Bahçeli Ülkü Ocakları ile İftar Yaptı

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezi İl İlçe ve Belde Ocak Başkanları ve Yöneticilerine yönelik Ankara’da MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin katılımlarıyla şereflendirdiği  bir iftar yemeği düzenledi.

Düzenlenen yemeğe MHP Liderinin yanı sıra Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, MHP Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, İl ve İlçe Ocak Başkanlarımız ile çok sayıda Ülkücü katıldı.

Devlet Bahçeli Genel Başkan Olcay Kılavuz tarafından karşılandı. Bahçeli Genel Başkan bir süre sohbet ettikten sonra ezanın okunmasıyla birlikte iftarlar açıldı.

Birlik ve beraberliğimizin pekiştiği bir günde iftarın açılmasının ardından Bolu Ülkü Ocakları Başkanı Hafız Kenan Çevik tarafından İftar Duası ettirildi. Türk-İslam dünyasının uğradığı zulümden kurtulması için eller semaya açıldı.

Daha sonra Genel Başkan Kılavuz tarafından program çerçevesinde bir konuşma gerçekleştirildi. Kılavuz konuşmasında:

“Ramazan ayının huzur ve bereket dolu ikliminden feyizlenmek,  nefsimizi hata ve günahlardan alıkoymak, vicdan muhasebesi yaparak, kendimize çeki düzen vermek için bu mübarek günler son derece anlamlıdır. Paylaşma ve dayanışma duygusunun arttığı, birlik ve beraberlik hislerinin perçinlendiği bu mübarek ayın, Türk- İslam âlemine hayırlar getirmesini can-ı gönülden niyaz ediyorum. İslam âleminin başında dolaşan kara bulutların dağılması, kan ve barut kokusunun yerini; huzur ve güvenin almasını temenni ediyorum.

Hepinizin bildiği üzere yanı başımızdaki Halep’te, Rakka’da; Musul’da, Telafer’de soydaşlarımız yiyecek bir lokma ekmeğe, içecek bir yudum suya hasrettir. Doğu Türkistan’da soydaşlarımızın oruç tutması, başörtü takması yasaklanmakta, Çin zulmü tüm iğrençliğiyle artarak sürmektedir. Filistin gece-gündüz bombalara maruz kalmakta, çocuklar uykularından parçalanmış bedenleriyle uyanmaktadır. Arakan’da, Orta Afrika’da, Somali’de, Mısır’da, Libya’da, Afganistan’da, Pakistan’da, Çeçenistan’da ve ismini sayamadığım pek çok ülkede Müslümanlar geleceklerinden kaygılı bir şekilde yaşamaya çalışmaktadır. Bu mübarek Ramazan ayında en büyük dileğimiz,  bu acıların bir an önce son bulması ve İslam âleminin düştüğü gaflet uykusundan bir an önce uyanması adınadır. Ülkücü hareket nerede bir mazlum varsa onun yanında durmuş, nerede bir zalim varsa onun karşısına dikilmeyi şeref saymıştır.

Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey’in talimatlarıyla Türkmeneli için başlattığımız yardım kampanyası da bu tavrımızın somut örneklerinden birisini teşkil etmiştir. Türk milleti, soydaşlarının yaralarının sarılması için, büyük bir âlicenaplık örneği göstermiş ve bunun sonucunda 20 tırlık bir yardım konvoyu Kerkük’e ulaştırılmıştır.

Bu vesileyle, yardım kampanyasının fikir mimarı olan Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey başta olmak üzere,  emeği geçen tüm ülküdaşlarımıza ve aziz milletimize teşekkürlerimi sunuyorum. Ülkü Ocakları bugüne kadar olduğu gibi, bugünden sonra da dünya mazlumlarının sesi ve destekçisi olmaya devam edecektir.

Ülkü Ocakları, yarım asra yaklaşan mazisi boyunca Türk gençliğinin milliyetçi bir bakış açısıyla yetiştirilmesi için gayret gösteren köklü bir kuruluştur. Ocağımızın temelinde şehitlerimizin mübarek kanı vardır. Ocağımızın ilerleyişinde dava büyüklerimizin alın teri mevcuttur.  Ocağımızın ayakta kalmasında aksakallıların duası vardır.

Ülkü Ocakları bu kutsal mirası sırtında taşımaktan çok büyük bir gurur ve şeref duymaktadır. Bu yükün ağırlığının farkında olarak, tüm çalışmalarımızı belirli bir sistem, inanç ve disiplin içerisinde yürütmenin hassasiyeti içerisindeyiz. Cennetmekân Başbuğumuz Alparslan Türkeş Beyefendi’nin emaneti olan Ülkü Ocakları, kendisi de bir Ülkü Ocaklı olan Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey’in göstermiş olduğu hedefler doğrultusunda ilerlemektedir.

Lider Ülke Türkiye hedefine ulaşmak için, Bilgi Çağının gerektirdiği ilimle donanmış, tarihini ve bugününü iyi analiz etmiş, geleceğe dair plan ve hedefleri olan bir gençliğin teşekkül etmesi en önemli görevimizdir. Ülkü Ocakları’nın bağrından yetişen bu kadrolar, geleceğin Lider Ülkesinin mimarları olacak ve gönlümüzde yanan Turan ülküsünü muhakkak gerçek kılacaklardır. Hamaset ve içi boş hayallerle hiçbir yol alınamayacak, sistemsiz ve disiplinsiz bir hareket asla sonuca ulaşamayacaktır. Bu sebepten dolayı, tüm dava arkadaşlarımız teşkilatın ilkeleri ve kaideleri doğrultusunda hareket ederek, sistemli bir bütünü oluşturacaklardır. Bu uzun ve zahmetli yolu aşacak inanç, bilgi ve potansiyel; Ülkücü Türk gençliğinde fazlasıyla mevcuttur.

Gençlerimizi kötü alışkanlıkların pençesinden kurtarmak, boş hayallerin peşinde koşmaktan alıkoymak; kimliklerini ve kişiliklerini zedeleyen her türlü unsurla mücadele etmek bizim en büyük sorumluluğumuzdur. Kökü binlerce yıla uzanan aile ve toplum bağlarımızı sağlamlaştırmak, ahlak ve maneviyatı zihinlerde ve gönüllerde hakim kılmak vazgeçilmez ilkelerimizdir. Türk gençliğinin enerjisini yanlış yerlere kanalize etmek ve köksüzleştirmek isteyenlerle sonuna kadar mücadele edeceğiz. Gençlerimizi “yüksek vasıflı bir Türk” olarak yarının kutlu ufuklarına hazırlayacak ve aydınlık geleceğimizin mimarları yapacağız.

Türkiye’nin, Türk dünyasının, İslam âleminin ve bilcümle mazlumların ümit ışığı, gönül felahı Ülkücü harekettir. Cenab-ı Hakk, Kur’an-ı Kerim’de “İnanıyorsanız, üzülmeyin, gevşemeyin zira; Allah inananlarla beraberdir” buyurmaktadır. Bu mukaddes söz, bizim ruh ve mana âlemimizde ete kemiğe bürünmüştür. Türkmen Beyimizin önderliğinde, Ülkücülerin zafere ulaşacağı günler asla uzak değildir.

Selam şanlı mazimize!Selam yarına! Selam zafer ordusunun silahlarına!

Bu güzel programın düzenlenmesinde çok büyük emeği olan Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey’e, uzak yakın demeden davetimize icabet eden kıymetli ülküdaşlarımıza en kalbi şükranlarımı sunuyor, hepinizi Cenab-ı Allah’a emanet ediyorum.” dedi.

Genel Başkan Kılavuz’un konuşmasını tamamlamasının ardından MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin uğurlanmasıyla birlikte düzenlenen program sona erdi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.