Buldan'da Meclis Üyeleri MHP'den istifa etti

Buldan MHP’de istifa edenler arasında son seçilmiş İlçe Başkanı Mehmet Tuğrul, MHP’li Buldan Belediye Meclis üyeleri Murat Ermiş ve Ömer Camioğlu, kadın kolları başkanı Mediha Demircioğlu son dönem İlçe yönetim kurulu üyelerinin tamamı, MHP Buldan ilk kurucu başkanı Hüseyin Avni Dağdelen, eski İlçe Başkanları Ahmet Sarıoğlu, Eşref Ekli, eski 2. Başkan Yahya Yıldırım, Ülkü ocakları eski başkanlarından Atilla Küçükdağdelen, Murat Ermiş, Kadir Açar, Osman Gülsün, Murat Onat, Buldan Belediye Meclisi eski üyeleri Kamil Durusoy, Rıza İnci, Ahmet Sarıoğlu, Servet Demircioğlu, Ali Serdar, Kadın kolları eski başkanlarından Ayşe Özkan ile birlikte toplamda 209 üye yer alıyor.

Eski ilçe başkanı Mehmet Tuğrul'un açıklaması şu şekilde ;

"Kurucu önder Ülkücü hareketin Başbuğu Alparslan Türkeş'in dava hareketi MHP yarım asırdır Türk siyasi hareketinin ana damarı olmuştur. MHP'nin bastığı toprak, tuttuğu bayrak, döndüğü kıblesi tartışılmaz belli olan tek parti idi.

9 ışık doktrini bizim pusulamız olmuştur. Bu doğrultuda ben Mehmet Tuğrul olarak aklımın erdiğinden bu yana bu çizgiden hiç çıkmadan bir nefer gibi mücadele ettim. Rabbim bana bu kutlu davada iki dönem ilçe başkanlığı nasip etti. Milliyetçi Ülkücü hareketin bekası için bu görevi onurla ve Şerefle temsil etmeye çalıştım.

7 Haziran seçimlerinden sonra MHP ve Ülkücü hareketin ilkeleri ve ülküleri mevcut yönetim tarafından ne yazık ki terk edildi. En demokratik haklarını kullandı diye partili arkadaşlarımız baba Ocaklarından kovuldu. Başkalarına gösterilen hoşgörü milliyetçi ve Ülkücü kardeşlerimize gösterilmedi. Tarihte hiç kimsenin yapamadığı Ülkücü kıyımı maalesef ki bu yönetim tarafından yapıldı. Bizimle birlikte bizden de fazla bedel ödeyen dava yolunda bir ömür geçirenler demokrasi hürriyetçilik şahsiyetçilik ilkesi yok sayılarak biat edilmedi diye tek kalemde silindi.

Ülkücü hareketin kaderi tek kişinin kararına bağlamak ülkücülük değildir. Ülkücülük hiçbir yerin tekelinde de değildir. Ülkücülük orda burada olmaz. Ülkücülük akılda, imanda, seviyede, yürekte, ilimde, teknikte, işte, ahlakta, fedakarlıkta ve başarıda olur.

Ben bir Türk Milliyetçisiyim, Ülkücüyüm.

Bu anlayış içerisinde siyaset hayatımı sürdürmeye devam edeceğim.

Hedef ve ülkülerimize hizmet ettiğine artık inanmadığım ve bu anlayışla Türk Milletine hizmet etmemizin mümkün olmadığı için bana göre Başbuğumuz Alparslan Türkeş'in kurduğu çizgiden sapan Milliyetçi Hareket Partisinden üzülerek istifa ediyorum.

Bizimle beraber mücadele eden tüm dava arkadaşlarımdan haklarını helal etmelerini istiyorum hepinizi Allah'a emanet ediyorum."

Buldan Belediye Meclis Üyesi Ömer Camioğlu'nun, açıklaması şu şekilde ;

Mensubu olmaktan gurur duyduğum partimin, Türk milliyetçiliği fikir sisteminden, uzaklaşması Başbuğum Alparslan Türkeş’in 3 vekille meclis salonlarında temsil ettiği o soylu günlerden, adını bile telaffuz etmek istemediğim terör örgütü yandaşı bir partinin altında vekil sayısıyla bizi, mecliste temsil ettiğini düşünen MHP genel başkanı ve yönetiminin bugün bizleri temsil edemediğini görmek elem ve üzüntü verici.

48 yıllık mazisi olan bir partinin 3 vekille temsil edildiği günlerde ki asaletinin bügün olmadığını görmek, hiçbir menfaat ve ukba peşinde koşmayan Türk milliyetçilerinin basit ikballer için yapayalnız bırakıldıklarını ve başka bir partinin payandıralığını yapmaktan başka bir işleri kalmadığını görmüş bulunmaktayım.

Genel merkez ve yöneticilerinin parti tüzüğümüzde belirtilen ilkelerle bağdaşmayan tutum davranışlar ve politikalar nedeniyle ülkümüze ve hedeflerimize hizmet ettiğine inancım kalmamıştır

Bu sebeple partimden istifa ediyorum..


 Buldan Belediye Meclis Üyesi Murat Ermiş'in açıklaması şu şekilde ;
Bugün burada siyasi hayatımın belki de en zor kararını vermek üzereyim… Bana bu kararı vermeyi zorlayan en büyük etken, mevcut MHP yönetimiyle, çocuklarımıza ve torunlarımıza daha müreffeh bir Türkiye Cumhuriyeti bırakamama endişesidir.

Biz ülkücülerin mücadelesi, her zaman Türk milletinin ve devletin yüceltilmesi için gayret göstermekten ibaret olmuştur. Bu gayret, her türlü çıkar ve hesabın da önüne geçmiştir. MHP ve ülkücü hareketin kuruluş ilkeleri ve ülküleri mevcut yönetim tarafından ne yazık ki terk edilmiştir. İzlenen politikalarla hareketin kimliğiyle oynanmış, MHP’ye duyulan güven, maalesef halk nezdinde yerle bir edilmiştir.

Hayatım boyunca gönül verdiğim ve tüm kademelerinde onurla mücadele ettiğim Milliyetçi Hareket Partisini, Demokrasiyi sindirememiş bir yönetim anlayışı tarafından işgal altında olduğunu üzülerek görmüş bulunmaktayım.

Bu yönetim anlayışıyla Türk milletine hizmet etmenin mümkün olmadığı da gün gibi aşikâr olmuştur.

Bu güne kadar göğsümde şeref madalyası olarak taşıdığım Türk milliyetçiliği ve ülkücülük anlayışıma, ters düşen bu anti demokratik bir yapıyla artık çalışmanın mümkün olmadığından partimden ve partideki görevlerimden istifa ediyorum.

Görevden alınan MHP Kadın Kolları Başkanı Mediha Demircioğlu'nun açıklaması şu şekilde ;

Türklük gurur ve şuuru, islam ahlak ve fazileti ile yoğurulmuş bir türk kadını ancak ‘Türk kadar güçlü’ sözünü söyletebilir. İyi yetişmiş bir Türk kadını ancak yukarıda bahsedilen özlü sözün içini dolduran nesiller yetiştireblir. Okuyan düşünen araştıran ve sorguluyan bir Türk kadını ancak evlatlarına ve ailesiene zarar gelmesini engelleyebilir. Yaşadığı sosyal hayatta işyerinde mahallesinde hatta siyasi partisinde kadının yeri tartışılmaz en değerli noktadır.

Ülkedeki kirli baronların ülkemizi ne hale getirdiklerini görmemek müptezellik olurdu. Vatanımı ve partimi bu kirli baronlara karşı koruyamayan ve bugün bu noktada olmamızda büyük pay sahibi olan MHP genel merkez yöneticilerinden herkes hesap soracaklardır. İşte bu neden ve sebeplerden dolayı partimden Kadın kolları başkanlığımdan istifa ediyorum.

Vatan Ne Türkiyedir Türklere Ne De Türkistan Vatan Büyük Ve Mürefeh Bir Ülkedir Yani Turan!..

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.