BBP'den Flaş İttifak Hamlesi: Bahçeli'den Randevu Talebi!
 Par­ti­le­ri ile MHP ta­ba­nın­da­ki it­ti­fak bek­len­ti­si­ne du­yar­lı­lık gös­te­re­rek, ge­re­ği ko­nu­sun­da üzer­le­ri­ne dü­şe­ni yap­ma­ya ha­zır ol­duk­la­rı­nı açık­la­yan BBP li­de­ri Des­ti­ci­’nin so­mut bir adım at­tı­ğı öğ­re­nil­di. Des­ti­ci, ya­zı­lı baş­vu­ru ile Bah­çe­li­’den ta­le­pte bu­lun­du.

SÜ­REÇ HIZ KA­ZA­NA­CAK 

Edi­ni­len bil­gi­le­re gö­re, Des­ti­ci ye­ni­den MHP Ge­nel Baş­kan­lı­ğı­’na se­çil­me­si do­la­yı­sıy­la ha­yır­lı ol­sun di­ye­ce­ği Bah­çe­li­’y­le se­çim it­ti­fa­kı ko­nu­su­nu da gö­rü­şe­cek. Şu ana ka­dar ki gö­rüş­me­ler­de cid­di bir yol alı­na­ma­ma­sı­na ne­den ola­rak, MHP’­nin Ku­rul­tay yo­ğun­lu­ğu gös­te­ri­li­yor­du. 21 Mar­t’­ta Ku­rul­tay ger­çek­leş­ti­ren MHP’­nin ye­ni yö­ne­ti­mi­ni be­lir­le­me­siy­le it­ti­fak sü­re­ci­nin da­ha hız­lı iler­le­ye­bi­le­ce­ği be­lir­ti­li­yor.

B PLANI SP İLE İTTİFAK

BBP’NİN B planının ise SP ile seçim ittifakı yapmak olduğu öğrenildi. İki parti arasında şu aralar Genel Başkan Yardımcıları düzeyinde görüşmeler yapılıyor. SP ve BBP’nin geçtiğimiz ay bir resepsiyonda Genel Başkan düzeyinde de konuyu görüştüğü öğrenildi.

vahdet
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.