Bahçeli;  Türkiye gerekirse kendi yağında kavrulacaktır

MHP Lideri Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında milletvekillerine sesleniyor:

"Huzurumuza kasteden odaklar faaldir. Mücadelmiz gevşemeyecektir. Türkiye üzerinde hesap yapanlar yine kaybedecektir.
Terör saldırılarına rağmen dayanacak, sabredecek ve mutlaka saldırıları boşa çıkaracağız.
 
Derik Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk şehit düşmüştür. Evladının kaymakam olmasıyla grurulanan babaısnın duruşu da hayranlık vericidir. Herkese ders verir nitelikte konuşmuştur. Fatih'ler oldukça, baba Asım'lar dimdik durdukça, Allah bu millete yeni bir İstiklal Marşı yazdırmayacaktır.


Terörle mücadele zor ve yüksek maliyetli bir süreçtir. Türkiye çok sayıda kanlı örgütün direkt hedefindedir. Sözde gelişmiş ülkeler ne yazıktır ki terör örgütleriyle kapalı ilişki halindedir... Caniler Avrupa'da baştacı edilmektedir. 
Milletvekli dokunulmazlıklarının kaldırılmasından sonra mahkeme çağrılarını dikkate almayan HDP'lilerin hukukun önüne çıkarılmaları Avrupa'yı ayağa kaldırmıştır...

HDP'liler için kıyameti koparan Avrupalılar, hayatlarını kaybeden mazlumlar karşısında sessiz kaldı. Avrupalıların yanlı tavırları ne HDP'yi ne de PKK için yeterli olmayacaktır. 
HDP'li milletvekillerinin tutuklanmasından sonra tehdit dozu yüksek mesajlar verenler önce kendilerine bakmalıdırlar... 
Avrupa Birliği, hendeklerden özyenetim çıkarmaya çalışanların yanındadır... Dostluk ve müttefik demek terör örgütlerine yardım ve yataklık demek değildir. Terör bir insanlık suçudur ve hibir şekilde haklı çıkamayacaktır. Türkiye, egemenlik haklarından taviz verecek çakma bir devlet değildir. Türkiye ne karanlıkta yatacak ne de kara düş görecektir...
AB Komisyonu'nun aday ülkelerle ilgili lerleme raporu açıklanmış, Türkiye raporu da 102 sayfadır. Yine tarafgirdir ve Güneydoğu'daki sorunun siyasi süreçle çözülebileceğini söylemektedir. AB, klasik ve şablon ezberlerinden kurtulamamıştır... AB'nin, terörle mücadelemizi engelleme çabaları ortadadır... Serbest dolaşım için terörle mücadeleden taviz verelim istiyorlar bu raporla. Türkiye'nin buna evet demesi, normal karşılaması her şeyden önce dökülen şehit kanlarına ihanettir. 
ERDOĞAN'IN "AB REFERANDUMU" AÇIKLAMASI
Erdoğan "Bizi istemiyorlarsa açıkça söylesinler, halkımıza sorarız" diyor. AB seçeneksiz ve mecbur olduğumuz bir oluşum değildir. Türkiye gerekirse kendi yağında kavrulacaktır. Bu cevher Türk milletinde vardır, yeter ki görmesini bilelim. Onurlu birliktelik yerine onursuz ve omurgasız bir birliktelik için sürekli itilmemeliyiz. Biz Türkiye'yiz, büyük ve yenilmez Türk milletiyiz...

ABD SEÇİMLERİ
8 Kasım Salı günü ABD'de demokrasi imtihanı yaşanmıştır. Yeni başkan sandıktan çıkmıştır. ABD'nin 45. başkanı, tüm bahsiçileri, uzmanları, yeni yetme kaşifleri ters köşeye yatrımış, herkesi şaşırtmıştır. Bunda aslında şaşılacak bir şey yotrur, ABD halkı hür iradesiyle başkanını belirlemiştir. ABD sıradan bir ülke değildir, önemli bir ülkedir. İzlenmesinde mutlaka yarar ve zorunluluk vardır. Ancak buna gereğinden fazla anlam yükleyen çevrelerin mevcudiyeti kaygı vericidir.
Türkiye'de de "ilk kadın başkana" manşetleri atıldı ancak Trump ipi göğüsledi. Clinton'ın seçilmemesi, onunla bir gelecek umanları şok etmiştir. Trump tüm tahminleri boşa çıkarmıştır. Bizim için ABD Başkanı'nın kim olduğu önemsizdir, önemli olan başkanın nasıl bir siyaset izleyeceğidir. Obama ve seleflerinden ağzımız yandığından, Trump'ın mesajlarını üfleyerek izliyoruz... Bizim yeni başkandan ilk arzumuz, FETÖ ile mücadelede Türkiye'ye destek vermesi ve Pensilvanya'daki hainin ön şartsız iadesidir.


YENİ ANAYASA ÇALIŞMALARI
Meselmiz kimin ne olacağı değildir. 15 Temmuz'dan sonra bambaşka Türkiye vardır. Vakit varken Türkiye'nin önünü açalım.
Çalışmalar sonlandıktan sonra Gerekirse milletimizden görüş almaktan çekinmeyelim.
Türk siyaseti ucuz hesap yapmadan çatışma ve çekilşmeye kapılmadan Türkiye'nin ana meselelerine çözüm getirmeye mecburdur.

AKP'nin Anayasa metni tarafımıza resmen iletilmiştir. Katıldığımız ve katılmadığımız maddeleri teke tek belirliyoruz. Bu süreçte CHP naz etmemli, kapris yapmamalı, geri, durmamalıdır. Sorunlara beraberce eğilelim.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.