BBP'de Kadın adaylardan ücret alınmayacak

BBP Ge­nel Baş­ka­nı Mus­ta­fa Des­ti­ci, ge­nel se­çim­ler için par­ti­ye mil­let­ve­ki­li aday aday­lı­ğı mü­ra­ca­at­la­rı­nın dün iti­ba­rıy­la baş­la­dı­ğı­nı söy­le­di. Ge­nel se­çim­le­re ha­zır ol­duk­la­rı­nı di­le ge­ti­ren Des­ti­ci, "BBP'de aday aday­lı­ğı mü­ra­ca­at­la­rı 11 Şu­bat-6 Mart ara­sın­da ya­pı­la­cak. Er­kek aday­lar­dan 500 li­ra aday­lık baş­vu­ru üc­re­ti alı­na­cak, ka­dın ve en­gel­li aday­lar­dan baş­vu­ru üc­re­ti alın­ma­ya­cak" ifa­de­si­ni kul­lan­dı. 

CİZ­RE­’Yİ HA­TIR­LAT­TI

İç Gü­ven­lik Re­form Pa­ke­ti'ni de eleş­ti­ren Des­ti­ci "Mev­cut ya­sa­lar, PKK'nın Ciz­re ya da Di­yar­ba­kır'da yap­tı­ğı ey­lem­le­re mü­sa­ade edi­yor mu? Mev­cut ya­sa­la­ra gö­re bu­nun ce­za­sı yok mu? Siz mev­cut ya­sa­la­rı bi­le uy­gu­la­maz­ken ye­ni gü­ven­lik ya­sa pa­ke­tiy­le ne­yi en­gel­le­mek is­ti­yor­su­nuz? Bu hiç inan­dı­rı­cı gel­mi­yor" di­ye ko­nuş­tu.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.