CHP\'den diktatör kitapçığı

Kapağında Başbakan Erdoğan'ın bir siluetinin yer aldığı ve Diktatör kime denir ismiyle dağıtılan broşürde sözde 20 maddede yasa ve demokrasi dışı uygulamalar özetlendi. İşte o kitapçık...

1- "Yasama ve Yargı ayak bağıdır" diyen adamdan demokrat olmaz. Bunu söyleyene diktatör denir.
 
2- "Ben Silivri davalarının savcısıyım" diyen adamdan demokrat olmaz.Yargıyı siyasallaştıran adama diktatör denir.
 
3- Özel Yetkili mahkemeleri savunan adama demokrat denmez. Özel Yetkili mahkemeler diktatörlerin mahkemeleridir. Bu mahkemelerde adalet dağıtılmaz.
 
4- 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramını yasaklayana demokrat denmez. Bayramları yasaklayanlar diktatördür.
 
5- Yasalara aykırı olarak delil üretip yaprgılama yapan bir yönetimin başındaki kişiye demokrat denmez. Böyle kişilere dense dense diktatör denir.
 
6- Masum insanları aylarca hapse atıp, yıllarca yargıç karşısına çıkarmayan bir düzeni kuran ve bu düzeni savunana demokrat denmez. Bunu yapanlara çağdaş demokrasilerde diktatör denir.
 
7- Hak aramak için grev yapan, Anayasal hakkını kullanıp sendikalaşmak isteyenleri kapının önüne koyan bir düzeni savunana demokrat denmez. Bunu yapanlara diktatör denir.
 
8- Başbakanı bulmuş çiftçi derdini anlatacak... Çiftçiye "al ananı da git" diyene demokrat denmez. Bunu yapanlara diktatör denir.
 
9- Kesinleşmiş yargı kararlarını uygulamamak için yasal düzenleme yapanlara demokrat denmez. Bunu yapanlara diktatör denir.
 
10- Komşu ülkedeki yangının üzerine benzinle giden, radikal unsurları Türkiye 'de eğiten, eline silah verip Suriye'ye gönderen kişiye demokrat denmez. Bunu yapanlara diktatör denir.
 
11- Terör ihraç edip, sonunda terör ithal ederek 50'den çok yurttaşımızın yaşamına mal olan olayı kapatmak için mahkemeden yasak kararı çıkartan insana demokrat denmez. Bunu yapana diktatör denir.
 
12- Orduya talimat verip, 34 yurttaşımızı katleden ve Mecliste olay araştırılırken parmak hesabıyla olayı kapatan kişiye demokrat denmez. Bunu yapana diktatör denir.
 
13- Avrupa'da en büyük, dünyanın 3. büyük barosu olan İstanbul Barosu yöneticilerini yasalara aykırı olarak yargılayan düzeni kuranlara demokrat denmez. Bunu yapana diktatör denir.
 
14- Savunma hakkını kısıtlayan yargılama düzenini getirenlere demokrat denmez. Bunu yapan ve savunanlara diktatör denir.
 
15- Hükumeti eleştiren gazetecileri hapse atan ve Türkiye 'nin saygınlığını yerle bir edenlere demokrat denmez. Bunu yapana diktatör denir.
 
16- Gazetecilere "Boynunuzdaki tasmaları ben çıkardım" diyen adama demokrat denmez. Bunu söyleyene dünyanın her tarafında diktatör denir.
 
17- Parlamentodaki milletvekillerini, "el kaldırıp indirme görevini yapmakla sınırlayan" bir kişiye demokrat denmez. Bunu yapana diktatör denir.
 
18- Devletin vergi müfettişlerini bir silah gibi kullanıp, kendisini desteklemeyen işadamlarına ceza yağdırana demokrat denmez.
 
19- Başbakanken "sahip olduğum yetkilere cumhurbaşkanı olarak da sahip olayım" hayallerini kuran, başkanlık sistemini dayatanlara demokrat denmez.
 
20- Kentine, parkına, doğaya sahıp çıkana "çapulcu, ayyaş" diyen adama demokrat denmez. Çağdaş demokrasilerde bunu söyleyen adama diktatör denir. Diktatörler seçimle de gelebilirler... Hitler bunun en somut örneğidir...
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.