de var. Elele meclise girecekler inşallah. Memleket ne zaman dara düşse ilk ayağa kalkan illerimizin başında Elaziz gelir. Allah memleketi dara düşürmesin, Allah devlete ve millete zeval vermesin. Ama dara düşersek ilk başkaldıran ayağa kalkan Elaziz olmuştur. Biz 12 yıl içinde bu milletin başını dik tuttuk mu? Mazluma sahip çıktık mı? Allah için şahitmisiniz? Biz hep mazlumun elinden tutup kaldırdık mı? Bundan sonrada bu aziz bayrağın, mazlumların üzerinde dünyanın her yerinde dalgalanması için bize güç verecekmisiniz? Destek verecek misiniz? 4'te, 4 yapacak mısınız? Söz mü?"

"TÜRKİYE'Yİ KARIŞTIRMAYA KALKTILAR"

Başbakan Davutoğlu, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ı eleştirirken alandan yuh sesleri yükselmesi üzerine, şöyle dedi:
"HDP Eş Başkanı çıkmış diyor ki. Zihniyetini yuhalayın o anlamda şahsiyetini değil ama. Diyor ki, Kudüs Yahudilerin kutsal mekanıdır. İkinci Selahaddini Eyyübi diye anılan Elazığlı Barak Gazi'nin torunları, siz bu tarih bilmeze ders verecek misiniz? Haddini bildirecek misiniz? Cesaret edemez ama buraya gelirse önce Kudüs'ü öğren diyecek misiniz? Elazığ ayaktadır. Bakın 6-7 Ekim olaylarında, Suriye'deki olayları bahane edip Türkiye'yi karıştırmaya kalktılar. Bir çok ilimizde olay oldu. Ama Elazığllılar sizi alnınızdan öperim siz o vandalları Elazığ'a yaklaştırmadınız. Burada tek bir olay olmadı. Milli birlik beraberlik gerektiği zaman Elazığ her zaman ayaktadır. 78 milyonun kardeşliği için al bayrağın izzeti için birlikte kutlu bir yürüyüşe var mısınız?" dedi.

"ULUSLARARASI ÇEVRELERLE İŞBİRLİĞİ HALİNDELER"

Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu da eleştirerek, konuşmasını şöyle sürdürdü:
"CHP Genel Başkanı diyor ki, hani Esed'in arkadaşı, hani kimyasal silah kullanan Esed'in arkadaşı. Ona milletvekillerini gönderen, Suriyelileri geri göndereceğiz diyor. Elazizliler biz tanrı misafiriyiz deyip kapımızı çalanı kapıya koyar mıyız? Zalimden kaçanları zalime teslim eder miyiz? Zalimle biz işbirliği yapar mıyız? Elazığlılar muhabbetiniz, muhabbetimdir. Bu CHP Genel Başkanının milli şefi var ya, yuhalamayın. İnönü 1944'te Oraltan Köprüsü'nde 146'ü Azeri kardeşimiz Rus zulmünden kaçıp bu topraklara geldiğinde onları Ruslara geri vermişti. 146'sını da şehit etmişlerdi. Biz bir daha böyle bir zilleti için verir miyiz? Biz öz gardaşımızı ağlatırmıyız. Filistinliyi, Suriyeli, Türkmeni, Kürdü, Arabı ağlatırmıyız? Onun için bize düşmanlar. Neden hepsi birleştiler? Neden bir anda HDP, CHP, Paralel hepsi birleşti. Çünkü, bakın. CHP Genel Başkanı'nın bir danışmanı diyor ki, HDP'nin barajını aşmasını istiyoruz. HDP'liler de arka kapıdan giren paralelin sözcüsüyle konuşuyorlar. Ne dolap çeviriyorlar ne tuzak kuruyorlar biliyormusunuz? Mesele Ak Parti'nin yürüyüşünü durdurmak. Durdurabilirler mi? Cumhurbaşkanımıza muhtar olamaz dediler, engelleyibildiler mi? Engelleyemezler. Türkiye'nin yükselmesinden Somali'ye, Arakan'a, Irak'a Bosna'ya, Suriye'ye sahip çıkmasından rahatsızlar. Onlar rahatsız olsunlar, biz zalimi rahatsız etmeye devam edeceğiz. Mazluma da bağrımızı açmaya devam edeceğiz. Bunlar Türkiye'nin yükselen gücünden rahatsız olan uluslararası çevrelerle işbirliği halindeler. HDP lideri ne dedi? Bizim dedelerimizi soykırımla itham etti. Sen Elazığ'a yaklaşamazsın buradan oy alamazsın diyecekmisiniz? Çünkü bugünler imtihan günleridir. Biz tarihimizle kavga edenlerle problemliyiz. Biri Kürt ulusalcısız, CHP Türk ulusalcısı, Osmanlıyla, Selçukluyla problemli. Diyaneti kaldıracağız, İmam Hatipleri kapatacağız diyecekler. Biri vaktinde Ezanı Türkçe okutmaya çalıştı. Biri şimdi Allah Kürtçe bilmiyor mu diyor. Allah her şeyi bilir, Allah onun yolunda yürüyeni de ona isyan edeni de bilir. Önümüzdeki dönemde 7 Haziran'dan sonra yeni bir Türkiye'ye giriyoruz. Yeni bir anayasa ile insan onuruna özgürlükleri dayalı bir anayasa ile yeni bir Türkiye'ye doğru yürüyoruz. Bu topraklarda yaşayan herkes hangi etnik kökenden olursa olsun bizim için azizdir."

"BANA AHMET EL AZİZİ DEYİN"

Başbakan Davutoğlu, Elazığ'a yapılan ve yapılacak hizmetleri de anlatıp, "Elazığ'ın bırakın bakanını Başbakanı var. Beni Elazığlı saymaz mısınız? Ben Gakkoş değil miyim? Ben Elazığ'ın dağını, bayırını bilmezmiyim? Bana da Ahmet El Azizi deyin. Sizin Başbakanınızım, hem Türkiye Cumhuriyeti devletinin, hem de Elazığ'ın. Size söz veriyorum. Elazığ'dan gelen hiç bir talep bir saat dahi beklemez. Madem ki Elazığ ayaktadır, madem ki Elazığ bize Cumhurbaşkanlığı seçiminde yüzde 70 vermiştir, Elazığ'ın talebi beklemez. Dört yapacağız söz mü? Siz 4 yapınca 5'incisi benim Allah'ın izniyle. Biz Elazığ'ın taşına, toprağına kurban olalım diyoruz. İnşallah Organize Sanayi Bölgesini de genişleteceğiz. Teşvikle ilgili genel bir düzenleme yaptığımızda Elazığ'ı da göz önünde bulunduracağız. Bitirmeden önce bir kez daha ahidleşelim. Türkiye'de milli birlik ve beraberliği koruyacak mıyız? Söz mü? Teröre millet arasına nifak sokmak isteyenlere dur diyecek miyiz? CHP, HDP, MHP'ye onları arkadan destekleyen paralel çetelere yeter söz ve karar sadece milletindir diyecek miyiz? Söz mü? Türkiye'yi yüceltecek miyiz? Bütün bu hedefler için 4 kardeşinizi de birbirinden ayırmadan Ankara'ya gönderecek misiniz? Türkiye birincisi olacakmıyız? Söz mü?"

.

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.