Büyükataman: Bunların vicdan dikişleri sökülmüş, utanma perdeleri yırtılmıştır

2014 yılının değerlendirmesini yapan Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, hükümeti 4 eski bakan üzerinden eleştirdi. "AKP yolsuzluk olmuş, yoksulluk olmuş, yalan ve yasakla bütünleşmiştir. AK Parti Hükümeti batmıştır, bitmiştir, balon gibi patlamıştır" ifadelerini kullanan Büyükataman, bu yıl iki seçim yapılmasına rağmen, toplumsal ve siyasi tansiyonun normalleşemediğini söyledi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet Büyükataman’ın 2014 yılının bir değerlendirmesini yaptı. Büyükataman'In yazılı değerlendirmesi şu şekilde:

2014 yılının bitişine sayılı günler kalmıştır. Ne üzücüdür ki, içte ve dışta tepkileri bileyen, sinirleri geren, öfkeleri tetikleyen ve büyük yankı uyandıran karmakarışık hadiseler 2014 yılını çekilmez yapmıştır. Aynen önceki senelerde olduğu gibi, Türk milleti 2014 yılında kaybeden, bunalan ve dara düşen taraf olmuştur.
 
Kötü niyetliler 2014 yılında gülmüş, bölücüler 2014 yılında umutlanmış, terör lobileri 2014 yılında güç ve itibar kazanmıştır.
 
Devlet kilitlenmiş, ekonomi tıkanmış, siyaset tükenmiş, sosyal yapı dağılmış,  spor buruşmuş, sanat tahrip edilmiş, özgürlükler tırpanlanmış, demokrasi duraklamış, bireysel haklar solmuştur.
 
Buna mukabil terörist emeller kamçılanmış, çözüm ve barış makyajlı işbirlikçiler, millet, milliyet ve memleket muhalifleri ihanet yarışında öne geçmişlerdir.
 
2014’te PKK'nın meşrulaştırma teşebbüsleri hız kazanmıştır. Milletimizin kaderi eli kanlı katillere mahkûm bırakılmak istenmiştir.
 
2014 yılı, ülkemiz için siyasi ve ekonomik belirsizliklerle, çalkantılarla, gerginliklerle geçen karamsar ve kayıp bir yıl olmuştur.
 
Bütün yapıcı çabalarımıza rağmen siyaset kurumu yine tıkanmış, kronik ve acil sorunlarına çözüm üretme kabiliyetinden uzaklaşmıştır.
 
Bu yıl içinde iki seçim yapılmasına rağmen, toplumsal ve siyasi tansiyon normalleşememiştir.
 
AKP’nin bizzat mihmandarlığı ve müdahalesiyle;  ortak değerler aşındırılmış, toplumsal hoşgörü zehirlenmiştir. Kutuplaşmalar keskinleşmiş, siyasi ve ahlaki kirlilik yaygınlaşmıştır. Adalete darbe vurulmuş, rüşvet ve rüşvetçilere kol kanat gerilmiştir.  Etnik bölücülük serpilmiş, hainler tavizlerle taltif edilmiş, jestlerle ödüllendirilmiştir.
 
Bunların yanında, ekonomik tablo ise tam bir yıkım ve enkazı işaret etmektedir. Bugün işsiz vatandaşlarımızın sayısı 5,5 milyonu geçmiştir.
 
Villada para eritemeyen, yatak odalarına para santralleri kuran, gemi yüzdüren, milyar dolarlar içinde yüzen evlatlar talihlidir ancak milletimizin pırıl pırıl milyonlarca gencinin cebinde beş para yoktur.
 
Saraylarda lükse batan; bakan, başbakan ve cumhurbaşkanı çocukları saltanat sürmektedir; vatandaşımız umutsuzluğun dibindedir.
 
2014 yılı ilk defa bir Türkiye Cumhuriyeti Devleti bakanının, Bakara Suresiyle dalga geçerek akara-makara soytarılığına tevessül etmesine şahitlik etmiştir.
 
Türk milletinin geleneğinde Beytülmal’e el uzatmak, soygun çetelerinin kulu ve kuklası olmak yoktur. 2014 yılında Beytülmal’e el uzanmıştır.
 
Adli Tıp Kurumu’nun 17-25 Aralık’tan sonra medyaya yansıyan rüşvet ve yolsuzluk tapelerinin montaj olmadığı sonucuna varması bile rüşvetçilerde bir ıslah, tedirginlik ve pişmanlığa yol açmamıştır.
 
Çünkü bunların vicdan dikişleri sökülmüş, utanma perdeleri yırtılmıştır.
 
Tuhafımıza giden bir başka konu ise AKP’li eski bakanlarla ilgili kurulan Soruşturma Komisyonu’yla ilgili yayın yasağı konulmasıdır.
 
AKP yolsuzluk olmuş, yoksulluk olmuş, yalan ve yasakla bütünleşmiştir. AKP Hükümeti batmıştır, bitmiştir, balon gibi patlamıştır.
 
Ümit ederiz ki, 2015 yılı dürüstlüğün onaylanacağı, yolsuzluğun, haramzadelerin ve günahkârların mahkûm olacağı bir yıl olarak tarihe geçecektir.
 
Helal kazancı için gece-gündüz çalışan aziz milletimizin her ferdi, yattığı yerden milyarlarca lirayı götüren zimmetçilere, istismarcılara, maneviyat tacirlerine, hırsızlara, üç kuruşa tamah edip iki dünyalarını da zelil eden siyaset vebalarına fırsat vermeyecek, demokratik gücüyle hakkına ve hukukuna sahip çıkacaktır.
 
2015 yılının aziz milletimize sağlık, başarı, barış, huzur ve güzellikler getirmesini diliyorum.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.