\'Bunlar komploysa senin iktidarın da komplo!\'
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin yerel seçim kampanyası kapsamında Mersin ve ilçelerindeki turuna Mut İlçesi'nden başladı. İlçe sınırlarından partilileri tarafından karşılanan Bahçeli, Cumhuriyet Meydanı'nda halka hitap etti. Yaklaşık 6 bin kişinin katıldığı mitingde konuşan Bahçeli, Başbakan Erdoğan'a yüklendi. 30 Mart'ta yapılacak yerel seçimin aslında bir başlangıç olduğunu belirten Bahçeli, "Arkasından 28 Ağustos'ta Cumhurbaşkanlığı seçimi olacak. Ondan sonra da 2015 yılı 12 Haziran'ın da milletvekilliği seçimi olacak. Bu üç seçim Türkiye'nin siyasetinin geleceğini kaderini tayin edecek. Eğer bu ülkede yaşayan insanlar kim olursa olsun hangi partinin mensubu bulunursa bulunsun önce ülkem ve milletim sonra partim diyerek Türkiye'de yaşanan olayları yorumlayıp değerlendirip ve kimin ne yapmak istediğini çok iyi anlayabildiği takdirde bu üç siyasi olay milletimiz için bir önemli bir dönem noktası olacaktır. Bu önemli bir siyasi olaydır. Türk milletinin önüne çıkmış olan bir fırsat, bir imkandır. Eğer bu iç siyasi olaylar bir doğru üzerinde değerlendirerek yorumlarsak bu Türkiye'mizin geleceğini aydınlatacak ve bir anlamıyla da AK Parti'nin 11 yıllık saltanatına son verecek. AK Parti, 11 yıldır bu ülkeyi yönetiyor. Meclisteki sayısal çoğunluğu tek başına iktidar olmaya yetiyor. Yakın siyasi tarihte hiçbir siyasi partiye nasip olmayan bir şekilde yürütmede varlar dolayısıyla sayısal çoğunlukları olduğu için tek başına iktidarlar. Bunun için güç, yani yasama ve yürütme bir siyasi parti için ülkeyi yönetmede önemli bir güç olarak kabul edilir. Siyasi iktidarı elinde bulunduranlar Türkiye'nin sosyal ve ekonomik sorunları çözmede muktedir olurlar. İstediği yasayı mecliste çıkarırlar, istediği yasanın uygulanmasını kendi inisiyatifleriyle kullanırlar ve ülkemizdeki hayat standardımızı, ekonomik ve sosyal sorunlarımızı çözümü kavuşturabilecek bir imkana kavuşabilirler" diye konuştu

DESTEĞE ARTIK İHTİYACI YOK
Ak Parti'nin 11 yıllık iktidar döneminin Türkiye'ye çok şey kaybettirdiğini kaydeden Bahçeli, sözlerin şöyle sürdürdü:
"11 yıldır uygulamalarında ortaya çıkan tablo şudur. Bir defa kaos var ülkemizde. 2'nci bunalımlar yaşatmaktadır. 3'ncü kamplaşmalar, kutuplaşmalar vardır. İç çatışmaya zemin hazırlayan davranışlar vardır. Türkiye'de nüfusumuz 76 milyondur. 44 milyon insanımız yani yüzde 59'u yoksuldur. Yoksulların içerisinde yani 44 milyon vatandaşın arasında 13 milyon açlık sınırının altında kalan vardır. Türkiye'de tek başına iktidar olan bir siyasi parti bu sayısal çoğunluğuyla bu sorunları çözmeye muktedir iken sorunları ötelemiş başka işlerle uğraşmaya başlamıştır. Ne yapmak istemektedir? Cumhuriyetimizin 90 yılını sorguluyor. Milli değerlerimizin ve manevi değerlerimizi tahrip ediyor. Türkiye'nin devlet ve toprak bütünlüğünü sarsan bir demokratik açılım zırvasıyla PKK'nın siyasallaşmasına ve onun cesaretlenmesine yol açıyor. Ama Türkiye'nin sorunlarına sosyo ekonomik meselesine kimsesizin, yetimin, öksüzün, esnafın, işsizin çiftçinin hiçbir meselesiyle bırakın uğraşmayı kendisine görev olarak görmüyor. Hepimiz hatırlıyoruz, Türk siyasi tarihine geçecek bir olaydır. Bir vatandaşımız geliyor, Sayın Başbakanla görüşmek istiyor. Koruma polisleri engel teşkil ediyor. O biraz yüksek sesle ama acaba Başbakana ulaşabilir miyim diyor. Sonunda mecbur kalıyor. Başbakan gelsin bakalım diyor, yanına çağırıyor. Derdini anlatıyor. O sırada da diyor ki, 'Sayın Başbakanım çözüm istiyoruz. Yoksa anamız ağlıyor diyor' Böyle bir durum karşılığında bir cevap 'Al ananı git' diyor. Recep Tayyip Erdoğan sen bir Yörük anasına hakaret edemezsin. Bunun hesabını bir gün vereceksin. Kimseyi küçümseme hakkına sahip değilsin. Bir memur geliyor derdini anlatacak. Arkasından diyor ki size oy vermiştik. Vermeseydin diyor. Artık yasama da ve yürütmede olan gücü şımartıyor, şaşırtıyor yoldan çıkartıyor Başbakanı. Yargıyı siyasallaştırmayı tercih ediyor. Dolayısıyla 3 kuvvet olan yasamayı da kendi denetimi ve kontrolü altına almaya çalışıyor. Zaten medya yandaşıyla, yanaşmasıyla bunlara hizmet eder duruma gelmiş. Dolayısıyla sayın Başbakan bir bakıyor ki milletin kendisine vermiş olduğu desteğe artık ihtiyacı yok."

YÜZ KARASI
Ak Parti hükümeti ve Başbakan Erdoğan'ın büyük bir yanlış içinde olduğunu iddia eden Bahçeli, sözlerini şöyle devam etti:
"Çükü bu kadar güç ve kuvvet kendi elindedir. Ben istediğimi yaparım diyor. Demokrasiyi unutuyor, otoriterleşiyor. Başbakanlığını unutuyor, benleşiyor. Arkasından da tek adamım diyor. Şimdi de diktatör olmaya hevesleniyor. Twitter mı yasaklayın bunu diyor. 'Dünya bana karşı çıkacakmış çıkarsa çıksın' diyor. Kendine babayiğitlik taslayarak Türk milletinin etrafında toplanacağın zannediyor. Şimdi Sayın Recep Tayyip Erdoğan öyle bir noktaya gelmiştir ki, bu da Cenabı Allah'ın büyük bir takdiridir, 17 Aralık 2013, Sayın Başbakan için bir yüz karası olaydır. Türk milleti için ise bir kara gündür. Yazıklar olsun 98 gün oldu. 17 Aralık'tan bu güne kadar. Yolsuzluk ve rüşvet ayyuka çıkmış, vatandaşlarımız her gün bunu tartışıyor. Televizyonlarda, haberlerde ve yazılı basında milletimi bunu okuyor. Sayın Başbakan yolsuzluk ve rüşvetle mücadele edeceği yerde, inkar ediyor. Bana komplo yapılıyorlar, bana montaj yapıyorlar diyor. Sayın Başbakan peki nasıl komplo olur, bu sana nasıl montajdır. Bakanın dışarıdan bir ısmarlama bakan mıdır ki sana komplo için, bu noktaya hataya düşmüş olsun. Genel Müdürü kim tayin etti ki, ayakkabı kutusunda 4,5 milyon dolar parayı saklıyor. İran'dan gelen zavallı bir şarlatan, 29 yaşındaki bir insan senin bakanını ve dört tane çocuğunu nasıl avucunun içine alıyor ki rüşvet ve suiistimal yapıp her şeyi yaptırıyor. Bunlar nasıl komplodur? O zaman bunların alayına komplo diyorsan senin iktidarın da komplodur. Şimdi rüşvet ve yolsuzlukla mücadeleden çekiniyor, korkuyor paniğe kapılmış 96 günden bu yana devletin imkanlarıyla TOKİ aracılığıyla taşıma unsurlarla mitingler yapıyor, gelene hakaret ediyor. Kimine alçak diyor, bunlar hain diyor. Bazen paralel devletten bahsediyor saldırmadığı insan yok sanki kendisi sütten çıkmış ak kaşık."

Bahçeli, Mut'ta yaptığı konuşmanın ardından Silifke İlçesi'ne hareket etti.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.