BDP Lideri Haydar Baş:Dünya Türkü bekliyor

Bağımsız Türkiye Partisi’nin (BTP) Nevşehir’in termal suyuyla ünlü Kozaklı İlçesi’nde 3 gün süren Yaz Gençlik Kampı dün sona erdi. Yaklaşık 6 bin kişinin kampın kapanış konuşmasını yapan BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, gündemdeki gelişmeleri değerlendirdi. 

Ehl-i Beyt’i terk edersen, Yezid’in gemisine binersin!

Konuşmasının başında memleketi Akçaabat'tan örnekler vererek, Teravih namazlarına olan ilginin son yıllarda azaldığına işaret eden Prof. Dr. Baş, bunun nedenlerini sıraladı: "Arkadaşlarla bunu konuştuk. En son vardığımız sonuç şu oldu: Geçmişte, bizim çocukluk ve gençlik dönemimizde halkımızın ta geçmişten kalan inancı Allah ile kul arasında ibadetle var olan bağdı. Şimdi bu bağ kopartıldı yani ibadet terkedildi. İbadet terkedilince, din bir 'sistem', bir ideoloji oldu. İnsanımıza din bir ideoloji olarak takdim edilince, şimdi bu sistem içinde varsan Müslümansın, yoksan değilsin. Onun için Allah'tan ve Peygamberden kopmalar toplumda alabildiğince yaşandı. Ilımlı İslam, dinlerarası diyalog, dindar görünüp iktidar olan insanların işlediği cinayetle toplumu getirdikleri noktadır. Peki, bu iş nasıl halledilecek? Bu yanlıştan nasıl dönülecek? Bu sorulara alacağımız cevap şu olmalı: Bütün bu değerlere kavuşabilmek için toplumumuzu acilen Ehl-i Beyt merkez noktasında bir araya gelmesi lazım. Eğer bir samimi bir Müslüman olmak istiyorsak, samimi bir Türk vatandaşı olmak istiyorsak Ehl-i Beyt merkezinde duygumuzu, düşüncemizi, siyasetimizi, maneviyatımızı ve kültürümüzü buluşturmamız lazımdır. Bu olursa Allah'ın Kuran'da, Peygamber Efendimizin hadislerde beyan ettiği güzellikler olur. Peygamber Efendimiz ne buyuruyor: "Benim Ehl-i Beyt'im Nuh'un gemisi gibidir. Bu gemiye binen kurtulur." Ehl-i Beyt'in gemisine binmezsen, o zaman Yezid'in gemisine binersin."

Dünya sizleri bekliyor

Yıllarca toplumu Sünni - Alevi diye ayrıştırdıklarını ifade eden BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, "Maraş, Sivas ve Çorum olayları bizim için yüz karasıdır. Var mısınız bunu tertemiz yapmaya! Bu ancak bir ve beraber olmamızdan, aradaki kini ve nefreti kaldırmamızdan, birbirimizi sevmemizden, birbirimize karşı kendimizi feda etmekten geçiyor" dedi. 

Müslüman - Türk dünyasının büyük bir şansı olduğunu dile getiren BTP Genel Başkanı, "Peygamber Efendimizin Ehl-i Beyt ailesi ile tanışarak, Allah sevgilisinin nefesini o insanlar Anadolu yaylasına taşıdılar. Her noktasında bir Peygamber nefesinin ruhaniyetine rastlarsınız. Onun için Türk milleti tarihte Allah'ın askeri olarak bu yüzden tanınmıştır. Allah davasını bu yüzden omuzlarında inşallah kıyamet sabahına kadar devam ettirecektir. Biz medeniyetler, siyasetler, kültürler üstü bir İslam - Türk kimliği ile tarihin derin sayfalarında dünyanın bütün kıtalarına sefer ettik. Oraların coğrafyasını işgal etmek değil, demirini cebimize koymak değil, karnımızı şişirmek için değil; ilah-i kelimetullaha hizmet etmek için oralara gittik. Gittiğimiz her yerde can, mal, namus, din ve vicdan emniyetlerini her türlü insana doya doya yaşattık. Bugün dünya bu emniyeti, Türkoğlu Türk sizleri bekliyor. İyi bilin ki, bu toplumun bu toplumun dinamikleri zedelenirse, o takdirde toplum hakkında birileri kötü projeler üretiyor, demektir. Türk milleti devletiyle barışacak, devlet ve millet beraberliği hayata geçirilecek. İki, sivil ve asker beraberliği hayata geçirilecek. Milletimizin ve devletimizin üzerinde hesabı olanlar, evvela milletin ordusuyla, askeriyle oynarlar. Ordu ve asker, senin değerlerini koruyan kalkan demektir. Bu kalkan olmazsa, seni sıfır ile çarparlar. Eğer yapamıyorlarsa, bu işi Haydar Hoca'ya devretsinler." 

Yıkacağım onları

Türkiye'nin ekonomi yönden de depremler geçirdiğine işaret eden Prof. Dr. Baş, işsizlik oranının yüzde 7'den yüzde 20'lere çıktığını kaydetti. TÜPRAŞ, PETKİM gibi kamu kuruluşlarının elden çıktığını hatırlatan BTP Lideri, elimizdeki imkânları kaybettiğimiz halde Türkiye'nin 200 milyar dolarlık iç ve dış borcunun şimdi 1 trilyon dolara çıktığını belirtti. Prof. Dr. Baş, şöyle devam etti: "Senin sermayen yok... Adamın sıcak parası ile caka satıyorsun. 10 milyar dolar Türkiye'den, bankalardan para çekilsin vallahi güm diye Türkiye dibe vurur. Haydar Hoca'dan başka hiçbir ekonomist onu kurtaramaz. Ben ülkenin durumunu çok iyi biliyorum, hazırlıklarımızı ona göre yaptık. Yabancı sermaye parasını çekti, zannediyorlar ki Türkiye dibe vuracak! Yok, geçti Bor'un pazarı, Haydar Hoca ortaya çıktı. Tuşla mağlup olmaya mecbursunuz. Bu işi ben biliyorum. Şimdi Meclis'te olmadığım halde, onların parasıyla savaşıyorum. Yıkacağım onları..."

 Kredi hayatına son verilecek

Vatandaşın cebinden kredi kartları vererek parayı çektiklerini dile getiren BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, şunları söyledi. "Önce bu bankaları elden çıkardılar. Şu anda Türkiye'deki bankaların yarısından fazlası ecnebi. Sendikasyon kredileri ile bankalarımız da onların parasını sermaye olarak kullanıyor. Şimdi Başbakan, 'Ayağınıza göre yorganızı uzatın' diyor. Dün neredeydin? Sen milleti gırtlağına kadar borçlandırdın, 'sakin ha, bu kredi kartları ile harcama yapmayın' diyorsun. 13 milyon vatandaşımızın faize bulaşarak batmış durumda. Sen şimdi 'ben bunları kurtaracağım' diyor musun?  Onlar şimdi Haydar Hoca bir iktidar olursa, 'kökümüze kibrit suyu' dökülecek diye endişe ediyor. Onların köküne kezzap dökeceğim! Buradan sesleniyorum! Bağımsız Türkiye Partisi'nin iktidar olduğu gün, kredi hayatına son vereceğim. Bu kefili Cumhuriyetimizdir."

Rusya MEM ile depara kalktı

Rusya'nın kendisini Parlamentosuna davet ettiğini hatırlatan Prof. Dr. Haydar Baş, Duma'nın sıradan bir meclis olmadığını, siyasette ya da kültürde ne kadar güçlü olursa olsun orada kimseyi konuşturmadıklarını kaydetti. Prof. Dr. Haydar Baş, "27 Şubat'ta Rusya'ya gittik. Liberal Demokrat Partili Lisiçkin bana dedi ki, 'Biz sizin sistemi 2006'dan bu yana uygulamaya koyduk. Çok güzel neticeler aldık. Bundan sonra daha verimli neticeler alacağız' dedi. Bizimle Sibirya'ya gel, bize proje üret. Şimdi Başbakan dese ki, oradaki isyanı durdurmak için Güneydoğu için proje üret, Haydar Hoca gider mi, gitmez mi? Vallahi de giderim... Ama öyle kaçıyorlar ki! Birilerine Güneydoğu'yu bu milletten koparmak için sanki söz verdiler. Hadi oradan be! Güneydoğuu benim öz be öz kardeşimdir. Ben kardeşimin karnını doyurmasını da, sırtını giydirmesini bilirim. Ben bu işi Ahmet Türk ile haledeceğim. Türk - Kürt kardeş olacak. Ayıranlar kalleş olacak." Türkiye'de benzer bir davet almadığına işaret ederek, bunun nedeni olarak "Bu iktidar,  Haydar Hoca'nın görüşleriyle ayakta duruyor" dedirtmemek olduğunu belirterek, şunları söyledi: "2005 yılında yoğun bakımda olan Rusya şimdi 5 bin metrelik uzun koşuya, depara kalktı. 5 bin metreyi 100 metre koşar gibi koşuyor. Neden? 2005'ten beri Milli Ekonomi Modeli'ni (MEM) uyguluyor. Rusya'yı da bize kötü tanıttılar. Öyle değil! Suriye'nin başına bela olan kapitalist dünyanın şerrinin önünde en büyük engel Rusya olmuştur. Rusya olmasaydı Suriye diye bir devlet olmayacaktı, Esad diye bir insan hayatta olmayacaktı. Zaten bunları da çatlatan bu değil mi? Rus Devlet Başkanı Putin, bizim tezimizi Duma'da takip ettikten sonra, ‘Biz bu tezin tamamını hayatımıza geçireceğiz, uygulayacağız’ dedi. Putin, Milli Ekonomi Modeli ile ABD'ye diyor ki, 'Ben 2005 yılında solunum yetersizliği içindeydim, şimdi pehlivan oldum. Seni yıkacağım.”

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.