Bekir Coşkun: Kılıçdaroğlu Bana 'Seçimde Şansımız Yok' Dedi

Sözcü gazetesi yazarı Bekir Coşkun, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisine 2015 Genel Seçimlerini kazanma şansları olmadığını söylediğini açıkladı.

Zaman zaman Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik eleştirileri ile gündeme gelen Bekir Coşkun, Sözcü gazetesinden Nil Soysal'a verdiği röportajda çarpıcı bir iddia ortaya attı. Kılıçdaroğlu ile yemekte bir araya geldiğini belirten Coşkun, CHP Liderinin kendisine "2015 seçimlerinde de şansımız yok" dediğini aktardı.

İşte Röportajdaki o kısım;

Ge­çen yıl ara­da kay­na­dı. Ama iki yıl ön­ce­ki soh­be­ti­miz­de, "Kı­lıç­da­roğ­lu çok ba­şa­rı­sı­z" de­miş­ti­niz…

De­miş­tim evet. O za­man üç se­çim kay­bet­miş­ti. Bu­gün kay­bet­ti­ği se­çim sa­yı­sı dört. Fa­kat se­ne­ye gö­re­cek­sin, yapılan be­şin­ci se­çi­mi de kay­bet­miş ola­rak biz bu­ra­da ko­nu­şa­ca­ğız.

"İKTİDAR OLUYORUZ DİYEMEM"

O ka­dar mı emin­si­niz?

O ka­dar emi­nim. Çün­kü ge­çen­ler­de bir ye­mek­te bir ara­ya gel­dik Ke­mal Kı­lıç­da­roğ­lu ile. Ben Ke­mal Be­y'­e; 'Se­çim­de şan­sı­nız var mı?' di­ye sor­dum. 'Yo­k' de­di. Ken­di­si de­di bu­nu. 'Biz ik­ti­dar olu­yo­ruz di­ye­bi­lir mi­si­niz?' de­dim. 'Di­ye­me­m' de­di. Bu as­lın­da umut­suz­lu­ğu­mu da­ha çok ar­tırdı. Şim­di tek umu­dum ne bi­li­yor mu­sun? Ben bu­gü­ne ka­dar ne de­sem ter­si çık­tı. Bu­gün di­yo­rum ki; 'Ke­mal Bey se­çi­mi ka­za­na­ma­ya­cak.' İn­şal­lah ka­za­nır. Ama za­ten Ke­mal Bey ka­za­nır­sa, en çok ken­di­si şa­şı­ra­cak! Uzun sü­re ina­na­ma­ya­cak! Şok fi­lan ge­çi­re­cek hat­ta.

"YENİ LİDER ÇIKMAZSA FELAKET OLUR"

Bir ay ka­dar ön­ce, "Ye­ni li­der­ler la­zı­m" di­ye bir ya­zı yaz­dı­nız. Ya­ni tek çı­kar yol ye­ni bir li­der mi? Bu­nu mu söy­le­mek is­ti­yor­su­nuz?

Bu bir şans ola­bi­lir. CHP ve MHP'­nin çı­ka­ra­ca­ğı or­tak baş­ba­kan ada­yı "ye­ni li­der­ler la­zı­m" ya­zı­mın ce­va­bı­dır. Eğer Kı­lıç­da­roğ­lu da, Bah­çe­li de, hat­ta he­pi­miz ger­çek­ten bu ül­ke­yi se­vi­yor­sak, çö­züm ara­yış­la­rın­da bu­nu da dü­şün­meliyiz. Sağ­cı­sı, sol­cu­su, mer­kez­ci­si, ko­mü­nis­ti, her­kes bir ara­ya ge­le­cek. Di­ye­cek­ler ki; "Biz se­çim­de tek li­der­le çı­kı­yo­ruz. Ye­ter ki dev­le­ti bu adam­dan kur­ta­ra­lım!" Yok­sa so­nu­muz fe­la­ket! Tür­ki­ye çok kö­tü gün­le­re gi­de­bi­lir. So­kak­lar kan gö­lü­ne dö­ne­bi­lir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.