CHP'den devlete yurt seferberliği çağrısı

 CHP İstanbul Milletvekili ve Genel Başkan Koordinatör Başdanışmanı Erdoğan Toprak, FETÖ yurtlarında, okullarında yetiştirilen gençlerin, devlete, millete, orduya, cumhuriyete kast ettiğini belirtti.

Toprak şunları söyledi:
“Yıllardır, Milli Eğitimi, gençlerin okul ve yurt sorunlarını ihmal eden iktidar sorumluları, sorunu tarikat ve cemaatlere, dini vakıflara havale edip, gençlerimizi FETÖ ve benzeri dini cemaat, tarikatların, Hocaların, İmamların eline teslim ettiler. Bu siyasal iktidarların yanlışları ve yanılgıları, bugün milleti tankıyla ezen, milletin meclisine, polisine bomba yağdıran hainler ordusuyla ortaya çıktı.
Yıllardır, milletin, devletin olanaklarını, kaynaklarını, hazine arazilerini, yerel yönetimlerin arsa ve binalarını cemaatlere, vakıflara, tarikatların okullarına, yurtlarına tahsis edenler, bugünkü dehşet tablosunun vebalinin de ortağıdır.
Ailelerinden emanet alınan çocuklarımızın, gençlerimizin, 40 yıl sonra, şerefli asker ve polis üniforması içinde, onurlu yargıç – savcı cübbesi içinde, üniversite kürsüsünde, vali, kaymakam koltuğunda, devletin her köşesinde, ağlarını örmüş zehirli örümceklere dönüştürüldüğüne, 15 Temmuz akşamı milletçe tanık olduk.
İmanlı altın nesiller yetiştirmek iddiasıyla, devletin içine yerleştirilen, dini istismar edip, ülkenin ve dünyanın dört bir yanında dal budak salan bu şebekenin kurutulması, iktidarın ve yurttaşlar olarak hepimizin sorumluluğudur. Artık sorun, ‘15 sene yanılmışız Allah bizi affetsin’ boyutunun çok ötesinde, Türkiye Cumhuriyeti’nin bekası sorunudur.”
Toprak, her ile üniversite açmanın, dershaneleri özel okula çevirmenin FETÖ yurtlarını, okullarını kapatmanın, günü kurtarma çözümleri olduğunu ifade ederek şöyle konuştu;
“Devlet kendi kaynaklarını, cemaatlere, vakıflara tahsis etmek yerine, kendisi bir seferberlik başlatmak zorundadır. Kredi Yurtlar Kurumu (YURT-KUR) her 10 öğrenciden birisine yurt sağlamakta, kalanlar ise Cemaatlerin, tarikatların, Laik Demokratik Cumhuriyet düşmanı organizasyonların ev ve yurt tuzağına düşürülmektedir. FETÖ’ye önlem diye hükümet Maarif Vakfı’nı (MAV) kurdu. Okul, Yurt yapma görevi verildi. MEB bütçesinden 1 milyar TL hibe kaynak aktarıldı. Belediyelere, Hazine’ye, Milli Emlak’a ait arsa, bina araziler tahsis edildi. Milli Eğitim neden kendi görev ve sorumluluğunu, kaynaklarını böyle vakıflara devrediyor, kendisi yapmıyor? Milletin olan kaynakları millet için kullanmak, görevini yapmak zorunda.
Milli Eğitim’in isminin neden milli olduğu, Tevhid-i Tedrisat’ın, yani Eğitimin tekliğinin, birliğinin neden Cumhuriyeti kuranlarca temel ilke kabul edildiği, FETÖ ihaneti, Cemaatçi-Tarikatçı teröristlerin varlığı ile apaçık ortaya çıktı. Milli Eğitim vakit geçirmeden tüm Cemaat, Vakıf yurtlarını, okullarını, kurslarını evlerini kapatıp, çocuklarımıza, gençlerimize Milli eğitim verme sorumluluğunu yerine getirmek zorundadır. Bakanlık dışındaki tüm yurt ve eğitim kurumları, yakın takibe alınmalıdır. Milli Eğitim’in kaynakları vakıflara, cemaatlere değil, ülke ve millet için kullanılmalıdır. Kaynak yok deniliyorsa, gerekirse 3. Havaalanı, 3. Köprü projeleri bir-iki yıl ertelenip, tüm kaynaklar, gençlerimize yurt, okul, burs ve barınma imkanı sağlanması, Cemaat-Tarikatlara muhtaç kalmamaları için tahsis edilmelidir.
Ensar vakfının kaçak ev, okul ve yurtlarında masum çocuklara tecavüz edilirken, FETÖ yurtlarında, okullarında yetişenlerin bu ülkeye yaşattığı ihanet ortadayken, iktidarın, devletin, Milli Eğitim’in ve yerel yönetimlerin artık, bu tip örgütlere, cemaatlere ayıracak kaynağı, hibe edecek malı ve kaybedecek vakti yoktur. Partimizin seçim bildirgesinde de yer alan Öğrenci Yurdu Seferberliği, MEB tarafından ortak akılla ivedilikle başlatılmalı, hayata geçirilmelidir.
CHP iktidarında, TOKİ eliyle 1 yıl içinde hiçbir çocuğumuz, gencimiz yurtsuz kalmayacak. Fakir ailelerimizin, yoksul ve zeki, yurtsever çocuklarının, Cemaat-Tarikat-Dinci Vakıf yurtlarında zehirlenmelerine, müritleştirilp, akıllarının, benliklerinin teslim alınarak, dönüştürülmelerine izin vermeyeceğiz.”
Anahtar Kelimeler:
CHPDevleteYurt.çağrısı
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.