Bahçeli: Kongre İsteyenler Küçük Bir Grup!

 Devlet Bahçeli, MHP Genel Merkezinde düzenlenen İl Başkanları MYK üyeleri toplantısının ardından ilginç açıklamalar yaptı. Olağanüstü kurultay isteyen partililere " devşirme ve karanlık odak" gibi ağır hakaretler içeren açıklamasında Bahçeli'nin muhalifleri "küçük bir grup" olarak tanımlaması dikkat çekti.

Bahçeli'nin açıklamasının tamamı şu şekilde:

Bahçeli'nin elindeki 2 büyük koz muhalifler zor durumda!
"Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri ve İl Başkanları ortak toplantısı bugün gerçekleştirilmiştir.
Özellikle partimizi hedef alan algı ve siyaset operasyonları tüm yön ve boyutlarıyla görüşülmüş, bundan sonra izlenecek stratejiler detaylarıyla değerlendirilmiştir.
İçi boşaltılmış hukuk anlayışının ve iradesi çalınmış hukukçuların arkasına saklanan bir kısım mihrakların, kutlu davamızın temel ve tarihi dinamikleriyle oynamaya yeltenmeleri elbette dikkatlerden kaçmamaktadır.
Okyanus ötesi kaynaklı planlamalardan medet uman, vicdanını kiralayanlara umut bağlayan, böylelikle MHP’yi ele geçirme ve kontrol altına alma amacına ulaşacaklarını sanan gafiller şüphesiz yanıldıklarını göreceklerdir.
Milliyetçi Hareket Partisi 47 yıldır; ülke, millet ve vatan hizmetinde birçok tuzak ve tertiplerle karşılaşmış, nice saldırı ve tahriklerle sabrı ve metaneti test edilmiştir.
Komplo mucitleri, fitne mimarları, işbirlikçilik markaları ve kriz müellifleri her defasında üç hilale cephe almışlar, farklı kılık ve suretlere bürünerek partimizi küçültmeye, eritmeye kalkışmışlardır.
Ancak hiçbir şer niyet, hiçbir hain ittifak, kökü dışarıda hiçbir karanlık odak başarıya ulaşamamış, sonuç alamamıştır.
Milliyetçi Hareket Partisi’ni kirli emellerine alet etmek isteyen malum çevreler, içimizden devşirdikleri küçük bir grupla zalim gayelerini hayata geçireceklerini hesap etmektedirler.
Türk milliyetçiliğinin hor görüldüğü günlerden, millet nezdinde itibar ve prestij kazandığı bugünlere gelesiye kadar sayısız engel önümüze çıkarılmıştır.
Türklüğün doğrulması ve toparlanması yerine boynunun bükük durmasını arzulayanlar, Milliyetçi Hareket Partisi’yle özel olarak uğraşmışlar, mücadelesini kösteklemeye çalışmışlardır.
Daha güçlü bir Türkiye, daha müreffeh bir millet, daha kudretli bir devlet özlemiyle kavrulan partimizi; etkisizleştirme çabaları, mahkeme kararlarıyla meşgul etme arayışları, kayyum nakliyle durdurma hayalleri tehdidin boyutu göstermesi bakımından anlamlıdır.
Nitekim Milliyetçi Hareket Partisi nifak çemberine alınmak, paralel yörüngeye sabitlenmek istenmektedir.
Hedef Türkiye, Türk milleti ve Türk siyasetidir.
Tertemiz vicdanlarına inandığım, dava şuuruna sahip olduklarını bildiğim Milliyetçi-Ülkücü Hareket’in aziz mensupları oynanan oyunun her yönüyle bilincindedir.
Geçtiğimiz Ocak ayında, MYK kararıyla olağan büyük kurultay tarihimiz 18 Mart 2018 olarak belirlenmişken, olağanüstü tüzük ve kurultay talebi çığırtkanlığı yapılması bir defa Milliyetçi Hareket Partisi’ni kaosa sürükleme hazırlığıdır.
Kişisel ikbal hırslarına yenik düşen, paralel telkin ve dayatmalara düğme ilikleyen malum şahıs ve niyet sahiplerinin partimizin içini karıştırmak ve bulandırmak için her yolu denedikleri ortadadır.
Milliyetçi Hareket Partisi her şeyin farkındadır.
Merkez Yönetim Kurulu üyelerimizle il başkanlarımız tam bir dayanışma ve fikir birliği içerisindedir.
Gönüllerinde millet sevgisi, yüreklerinde Allah aşkı, kalplerinde tükenmeyen bir vatan sevdası taşıyan her kardeşim, her ülküdaşım gelişmelerin içyüzünü okumakta, buna göre tavır almaktadır.
Türkiye düşmanlarının Milliyetçi Hareket Partisi’ne sızması amacıyla taşeronluk yapmaya soyunanları Türk milleti ibretle, esefle, nefretle takip etmektedir.
Milliyetçi Hareket Partisi hukukun tüm imkanlarını kullanarak hakkını arayacak, Allah’ın izniyle yanlış hesap doğru kararlarla telafi edilecektir.
Üstelik bu süreçte sabır ve soğukkanlılıktan da taviz verilmeyecektir.
Milliyetçi Hareket Partisi haklıdır ve hakkının yenilmesine, mütecaviz operasyonlara asla müsaade etmeyecektir.
Bir yanda partimizi istikrarsızlığa sokmak için faal halde bulunan, diğer yanda muhtemel partileşme çalışmalarını alttan alta yürütenlerin gerçek yüzü çok yakında net olarak anlaşılacaktır.
Ayrıca olağanüstü tüzük kurultayıyla ilgili kanunsuz tarih açıklayanlar suç işlediklerini, vebal taşıdıklarını iyi bilmelidirler.
Korsan ve paralel kurultayın toplanması şöyle dursun, düşünülmesi bile akla ziyandır.
Kaldı ki birliğimizi, beraberliğimizi bozmaya kimsenin gücü ve nefesi yetmeyecektir.
Geleceği konuşmaktan korkanların, davamızın özüne yabancı kalmışların, şehit ve ecdat mirasından kaçanların Milliyetçi Hareket Partisi’ni esaret altına almaları imkânsızdır.
Başka kapılara yüz sürüp, sonra verilen imkanları yanlışa yorarak partimizin varlığında hak iddia edenler her zaman vesayeti altına girdikleri paralel örgüt gibi lekeli olacaklardır.
Milliyetçi Hareket Partisi içinde bulunduğu badireyi aşacaktır.
Partimizin tüm karar ve yönetim kurulları bir ve beraberdir.
Türk milletini medeniyetler ve milletler mücadelesinin en üstünde görmek, devletimizi lider ülke yapmak ülküsünden en ufak ödün verilmeyecektir.
Bunu başaracak inanç, kadro, azim ve irade MHP’de vardır.
Milliyetçi Hareket Partisi, gözlerini ufkun ötesine, sonsuzluğa dikmiştir.
Birileri dedikodu çarkında vakit kaybederken, partimiz Türklüğün kucakladığı hakkaniyetli bir küresel dengenin tesisine imkân sağlamak için mücadele edecektir.
Bizim siyaseten ilerleyişimizin yol haritasında sabır, akıl, şuur, denge, ihtiyat yer almaktadır.
Dibi görünmeyen kuyulardan su içmeme konusunda kararlılığımız tamdır.
Bize yol gösteren en önemli kılavuz, tarihimizin bilhassa ibret ve ders almamız gereken ıstıraplı sayfalarındadır.
Bunun için tehdit ne derece büyük, tehlike ne kadar yakın, engeller nasıl olursa olsun taşıdığımız milli sorumluluk ve heyecanı heba ettirmeyeceğiz, 47 yıllık emaneti çiğnetmeyeceğiz.
Sorunlardan ve sıkıntılardan ürkmeyerek; suçlamalardan ve zorluklardan yılmayarak, tuzaklardan ve karanlıklardan uzak ve uyanık durarak Milliyetçi Hareket Partisi hedeflerine ulaşacaktır.
Geçmişte Türk Milliyetçileri suçlanmış, baskıya maruz kalmış, içten içe erimesi planlanmıştır.
Türk Milliyetçileri mağdur olmuş, sıkıntıya düşmüş, ayrılmalar yaşamıştır.
Unutulmasın ki, hiçbir zaman mağlûp olmamış, yüreklerindeki milli ateş sönmemiştir.
Teslimiyetçiliğin, idare-i maslahatçılığın, eyyamcılığın, popülizmin, kimliksizliğin hakim olduğu bir dönemde; Milliyetçi Hareket Partisi umuttur, çaredir, tasfiye ve işgale tevessül edenleri kesinlikle şaşkına çevirecektir. Allah’ın izniyle buna da herkes şahit olacaktır."
Anahtar Kelimeler:
BahçeliMhpKurultay
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Hasan Baskan 5 yıl önce

Sayin genelbaskan Kurutay isteyenler kücük bir gurupsa Ülkücüleri mahkeme kapilarinda süründüreceginize Kendinize güveniyorsaniz . Ülkücü iradeden korkmaniza gerek yok HODRI MEYDAN deyip kurultayi toplayin

Misafir Avatar
nk 5 yıl önce @Hasan Baskan

bu konuda erdoğan ne diyor onu söyle. referansın o nasılsa.

Beğenmedim! (5)
Avatar
muhittin karakayis 5 yıl önce

eyyyyyyyy bahceli .madem küçük bir grup git kongreye ez.ama artık millette karşılığın kalmadı cekilllllllllllllll.

Avatar
AS 5 yıl önce

sayeleri̇nde ülkücü kalmadi...

Avatar
Yusuf Orhan 5 yıl önce

sayın devlet bey, küçük bir grup dediğiniz 1200 genel kurul delegesinin % 50'si demek, genel kurul istemiyorsunuz bunu anladık ama açıklamalarınızda akıl mantık yok, bunu anlamakta zorlanıyoruz

Misafir Avatar
nk 5 yıl önce @Yusuf Orhan

mhp 1200 delegeden ibaret değil. delege partinin yönetiminde bir araç. bu sebeple mhp'yi zor durumda bırakan bu delegelerin mhp ile ilişkisinin kesilmesini talep ediyor anadoluda binlerce ülkücü

Beğenmedim! (9)
Avatar
erol usta 5 yıl önce

18 yıldır görevden ala ala bitiremedi. hala küçük bir grup diyor iyimi.

Avatar
MEHMET 5 yıl önce

kendi seçtiyi delegenin iradesini beyenmeyenler mahkeme kararınıda beyenmedi,lakin ülkücü irade kararını verdi,geri adım yok 8 mayısta ülkücüler,vatanseverler,ülkenin geleceyinden endişe duyanlar,milliyetci hareket sevdalıları ankarada olacaktır,kurultoy toplanacak milliyetci hareket liderine kavuşacaktır,hak hukuk tanımayanlarla,ülkücü iradeyi yok sayanlarla mücadele etmekde kararlıyız,bedel ödemeye hazırız,yüreyi kaldırmayacak olanlar karşımıza çıkmasın,büyük bedeller ödemeyi göze aldık,mesele bahçeli ile recebin ikbal meselesi deyildir,mesele memleket meselesidir,receb,bahçeli teferruat bile olamaz

Misafir Avatar
nk 5 yıl önce @MEHMET

kendisi değil şu an vekil olamamış eski vekiller seçtirmişti o delegeyi.

Beğenmedim! (6)
Avatar
Mehmet DEMİR 5 yıl önce

küçük adam, hak verilmez alınır,fal açmanın bir anlamı yok,ülkücü irade ne diyorsa o olacak,delege imza vermiş, yetmemiş mahkeme karar vermiş,en önemlisi ülkücüler karar vermiş,kurultoy 8 mayısta yapılacak,bahçeliden mhp yi recebden ülkeyi kurtarana kadar mücadele etmeye kararlıyız,bedel ödemeye alışkınız gerekirse yine öderiz,yasa tanımazlara,hukuku çiyneyenlere,anayasayı yok sayanlara,ülkücü iradeyi tanımayanlara,milliyetciliyi ayaklar altına alanlara hesap sorana dek mücadele edeceyiz,mesele koltuk meselesi deyildir,mesele memleket meselesidir,receble bahçeli teferruat bile olamaz

Avatar
nk 5 yıl önce

540 delege, mhp seçmeni ile ayrı düştü ne yazıkki. gittikleri illerde şimdiye kadar mhp nin topladığı sayı yerine gülünç kalabalıklar toplandı.

bu kurultay olmaz, boşa heveslenmeyin.

Misafir Avatar
mhp boş değil 5 yıl önce @nk

4 parti değiştirmedim, partimi mahkemeye vermedim güçten düşürücü ithamlarda bulunmadım. o söylediğini siz değişimciler düşünecek

Beğenmedim! (4)
Misafir Avatar
göktürk bozkurt 5 yıl önce @nk

sizi de görecez komita beslemesi tabi zahket edip miting yaparsanız sokağa meydanlara çıkacak ülkücülerin yüzüne bakacak yüzünüz varsa

Beğenmedim! (1)